Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:52:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jrv Petljakov Pe-2 UM 1/72  (Pročitano 5828 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Drraptore, fenomenalno izgleda vec sada Smile Smile Smile Smile Smile Smile, a tek kada sredis sve - bice to prava poslastica za nas. Smile Lep aviona, a i lepe fotke - pogotovo one sa svetlom kroz stakla kabine - prva liga Smile Smile Smile
Eh, da, skoro zaborvaih - kako to poliras staklice Smile Smile Smile, to mi treba, mozda popravim nesto na mojoj nesretno puknutoj kabini prvenca mi  Foke Wulfeta ( Smile) Fw190D-9.

Pilote, kakve fotkeeeeee!  Smile  Smile :shock:Prava arheologija, dragocenost, nemam prave reci... Smile Smile Smile Smile Smile Smile, ma, to je vec istorija za sebe. Verovatno, kada bi sabrao sve o tome kako si dosao do nekih fotki, video neka avione, ricao sa bezbroj pilota i ostalih, i poredao hronoloski, dobio bi jednu solidnu knjigu, koja bi bila jako interesantna a istovremeno i prakticno korisna za modelare.

Uh, ziv sam zaspo' (jutros na nogoma od 6), a sutra opet moram da se djipam u isto vreme. Puko sam, odoh da spavam. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
@Papalu Hvala! Staklice poliram sa pastom za zube i mekom pamucnom krpicom ili kao sam raspolozen onda prahom "compaundom" za poliranje kamena (mermer-granit), tako sto umocim u njega filc, koji je prethodno namontiran na malu busilicu (ili vrtim prstima uz neki film Smiley ) i onda na malim obrtajima poliram, ma dosada ziva ako mene pitas Smiley Koliko volim da maskiram staklice, toliko ovo ne podnosim Smile
Avionce:
   Glavni sovjetski obrusavajuci bomber u WWII. Dvomotorni jednotrupni niskokrilac(to mu stoji u licnoj karti). Od decembra 1940. pa do decembra 1945.g. proizvedeno je ukupno 11070 Pe-2 u svim varijantama.
   Fabricki podaci za seriju 1:
Raspon krila: 17.13m
Duzina: 12.66m
Normalna masa u poletanju: (kg) 7700;
Pogon: 2x Klimov M105R snage 1100ks
Maksimalna brzina: 506km/h (horizontalni let)
Dolet: 1250km
Posada: 3 clana, ukljucujuci i pilota "pilot"+"bombarder-radio operater"+"strelac-radio operater(ako prethodni zagine)"
Naoruzanje:
Bombaluk u trupu i iza kutija stajnih trapova.
Nosivost 600kg, maximalna 1000kg u trupu i na spoljnim tackama podvesavanja. (4 nosaca izmedju kutija trapa na trupu)
Ranije verzije imale su 4 mitraljeza kalibra 7.62mm. Jedan u tureti iza kabine, dva na bokovima trupa i jedan ispod stomaka aviona.
Za obrusavajuce bombardovanje koristile su se samo bombe podvesene na spoljne nosace jer nije imao izbacivace.
Dve velike resetkaste vazdusne kocnice, ispod svakog krila po jedna,koriscene su kada bi se avion preveo u obrusavanje, da sprece sakupljanje prevelike brzine.

Sto se tice makete:
UM je u svakoj kutiji dao delove od kojih moze da se slozi Pe-2 (serija1, 205, 359, sa skijama za sneg,finski, znaci sve verzije sem U-koja ima jos jednu kabinu na ledjima)
    Jugoslavija je imala varijante Pe-2U i Pe-2FT. Kasne serije 205 i 359 su najbolji kandidati za prepravke u ft.
Ne znam mnogo podataka oko 359ke, pa sam kao osnovu uzeo 205. Zagitovan je zadnji ledjni prozorcic. Od 2 moguca repna konusa iskoristio sam duzi jer odgovara za nas, jedino sto sam na spoj podmetnuo stiren debeo 1mm. Postoje mala odstupanja na krilima makete od crteza (fabricka greska), ali stvarno nisam mogao da ih seckam pa sirim za 2 mm ka napadnoj ivici (u korenu je 2 mm, dok na otprilike 2/3 krila, prosirenje treba da nestane, znaci ide u klin), a da se ne pokvari panelizacija. Od staklarije se koristi poklopac kabine sa turetom, a za donje staklo ide ono bez periskopa (Lako se razlikuje, preostala dva imaju budzu na sebi)
Ako se setim jos necega dopunjavacu. Smiley
    Jel neko trazio nastavak? Smiley Dokopao sam se digitalca samo na par minuta da isprebacujem fotkizze. Do ovde sam stigao sa radovima, poskidana je staklarija i pocelo je popravljane gresaka...
    Evo slicica:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSCN1330.jpg
(127.11 KB, 800x600)
DSCN1331.jpg
(123.74 KB, 800x600)
DSCN1332.jpg
(137.37 KB, 800x600)
DSCN1333.jpg
(138.42 KB, 800x600)
« Poslednja izmena: 06. Nov 2008, 00:53:08 od drraptor »
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Lep tekst Smiley Ja sam pogledao ovu moju maketu i pravi je Zlinek a ne Bilek. Ima takodje nalepnice za nasu verziju.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Grazia! Smiley Sto se tice Zlinceka... Uh, nista lepo ne merem da kazem za tu maketu... Ako zelis neko da je sastavlja za tebe, onda mu namesti jednog gonica robova za vrat i daj mu tu maketu Smiley Jako je los uklop, ima gomilu viska plastike, jedino sto je jako tacna maketa. A dekali su za neku WTF Smiley tj. what if verziju... Posto retko ko moze sa sigurnoscu da radi pe 2, a da nije what if... Jedino sto sigurno mogu da kazem, je da su nosili oznake samo na krilima odozdo, po ruskom nacinu oznacavanja i na bokovima. Farbice su ruske i one su ostale na njima do samog povlacenja iz upotrebe, sem na primercima koje smo dobili od Bugarske, oni su bili bas svakakvi, pa su nakon remonta farbani...
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Jednom recju maketa savrsena za mene  Smile Mozda zaboravljas da radim makete tries i nesto godina i da su mi clanke objavljivali na zapadu. Zadnji je bio u julu u Repliku, Fokker Dr.I. Po telegramima podrske izgleda da sam razvalio maketu. Tako da moze da se skocka za blago vise vremena nego normalna makata.

Prevod- Normalna maketa je sve ono sto pravi Eduard, Hasegawa, Fujimi, Revell...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
 Smile Smile Narafski da nisam zaboravio. Iskreno vise me privlace makete koje se tesko sastavljaju. Nisam nesto ljubitelj Tamigawa maketa, veci je merak kada vidis neku ciglu od makete kako je doterana na pravi nivo Smiley
« Poslednja izmena: 06. Nov 2008, 14:05:41 od drraptor »
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:52:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.238 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.