Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:54:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Moze li vojska Kosova da sutra kao clanica NATO snaga dodje na jug Srbije u obliku mirovnih trupa izmedju Srba i Albanaca
DA moze.
39.3%  (11)
Ne, Srbija je medjunarodno priznata drzava i njenu terotorijalnu cijelovitost garantuije Medjunarodna zajednica
35.7%  (10)
Jedva cekam da dodju
25%  (7)
Ukupno glasova: 28
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Juce samo san danas vec stvarnost  (Pročitano 4881 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 630
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 
1. Zato što šiptare, kao ni Srbe, niko neće ništa pitati, već će to odraditi zna se ko, onaj ko je i do sada krojio granice i međe na Balkanu. Lično mislim da je za Srbiju krajnji momenat da se otrezni i da pokuša da iskoristi Obamu + rusku podršku za jedino moguće i održivo rešenje, a to je podela Kosova i zamena teritorija, jer ako se i dalje budemo zamlaćivali, šiptari će očistiti i sever, a onda nećemo imati šta da menjamo, a većinski šiptarski jug juga Srbije ćemo izgubiti.
Ja sam prilično siguran da se američka politika prema Kosovu neće promeniti makar mi ne znam šta uradili. Zato sam i uveren da neće doći do podele Kosova i zamene teritorija. Iz sadašnje perspektive sve ukazuje da do toga ne može da dođe, možda je moglo do sada ali je ta opcija out definitivno. Šiptari će i dalje pretendovati na deo Srbije van Kosmeta gde oni žive (pa i malo veće parče) međutim teško da će ikada moći da ponove onakav cirkus kao pre deset godina obzirom na brdo okolnosti.

Citat
2. Kakva god da je strategija vojske, ona mora imati neke trupe i trupne oficire, a ne ko zna koliko podgojenih, ostarelih kancelarijskih i magacinskih piskarala koji i da hoće ne mogu da se iskoriste za osnovnu namenu vojske, a to je borbeno dejstvo (rat)

Mi imamo na hiljade ljudi, čina potpukovnika i pukovnika koji su zaostali još iz JNA, koji nisu raspoređeni po jedinicama već bleje po kojekakvim kancelarijama u komandama i ministrstvu odbrane. Odavno srpska vojska kuburi sa mlađim, trupnim oficirskim kadrom, od čina potporučnika do kapetana, ali zato imamo masu pukovnika pred penzijom sa kojima ne znamo šta ćemo. Ne možeš potpukovniku da daš da bude komandir čete, a sa druge strane najviša komandna mesta (koja pripadaju pukovničkom činu) su popunjena

He he, da se o ovome vodilo računa sigurno ne bi penzionisali npr gen Delića kao jednog od najsposobnijih koje smo imali u moru nesposobnih, već bi se krenulo o ovima o kojima ti govoriš. No ono na šta sam ja bacio akcenat je broj pripadnika ne dovodeći ni jednog trenutka u pitanju strukturu  Smile Nije ovo što si ti naveo najgora stvar u ovoj "reformi" naših oružanih snaga. Samo me zanima kako je utvrđen broj pripadnika koji Vojska Srbije treba da ima, kako se došlo do ciljne cifre o kojoj govori ministar odbrane na kraju procesa profesionalizacije... eto to, ništa drugo.  Smile
« Poslednja izmena: 21. Jan 2009, 23:03:55 od M70AB1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
General Delić je penzionisan jer je hteo da izvede vojsku na ulice  Beograda 5. oktobra.

Što se tiče njegovih sposobnosti, mi to ne znamo kakve su, jer general Delić nije imao priliku da se ogleda sa dostojnim i ravnopravnim neprijateljem.  Daj do zuba naoružanu oklopnu brigadu mojoj babi Stojanki i ona će da očisti par sela sa stotinak slabo naoružanih paramilitaraca. To je fama o njegovoj sposobnosti, jer on nije imao sebi dostojnog protivnika da bi mogli da izvučemo zaključke.

Da se sukobio direktno sa američkom oklopnom brigadom, pa onda da vidimo kakve su mu sposobnosti. Niko ne spori da je dosta uspešno očistio svoju zonu odgovornosti od šiptarskih paramilitaraca i terorista, ali realno oni nisu mogli da se suprotstave i zapodenu ozbiljne borbe koje iziskuju velike taktičko-strateške manevre, gde se najbolje vidi sposobnost oficira i njegovo znanje i inteligencija.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Идемо даље, идемо дуже, идемо шире...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1512
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG 
Citat
Što se tiče priče o separaciji Vojvodine, izgleda da su SNS-ovci, radikali, DSS-ovci najveći vojvođanski separatisti jer koliko ja čujem samo oni pričaju o tome. Ja nisam čuo ni Pastora, ni Pajtića, ni Maju, ni bilo kog vojvođanina da priča o tome. Možda ponekad Čanku izleti po koja i to je sve. Ako se svi oni toliko plaše Nenada Čanka i njegovih 8% podrške u Vojvodini, to meni mnogo više govori o njima, nego o Nenadu.

Дакле ти наивно верујеш како се све мора обелоданити и отворено приказивати аспирација?
Иначе Маја жестоко напада централистичко-сецесионистички Статут, мада тај део твог поста и нисам најбоље разумео. Хоћеш рећи да напредњаци, радикали или ДСС-овци нису и не могу бити Војвођани?
IP sačuvana
social share
Παντα ρει και ουδεν μενει
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5

 Хоћеш рећи да напредњаци, радикали или ДСС-овци нису и не могу бити Војвођани?

Ne, nego više oni seru o separaciji Vojvodine i prave od miša slona, nego što je realna opasnost od secesije Vojvodine. Za secesiju je potrebna kritična masa i većinska podrška naroda (stanovništva), a to Čanak (koji nikada nije dobio više od 10% glasova u Vojvodini) nema.

I onda nema razloga to potencirati i samo davati reklamu Čankovim idejama. Lik ima besplatnu promociju svojih ideja na svim medijima i u Narodnoj Skupštini Srbije. Čak ne mora ni da plaća termine.  Smile
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
General Delić je penzionisan jer je hteo da izvede vojsku na ulice  Beograda 5. oktobra.

Što se tiče njegovih sposobnosti, mi to ne znamo kakve su, jer general Delić nije imao priliku da se ogleda sa dostojnim i ravnopravnim neprijateljem.  Daj do zuba naoružanu oklopnu brigadu mojoj babi Stojanki i ona će da očisti par sela sa stotinak slabo naoružanih paramilitaraca. To je fama o njegovoj sposobnosti, jer on nije imao sebi dostojnog protivnika da bi mogli da izvučemo zaključke.

Da se sukobio direktno sa američkom oklopnom brigadom, pa onda da vidimo kakve su mu sposobnosti. Niko ne spori da je dosta uspešno očistio svoju zonu odgovornosti od šiptarskih paramilitaraca i terorista, ali realno oni nisu mogli da se suprotstave i zapodenu ozbiljne borbe koje iziskuju velike taktičko-strateške manevre, gde se najbolje vidi sposobnost oficira i njegovo znanje i inteligencija.
Ауууууу не би се с тобом сложили они који су му били подређени онда. Мада ако ти знаш боље од њих како је било...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
General Delić je penzionisan jer je hteo da izvede vojsku na ulice  Beograda 5. oktobra.

Što se tiče njegovih sposobnosti, mi to ne znamo kakve su, jer general Delić nije imao priliku da se ogleda sa dostojnim i ravnopravnim neprijateljem.  Daj do zuba naoružanu oklopnu brigadu mojoj babi Stojanki i ona će da očisti par sela sa stotinak slabo naoružanih paramilitaraca. To je fama o njegovoj sposobnosti, jer on nije imao sebi dostojnog protivnika da bi mogli da izvučemo zaključke.

Da se sukobio direktno sa američkom oklopnom brigadom, pa onda da vidimo kakve su mu sposobnosti. Niko ne spori da je dosta uspešno očistio svoju zonu odgovornosti od šiptarskih paramilitaraca i terorista, ali realno oni nisu mogli da se suprotstave i zapodenu ozbiljne borbe koje iziskuju velike taktičko-strateške manevre, gde se najbolje vidi sposobnost oficira i njegovo znanje i inteligencija.
Ауууууу не би се с тобом сложили они који су му били подређени онда. Мада ако ти знаш боље од њих како је било...

Naravno da bi se složili. Protiv koga se borio Delić? Koja vojna formacija mu je bila direktno suprotstavljena? Čistio je sela oko Prizrena od terorista i mobilisanih seljana koji nisu imali nikakvu obuku niti su bili pod jedinstvenom komandom. Što se tiče borbenih sredstava, nisu imali ni tenkove, ni tešku artiljeriju, praktično ništa osim pešadijskog naoružanja.

Gde se tu ogleda Delićeva sposobnost. Šta može kalašnjikov u duelu sa tenkom???
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Још једном понављам, не би се сложили с тобом они који су њему служили. А ти опет тврдоглаво понови да би се сложили. Ја знам да се ти слажеш сам са собом и да ти је то довољно, али ти војници причају другу причу од ове твоје (барем они с којима сам ја разговарао).
Имаш моје поштовање зато што имаш јако пуно информација и података о многочему (алал ти вера за то!), али моје је мишљење да те информације и податке лоше користиш у формирању својих ставова.
Дакле, осим ако ниси служио под његовом командом, не можеш тек так да говориш о бројевима и о томе ко је шта имао. Ја се слажем да смо били опремљенији, ал да је то ратовање било пуко "čišćenje sela oko Prizrena od terorista i mobilisanih seljana" апсолутно није тачно. О томе сведоче бројни војници и нема потребе да трошим речи даље.
Поздрав  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Још једном понављам, не би се сложили с тобом они који су њему служили. А ти опет тврдоглаво понови да би се сложили. Ја знам да се ти слажеш сам са собом и да ти је то довољно, али ти војници причају другу причу од ове твоје (барем они с којима сам ја разговарао).
Имаш моје поштовање зато што имаш јако пуно информација и података о многочему (алал ти вера за то!), али моје је мишљење да те информације и податке лоше користиш у формирању својих ставова.
Дакле, осим ако ниси служио под његовом командом, не можеш тек так да говориш о бројевима и о томе ко је шта имао. Ја се слажем да смо били опремљенији, ал да је то ратовање било пуко "čišćenje sela oko Prizrena od terorista i mobilisanih seljana" апсолутно није тачно. О томе сведоче бројни војници и нема потребе да трошим речи даље.
Поздрав  Smile

Ma nemoj. Ne bi se složili njegovi vojnici. Gde smo mi ostali bili tada, na Marsu? pa ne znamo sa čime su raspolagale šiptarske bande. Da nisu šiptari imali tenkovske divizije na raspolaganju?

Ne možeš da upoređuješ babe i žabe, ima nas koji smo davno odslužili vojsku i takođe bili mobilisani 99-e za vreme agresije. Paramilitarne bande jednostavno nisu ravnopravan protivnik regularnoj armiji. Nije uporedivo i nije merilo vrednosti bilo čije sposobnosti.

Deliću, kao i svim našim ostalim snagama na Kosovu najveći problem su bili vazdušni napadi i zaštita ljudstva i tehnike, odnosno morali su brzo da menjaju položaj i pravce kretanja, šiptarske bande na zemlji im nisu pretstavljali nikavu ozbiljnu pretnju. I to je činjenica, šta god pričali njegovi vojnici.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 831
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
al se vi ljudi tripujete Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Deliću, kao i svim našim ostalim snagama na Kosovu najveći problem su bili vazdušni napadi i zaštita ljudstva i tehnike, odnosno morali su brzo da menjaju položaj i pravce kretanja, šiptarske bande na zemlji im nisu pretstavljali nikavu ozbiljnu pretnju. I to je činjenica, šta god pričali njegovi vojnici.
Епа баш у условима константних напада из ваздуха није било лако крљати се са Шпонцима. Зато наши кажу да су их само пустили да се сами обрачунају са Шиптарима све би било у реду. Овако је било изузетно тешко сналазити се на бојишту. Рекох већ, неки су били присутни па знају, ал кад тебе човек не може убедити никако  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:54:57
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.