Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:17:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jeste li religiozni?  (Pročitano 14280 puta)
04. Jun 2007, 00:59:24
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 242
Zastava Bosna i Hercegovina
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pod religioznošću možemo smatrati svaki oblik povezanosti s vjerom a da nije upitanju samo deklarativna pripadnost. Odlasci u bogomolju, čitanje vjerske literature i svaki drugi vid aktivnosti na koji nas podstiče pripadnost religiji...
Postoji li neka određena bogomolja koja vam je posebno draga? Ima li neko vjersko lice čije tekstove, govore i intervjue naročito volite slušati i čitati?
« Poslednja izmena: 04. Jun 2007, 15:13:27 od seldzuk »
IP sačuvana
social share
Muhammed, alejhi-selam: "Najbolji čovjek je onaj ko koristi ljudima, najlošiji je onaj ko im štetu nanosi."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Toliko i zaslepljen religijom nisam. verujem.
Pravoslavac sam i hriscanin. Za vreme komunisticke vladavine u bivsoj SFRJ nije bilo isto koje si vere- bez obzira na onu krilaticu- brat je mio koje vere bio.
To se ispostavilo da je najmanje vazno za pravoslavce.
naime katolici su id alje isli na mise i pridrzavalise vere katolicke i njihovih nacela a nista im se nije zameralo.
Muslimani su se i dalje klanjali Alahu, i spprovodilis voje verske obicaje.
Ovo govorim iz iskustva jer sam ejdno vreme ziveo u dansnjoj RS kod Prnjavora-roditelji su bili tamo na radu iako su oboje rodjeni u Srbji.
Pravoslavcima hriscanima se zameralo sto slave slavu, krste decu, idu ucrkve. Sve ono sto je drugim veroispovestima bilo normalno za srbe to je bilo nacionalisticko i zaslepljeno.
Cak su Srpske gluperde, zaslepljene komunistickom ideologijom, rusile Srpske crkve i svetinje, proganjali su svestenike i popove.
zato sada Srbima trena mnogo vise vremena da se vrate izvornim korenima pravoslavlja i pravoslavne doktrine- pod uslovom da ne karikiraju veru.Mnogi Srbi pokusvaju da budu veci vernici i od samog Patrijarha. Cini dobra dela i vratice tise-ne trazi nista zauzvrat jer onda nema vere u tebi.
Verujem u jednoga i jedoga boga Isusa Hrista , majku Devicu Mariju, Srpske svece i moju Krsnu slavu-sveca zastitnika moje prodice.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Nisam religiozan, ali verujem u sebi i u ljude. Pozdrav iz Skoplja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ko veruje da je Marija Isusa rodila kao devica?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Nisam ni malo religiozan. Deo mene bih voleo da bude, ali jednostavno sam prevelik skeptik, tako da to ne bih uspelo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson k310i
Ko veruje da je Marija Isusa rodila kao devica?
Ја и још много других људи на овоме свету.Као што је то чудно и не схватиљиви у не верујеш у ти тако се исто можеш запита како се уопште свако дете роди а да се не повреди и како се уопште дете рађа.
Саветујем да погледаш



ČUDO RAĐANJA

TAJNA MATERIJE

Film koji će te videti objašnjava kako se stvara ljudsko biće i kroz koje faze prolazi čovek da bi došao na ovaj svet. Ovo je film o vama. Bog je taj koji je izveo seriju čuda da bi od bića veličine kapi vode stvorio vas.

Izjave nekih naučnika koji kažu da je čovek samo oblik i da je sveukupno naše iskustvo privremeno i prevarno i da je kosmos samo obična senka dokazala je nauka našeg doba. Samo Bog je stvaran. (Frederik Vester – savremeni mislilac)

Žanr Dokumentarni film
Jezik Engleski
Sinhronizacija, Srpski,
Format: Color, DVD-Video, PAL 4-3
Dolby 2.1
Trajanje 75 MIN
Proizvodnja 1986
PROIZVODNJA ZA SRBIJU FERPRESS 2006
ISBN 978-86-86203-00-6
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 
Ja jednostavno znam da u nasi zivotu nije to pitanja da li postoji Bog , vise je to da li smo ziveli u zivotu, a to autenticno, kalokagaticno. Jednostavno pitanja vera je tautologija iz ovog vidu.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Nikad vruc u 'ladan Vrbas...

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 307
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6020
Nope...
IP sačuvana
social share

“Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves. Here’s Tom with the weather.” (Bill Hicks)


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Ko veruje da je Marija Isusa rodila kao devica?
Ја и још много других људи на овоме свету.Као што је то чудно и не схватиљиви у не верујеш у ти тако се исто можеш запита како се уопште свако дете роди а да се не повреди и како се уопште дете рађа.
Саветујем да погледаш



ČUDO RAĐANJA

TAJNA MATERIJE

Film koji će te videti objašnjava kako se stvara ljudsko biće i kroz koje faze prolazi čovek da bi došao na ovaj svet. Ovo je film o vama. Bog je taj koji je izveo seriju čuda da bi od bića veličine kapi vode stvorio vas.

Izjave nekih naučnika koji kažu da je čovek samo oblik i da je sveukupno naše iskustvo privremeno i prevarno i da je kosmos samo obična senka dokazala je nauka našeg doba. Samo Bog je stvaran. (Frederik Vester – savremeni mislilac)

Žanr Dokumentarni film
Jezik Engleski
Sinhronizacija, Srpski,
Format: Color, DVD-Video, PAL 4-3
Dolby 2.1
Trajanje 75 MIN
Proizvodnja 1986
PROIZVODNJA ZA SRBIJU FERPRESS 2006
ISBN 978-86-86203-00-6
mislio sam da si presusio,ali sam se grdno prevario...imas ti izgleda materijala u nedogled
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Toliko i zaslepljen religijom nisam. verujem.
Pravoslavac sam i hriscanin. Za vreme komunisticke vladavine u bivsoj SFRJ nije bilo isto koje si vere- bez obzira na onu krilaticu- brat je mio koje vere bio.
To se ispostavilo da je najmanje vazno za pravoslavce.
naime katolici su id alje isli na mise i pridrzavalise vere katolicke i njihovih nacela a nista im se nije zameralo.
Muslimani su se i dalje klanjali Alahu, i spprovodilis voje verske obicaje.
Ovo govorim iz iskustva jer sam ejdno vreme ziveo u dansnjoj RS kod Prnjavora-roditelji su bili tamo na radu iako su oboje rodjeni u Srbji.
Pravoslavcima hriscanima se zameralo sto slave slavu, krste decu, idu ucrkve. Sve ono sto je drugim veroispovestima bilo normalno za srbe to je bilo nacionalisticko i zaslepljeno.
Cak su Srpske gluperde, zaslepljene komunistickom ideologijom, rusile Srpske crkve i svetinje, proganjali su svestenike i popove.
zato sada Srbima trena mnogo vise vremena da se vrate izvornim korenima pravoslavlja i pravoslavne doktrine- pod uslovom da ne karikiraju veru.Mnogi Srbi pokusvaju da budu veci vernici i od samog Patrijarha. Cini dobra dela i vratice tise-ne trazi nista zauzvrat jer onda nema vere u tebi.
Verujem u jednoga i jedoga boga Isusa Hrista , majku Devicu Mariju, Srpske svece i moju Krsnu slavu-sveca zastitnika moje prodice.



Preporucujem ti da procitas knjigu od  Danka Popovica :  " Knjiga o Milutinu "
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:17:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.