Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Još jedan primer kako Albanci na Kosovu i Metohiji otimaju srpsku imovinu  (Pročitano 1415 puta)
03. Dec 2005, 15:47:13
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Još jedan primer kako Albanci na kosovu i metohiji otimaju srpsku imovinu

"Kupila" stan od nepostojećeg čoveka

Albanka Alije Ejupi falsifikovala punomoćje kojim oštećeni Srboljub Gakčetović ovlašćuje nepostojećeg Nenada Markovića da proda njegov stan od 43 kvadrata za 27.000 evra

Izvesna kosovsko-metohijska Albanka Alije Ejupi nedavno je "kupila" stan od nepostojećeg čoveka, prevela ga na sebe i tako teško oštetila stvarnog vlasnika Srboljuba Gakčetovića iz Prištine!Gakčetović (54) za Glas javnosti svedoči kako je tekla ova velika prevara zbog koje on i članovi njegove porodice ponovo preživljavaju teške trenutke.

"Još 2000. godine podneo sam zahtev međunarodnoj Direkciji za stambena i imovinska pitanja (HPD) u južnom, albanskom delu Kosovske Mitrovice da mi potvrdi vlasništvo nad stanom u Prištini i isti oslobodi. Posle dve godine, iz HPD-a mi je prvo javljeno telefonom, a zatim je stigla i zvanična odluka da je doneto pozitivno rešenje, odnosno da je potvrđeno moje vlasništvo nad imovinom. Međutim, kada je HPD hteo da preda rešenje o iseljenju, iznenada se pojavila izvesna Alije Ejupi, koja se uselila umesto dotadašnjeg uzurpatora Bedri Vlasa.
   
      

Prebijen pa proteran

Srboljub Gakčetović i njegova porodica traume sa Kosova i Metohije nose još od sredine jula 1999. godine kada je celokupno srpsko stanovništvo prognano iz Prištine i drugih krajeva Kosova i Metohije. "Trojica Šiptara su me iz čista mira teško pretukla 20. jula, a posledice osećam i dan-danas. Posle toga mi je postalo jasno da za Srbe u Prištini i moju porodicu više tamo nema mesta", kaže Gakčetović.
      
      
      
   
   
      

Sve više prevara

Za kratko vreme ovo je drugi primer koji dokazuje čime se sve kosovsko-metohijski Albanci služe kako bi se dočepali srpske imovine. Pre dvadeset dana (13. 11.), podsetimo, naš list je pisao kako je Dragutin Ivanović iz sela Vitomirica kod Peći, koji je umro pre više od 36 godina, nedavno za 100.000 evra "prodao" svoju zemlju (1,59 hektara) Smailju Maljokaju. Kao i u slučaju Gakčetovića, i u ovom su "kupci" falsifikovali sva potrebna dokumenta - ličnu kartu, punomoćje, kupoprodajni ugovor, potpis pokojnika, izjavu da je postigao dogovor s porodicom o prodaji i izjavu da je Dragutin uredno "primio novac".
      
      
      
   

Ona je HPD-u predala "izjavu" da je "kupila" moj stan preko posrednika, kako se kasnije ispostavilo - nepostojećeg čoveka Nenada Markovića iz Jagodine. HPD je zbog toga stopirao iseljenje da bi proverio dokumenta. Kad su od Alije Ejupi zatražili potrebne papire kojima bi dokazala da je navodno kupila stan, ona je falsifikovala dokumenta i predala ih ovoj organizaciji", s mukom priča Srboljub Gakčetović.

Čim su saznali za ovu drsku i nečuvenu prevaru, Srboljub i njegova porodica upustili su se u mukotrpno dokazivanje već dokazanog."Bili smo prinuđeni da izigravamo detektive i dobijemo potvrdu iz policije u Beogradu da "posrednik" Nenad (Stanka) Marković, sa navedenim podacima, u stvari ne postoji", kaže Gakčetović.

Alije Ejupe i ostali falsifikatori koji su učestvovali u ovom "kupoprodajnom poslu" falsifikovali su "punomoćje" kojim Gakčetović "ovlašćuje" Markovića da umesto njega i za "njegov račun zaključi ugovor o prodaji mog jednosobnog stana koji se nalazi u Prištini, u naselju Dardanija SU-4/7, L-D-7, broj 9, na drugom spratu, površine 43,16 metara kvadratnih, primi novac koji je za stan plaćen i da mi novac preda". Prema ovom "ugovoru", Gakčetović je trebalo da primi 27.000 evra!

U "punomoćju" koje je sastavio i potpisao advokat iz Kosovske Mitrovice Nebojša Vlajić, a zatim overio i Opštinski sud u ovom gradu, 9. marta prošle godine potpuno su pogrešno navedeni lični podaci oštećenog Srboljuba.

"U ovom 'dokumentu' piše da se prezivam Gakčević, da je moj otac Đorđe, a on je Slobodan, da sam rođen 29. 12. 1958. godine, a ja sam rođen 31. 8. 1951. godine. Naravno, falsifikovani su i brojevi iz lične karte (lični i registarski) i na kraju i moj potpis na tom "punomoćju". Sve u svemu, sasvim jasan pokušaj prevare i falsifikata", kaže Gakčetović.Na osnovu ovog lažnog "ovlašćenja", "kupac" Alije Ejupi je posle "overe" u sudu stan ubrzo "prevela" na svoje ime, čime je pokušala da zatvori ovaj prevarantski krug.

"Mi sada strpljivo čekamo pravdu od HPD-a. Očekujem da bi do kraja godine trebalo da stigne rešenje kojim se još jednom potvrđuje da sam jedini vlasnik stana i da nikakvog "ovlašćenja", "kupoprodajnog ugovora" i, naravno, primljenog novca nije bilo", kaže Gakčetović.On je pomenutoj međunarodnoj organizaciji, koja je do sada imala mnogo uspeha u rešavanju sličnih problema, dostavio sudski overenu izjavu kojom potvrđuje da nikada nije dao ovlašćenje Nenadu Markoviću da ga zastupa i proda njegovu imovinu. Gakčetović je potvrdio da su svi podaci iz lažnog ovlašćenja "netačni i falsifikovani" i kao dokaz priložio ličnu kartu i izvod iz matične knjige rođenih.



Izvor: Glas Javnosti \ P. Pašić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.