Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:21:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jrv MiG 21 BIS Zvezda 1/72  (Pročitano 4830 puta)
16. Dec 2008, 03:02:11
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Jedna od maketa koja se nalazi na stolu i ceka mene kuci da bih nastavio napredak. Jeste da prvenstveno radim makete klipnjaka, nedavno sam odlucio da pocnem sa zaokruzivanjem masina koje su letele pod nasim oznakama od JKRV pa sve do VSS, sa povremenim izletima u WWII klipnjake (Evropa).
Zvezdina maketa je najbolji izbor u ovoj razmeri za BIS ili BISK varijantu. Slike samog pocetka su mi kuci, pa cu ih zadenem ovde kada odem, ove sam izrovario na nekoj memorijskoj kartici. Boja kokpita je mesavina iz domace radinosti, dobijena od 4-5 boja, stimovana spram slika. Malo deluje svetlo, ali je zbog svetla koje je udaralo u kokpit kada sam slikao. Ovo sediste je valjda i jedini minus makete. Bice zamenjeno rezinskim koje sam pribavio. Sediste firme L&M Resin. Wink Smiley Ovo cemo da cupamo Smiley Poklopac kabine je farban zajedno sa maketom, ali je skinut da bi se sredilo sediste. 99% ce biti otvoreno.
Citav avion je prefarban sa Light Ghost Gray bojom, ali ce biti ispoliran smirglom 2000 i ponovo prefarban.
Stajni trapovi i kokpit ce dobiti par zicica radi simuliranja vodova.
Dekali Lift Here(kombinacija raznih setova) i original Zvezda. Radicu masinu pod oznakom 17111.
Pre slika jedno pitanjce za upucenije, u kutijama stajnog trapa postoje veliki okrugli upusti... Da li su to ostaci izbacivaca kalupa ili je tako bilo na pravom avionu? Smiley

Pozdrav do sledecih slika.
Dada

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSCN1355.jpg
(99.8 KB, 800x600)
DSCN1359.jpg
(88.67 KB, 800x600)
DSCN1360.jpg
(97.4 KB, 800x600)
DSCN1363.jpg
(90.6 KB, 800x600)
DSCN1364.jpg
(122.73 KB, 800x600)
DSCN1365.jpg
(103.86 KB, 800x600)
DSCN1367.jpg
(106.55 KB, 800x600)
DSCN1369.jpg
(117.27 KB, 800x600)
DSCN1370.jpg
(85.09 KB, 800x600)
DSCN1554.jpg
(126.63 KB, 800x600)
DSCN1558.jpg
(148.77 KB, 800x600)
DSCN1560.jpg
(131.19 KB, 800x600)
« Poslednja izmena: 16. Dec 2008, 03:03:58 od drraptor »
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 416
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Lepa maketa i jos u nasim oznakama:Ocekujemo slike daljeg napredovanja ove makete.
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Izbacivaci kalupa, mozes da pokrijes a i ne moras Smiley
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
SonyEricsson C702i
Bio sam danas poslom do muzeja i fotnuo detalj koji te zanima...Slikano na brzinu mobilnim tel...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

DSC00006.jpg
(178.73 KB, 2048x1536)
DSC00007.jpg
(221.63 KB, 2048x1536)
DSC00008.jpg
(218.41 KB, 2048x1536)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Fala Samuraj  Smile
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Svaka cast Drraptore, samo napred, razbi ga. Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 1.0.154.36
Lagano Papalu Smiley Kada odem kucici, cemo prvo da cupamo onu ciglu od sedista Smiley
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Cupaj ciglu! Smile   Ma laganica naravno, nego sam mislio da ga uradis mocno, akoliko vidim sta sve nameravas, i bice tako Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Malo da odem sa teme- ako dobro pogledate Samuraj77 i Woodpecker su sada Prijatelji Foruma...

 Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 1.0.154.36
Migonja za malo izbegao
MrMusculo Smiley Smiley Samo me ovo zadrzalo da okupam maketu:

Problem je nastao kod farbanja, jednostavno mi se ne da Humbrolova Light Ghost Gray, jako lepo deluje dok je u kantici, vidi se da je sveza boja, nema zgrusanog pigmenta niti mulja na dnu, ali kada je nabacite na maketu, pojave se neke grudvice koje se ne daju skinuti sa povrsine, a da se ista ne osteti.
To se lepo vidi sa slecece dve slike:

 Pa posle toga mi je manji problem napravio lak, pa onda dekali nisu NIKAKO legli, sramota me da pokazujem ove slike Smiley ali evo ih... Ako uspem da saniram ovo, ostace u zivotu, ako ne, znase ko nastupa Smiley Zao ce mi biti samo dekala. jer sam ih jedva nakombinovao za 17111...
Evo bruke:

Uspeo sam za sada da sredim zvezdicu na levom krilu, sastavio sam je da se skoro ne vidi ona pukotina i silvering na stensilima... Sledece je opsecanje filma na brojevima, da se bar malo ublazi steta...

Eto, shit happens Smile
Izgleda da mi se konstantni cajtnot malo obio o glavu... No nema nerviranja nikakvog, sredicu ja njega ili na ovaj nacin ili... Smile
Posto sam bio nesto u guzvi ovih dana i nisam stizao da redovno postavim slicice, odmah cu da nakacim i dalji napredak u ovaj post...
Migce nije proslo kroz musculo, vec kroz sanaciju... Mozda je ipak trebalo da ga propustim kroz misicavog, ali hajde... Neka ga, neka stoji na polici Smiley
Sredio sam dekale koliko sam mogao, moracu da zafarbam na 2 mesta broj 1 jer je vidno ostecen u toku skidanja filma sa dekala. Rondela na donjaci takodje... Avionce u medjuvremenu ispolirano, i dofarbano gde treba. I dalje nije to onako kako sam ja zamislio, ali... Takodje je sediste zavrseno i uglavljeno u kokpit.
Evo i slicica:


Ovih dana cu da nabavim lak pa da ga ponovo isprskam i ispoliram sa  pastom za zube ili brusnim/polir papirom 4000... Kako god, ima jos posla Smiley
Da, na kraju sam probao i video da Max Meyer razredjivac fantasticno razredjuje tu humbrolovu LGG... Na acetonskoj je bazi i mnogo fino lepi boju za plastiku...
Sada jedno pitanjce... Da neko od kolekcionara mozda nema sliku ove masine sa brojem 17111? Ja prevrnuo net i nadjoh samo 17171 i 17121... Doticnog migonje nema... Volim da na policu stavim uz maketu sliku prave makine, kada moze da se nadje...
Eto pa do sledeceg javljanja Smiley
« Poslednja izmena: 26. Dec 2008, 02:33:43 od drraptor »
IP sačuvana
social share
...and sometimes, just sometimes crow can bring that soul back to put the wrong things wright...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:21:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.498 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.