Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: jquery ... sukob? sharebox i carousel ... zasto?  (Pročitano 1443 puta)
04. Avg 2009, 20:48:35
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
LG Nexus 4
Pokusao sam ovde dve stvari iz naslova uklopiti u jednu stranicu ...

http://www.jankoatwarpspeed.com/post/2009/07/13/Create-fancy-share-box-with-CSS-and-jQuery.aspx

http://sorgalla.com/jcarousel/

...

kada sam ubacio samo sharebox sve je bilo ok i radio je kako treba ...
kada sam ubacio carousel ... on radi ... ali sharebox pobrljavi ... i to tako kao da nema sharebox.js datoteke ... znaci ne radi ono za sta ona sluzi ... ikonice stoje al jedna preko druge kao pre dodavanja sharebox.js zato i kazem ko da ne postoji ...

pre nego sto sam ista poceo pitao sam jednog lik-a, odavde je isto ... da li ce raditi vise .js kako treba ... mislim zbog opterecenosti browsera ... rekao je da hoce ... jedino moze praviti problem ako se "sukobe promenljive"

... otvorio sam sharebox.js posle problema ... unutar njega ima samo 2 promenljive ... uzmem promenim ih svuda u file-u gde se pojavljuju (search/replace) ... reko da nije do toga ... ali jok sve isto ...

a onda sam se setio da sharebox vuce jos jedan javascript file ...
Kod:
<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3.2/jquery.min.js" type="text/javascript"></script>

da li dolazi do toga sto mi je ovaj rekao ... vezano za promenljive ili? neka ideja? i zasto bas carousel radi a ne sharebox npr. ? svaka pomoc dobrodosla  Smile  Smile

edit: sada googlam malo ... da li moze doci do sukoba funkcija? pa da zbog toga ne radi? obe imaju
Kod:
$(document).ready(function()

kod shareboxa izgleda ovako
Kod:
  <script type="text/javascript">
        $(document).ready(function(){
            $("#sharebox").sharebox();         
        });
    </script>

a kod carousela ovako
Kod:
<script type="text/javascript">
jQuery(document).ready(function() {
    jQuery('#mycarousel').jcarousel({
        visible: 4
    });
});
</script>


edit na edit: omg prevideo sam ... kod jedne je $(document)... a kod druge JQuery(document)...  Smile cekam odgovore i googlam ... necu vise da pisem gluposti Smile  Smile

jos jedan edit Smile : kada obrisem <script> koj vodi kad jednom od 2 .js file-a potrebna za carousel, sharebox radi ko sto vec rekoh ... ali ono sto je bitno radi i carousel  Smile ... sad me cudi da radi bez tog file-a a u dokumentaciji pise obavezan pri postavljanju ... tkao da za sada sve ipak radi, ali mi nesto tu smrdi ...odoh da citam jos dokumentaciju za carousel ... idalje potrebni odgovri Smile
« Poslednja izmena: 04. Avg 2009, 21:25:23 od Fman »
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Svi ti javascript framework sistemi su specificni i pord toga sto donose mnogo dobrog, imaju i probleme koje sa sobom nose.
Jedna od tih stvari je i sto su veliki, i sto nisu uvek sve verzije medjusobno kompatibilne.
To sto su veliki, osim cinjenice da zauzima prostor, i da se ljudima (prvi put) stranica sporije ucitava, znaci da ce i nekima od njih lose raditi jer im racunari nisu dovoljno jaki da podnesu ogroman javascript.

Zato postoje razlicite verzije jQuery... puna, skracena... pa razne budzevine koje se mogu skinuti sa sajtova i sl...
Tako da ovde imas da pozivas jedan minified, i jedan uncompressed = radis istu stvar da puta (doduse razlicite verzije, ali svejedno) Smiley

Inace... Janko at warp speep je Srbin Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
hehe znam znam Smiley iznenadio sam se pre neki dan kada sam naleteo na njega preko twitter-a ... u zadnje vreme vidjam sve vise srba koji se ozbiljno bave ovim, stvarno znaju sta rade, i zive od toga ... kao sto se ti i on na prvom mestu ... ali i jos neki blogeri  i slicno ...

btw nisam video konkretan odgovor na ovo, ali i ovo je bilo znacajno korisno, videcu da ispromam na dosta slabim konfiguracijama i starijim browserima ... da vidim kako ce se ponasati ...

samo ako znas iz ovoga sto sam rekao ... da li moze raditi bez tog file-a a da mi kasnije ne pravi probleme? posto taj file nesto mora raditi inace ga ne bi bilo, ali i bez njega kada sam probao radi normalno  Smile  Smile
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
On i neki drugi ljudi na prvom mestu Wink Mnogi od njih moji dragi saradnici i prijatelji, ali ja nisam u toj prici Wink Ja to dakako radim, i zivim delom od toga, ali nemam ambicija da u tome budem toliko duboko... Al dobro to nije tema...

Poenta je da zoves dva puta istu stvar samo dve razlicite verzije...
Komotno mozes bez jedne od njih... pozoves samo full jquery najnoviji i to je to... a ne zoves minified uopste jer ti ne treba Wink

I radice ti ok... nece ti raditi ok ako pozivas 5 razlicitih biblioteka da bi uradio nesto sto moze sa jednom... mootools, prototype, jquery i sl.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
axa to je to ... razmisljao sam da je nesto slicno ... jer sam citao po jquery site-u i u google-u sam dobio slicne rezultate za to sto kazes mootools prototype ... ali nisam bio siguran ... jer sa ovim tako reci prvi put radim i pokusavam prilagoditi sebi ... kako da bi postigao zeljeni efekat tako i da bi nesto naucio .... Smiley

heh onda su oni mnogo "jaci" nego sto sam mislio na tom polju ... ali ko sto si reko nije tema sada ...

hvala na pomoci  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple IPhone 3GS,
Posto se radi o datim alatima, zanima me sta uraditi sa korisnicima koji imaju CPU na  < 1.5 GHz da li ima nesto poput mcro verzije, jer sam gledo da poneki kompovi koce na 2 JS efekta iz  Jquery... Bez obzira na to sto su danas racunari sve jeftini i dobar kom za kucnu varijantu moze da se uzme za oko 300 evrica oni koriste stare masine...
Ima li ko kako pametnije resenje od mog drugra koji je postavio neki JS alert koji ako korisnik ima slabi komp Izbaci
" ... nemate mogucnosti pogledati. Molimo kupite bolji PC " jes da je smjesno ali skrece paznju ... Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Pa ne bi bas mogao reci da znam da ima nesto valjano...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
http://rakaz.nl/2006/12/make-your-pages-load-faster-by-combining-and-compressing-javascript-and-css-files.html

http://www.fiftyfoureleven.com/weblog/web-development/css/the-definitive-css-gzip-method

e sada ... to ce ubrzati otvaranje stranice ... a kako ce zatim sve izbacivati ne znam jer nisam pokusavao .. niti imam toliko slab komp za testiranje ... sad nesto razmisljam posto do korisnika dolazi kompresovano da li ce onda jos vise usporiti mozda otvaranje onima koji imaju slab jer to treba dekompresovati?!  Smile

ako imas volju istestiraj sta se desava i dal je bolje/gore/isto pa javi Smiley  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Ne moras da kompresujes to osim ako nisu neki ekstremni fajlovi - a nisu...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
nisam mislio da kompresujem ovo moje ... vec sam citoa o tome ranije ... pa reko da ostavim @boris ... mozda ce mu koristiti Wink  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.