Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:46:45
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jesen na Cetinju..  (Pročitano 6404 puta)
06. Dec 2003, 05:35:12
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pocela je jesen u nasem gradu. Umrlo je vise ljudi, kao i u svakoj jeseni. Meni ih je zao, ali Zivku Orlandiju bas i nije. On cesto kaze da tako mora i treba.

A kad mu je brata majka gadala medu rogove nije tako mislijo. Domacice spremaju zimnicu. Ja sam srecan. Grad je pun lisca a tata kaze da bi smecari trebali da idu u kurac jer evo vec treca jesen kako nista ne rade. Od ove jeseni nam strasno faljiva struje u kucu, pa mama kaze za elektrodistributere to su jedna govna, a nije mislila na tom nacinu kada nam je kuca bila puna struje.

Ove jeseni i ja sam kao i mnogi drugi smo se zaljubili u istu curu. To je mala od pasanoga-Vera. Ja je zovem Vjera jer me stid da se odvajam od drustva. I ove jeseni ptice su posle na jugu. Rode i vrapci i slavuji su ostali. Meni ih je zao jer su one male i nezasticne, pa bi ih mnogi mangupi mogli ubiti namrtvo. Ðed kaze da su one pticiji proleterijat, a nije tako mislio ka nam se roda posrala na ficu, pa je fata do Spadijerskog vrha. Ðed je tada slomio nogu, a tu rodu je ubio ujak Vlado dva dana poslije golijama rukama. On kaze da se branila ka covjek. Meni je bilo zao a zao mi je i deda koji je slomio nogu. Ali mi je zalije na rodu jer je ded ziv a roda ne a mislim da bi rodi bilo milije da je ujak Vlado slomio nogu a da je ona ubila deda pod Spadijerski vrh. Mada bi meni bilo mrznije. Ja isto mislim da bi najbolje bilo da se ujak Vlado posra dedu na ficu i da ga je ded ubio sjekirom, ka sto je htio babu jedan put, a da se roda ne mijesa. To je radi toga sto me je ujak Vlado (rak ga izijo) slepio u glavu kad sam prnuo pred direktorom Oboda pa ga je bilo stid od mene. Od kad je ubio rodu jos mi je mrzniji.

Brat od tetke mi Vojo, je ka svake jeseni kupio petarde kod Paljevica u Donje Polje. Oni nemaju para za ljeb pa prodaju petarde. Meni ih je zao. Baba kaze da su dobri ljudi, a nije tako mislila kad su joj zapalili garazu de je ded i njegovi penzioneri igra fircik u pare. Jesen mi je jos draga radi strika Zelja sto dolazi sa broda. On je bogat covjek i dosta je zgodan. Svaki put s broda dovede novu strinu, pa ode na brod.

Poslije ih mi tesko izbacimo iz kuce. Neso kaze da te zene siljemo kod njega jer mu ih je zao da se svade s majkom po vas dan. A nije tako mislio kad mu na kocku u pecinu posle tri plate pa je ijo u nasu kucu. Ne znam sto bi jos pisa od jeseni. Jos sem da je volim i njeni plodovi nama deci daju vitamine da bi smo postali jaki.

Radencevic Slaven VI/3

Ocjena: nedovoljan (1)
Obrati paznju na genitiv. Tema je promasena
[postoje realne sanse da je autor ovoga cuveni band The Books of Knjige, ali ne uspevam naci dokaz]
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


not a girl named Brian

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 85
Zastava
mob
Apple Iphone
to je samo jedna od prica koju booksovci bacaju petkom vece u njihovoj radio emisiji
posle tih slatkih pricica zovu poznate folk pevace i pevacice da se sprdaju sa njima
IP sačuvana
social share
Shannyn Sossamon addict.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Po nesto znam o tome od druga iz cg, ali nema se uslova slusati... Mada su mi svakako najjace njihove reklame Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Genitiv?
Gdje je tu genitiv?
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
"Moj doživljaj poezije Sergeja Jesenjina”

Sergej Jesenjin je uvijek za mene bio čovjek od iskustva što se tiče opisivanja pejsaža i svoga kraja. Zato sam izabrao njega i njegove pjesme koje u meni pobuđuju osjećaj animalnosti, te transcedentalnosti prema selu. Selo je moja budućnost i moj san, ova bućnost i osjećaj samoće u gradu ne može opstati u meni. Grad i selo su totalno suprotna pojma, pa pošto me grad guši, morat ću okušati život na selu, gdje i teži moj duh. Oduvijek sam volio selo, kao i Sergej, zato bih sam sebe mogao pitati jesam li ja Sergej, ili je li on ja? Čitajući Jesenjinove pjesme spozano sam što je u biti krava, te neke druge životinje, te sam ih odlučio uzgajati. Mislim da su životinje vjernije od ljudi te da ih je lakše voljeti, s njihove strane biti lakše voljen. Kada bi uzgojio mnogo životinja, ne bi ih ubijao nego iskorištavao u neke druge svrhe, recimo za mlijeko, sir, vunu, a možda bi jednu kravu s velikim rogovima poklonio Šćuricu. Svakom priajtelju bih poklonio neku životinju, npr. Dvornik bi dobio kozu, Gašo jednog malog tornjaka po imenu Bruno, da se može družiti Alfom, Kovi bih poklonio konja da se uči voziti i Zvonku ovcu da se uči brijati. Moje životinje bi bile ekološki svjesne i ne bi pojele čovjeka.

Stoga sam odabrao pjesme koje mi se najviše sviđaju, a to su Krava, Lisica, Pjesma o kuji, Kačalovljevu psu. U njima on govori o bitku životinja te njihovim krepostima. Kada ja umrem ako umrem želio bih se reinkarnirati u psa lutalicu, ali ja bih se prao svaki dan i spašavao bih ljude od neugodnih iskustava. O kakav bi ja šarplaninac bio, zvao bi se Rambo. Sergej bi me možda opisao, a možda i ne bi, on opisuje selo, voćke i životinje zato je i bio poznat.

Zaključujem da je lijepo živjeti na selu, čitati Sergeja, te sjediti kraj vatre i slušati kako pucketa vatra.



OCJENA: NEDOVOLJAN (1)
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Pocinjete me zabrinjavati
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pazi , momci otkidaju Smiley Smiley Smiley daj jos ako ima Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
ovaj je najJakiji Smiley

"Moj doživljaj poezije Sergeja Jesenjina "

Vrlo je teško objasniti pjesmu poput ove. No to ipak nije problem samo ove pjesme nego općenito svih pjesama Sergeja Jesenjina. Budući da sam već napisao ovu pjesmu na početku, lako je zaključiti da ću se u ovoj zadaći usredotočiti upravo na nju.
Prvo ću napisati ponešto o svojim razlozima zbog kojih sam odabrao ovu pjesmu. Sve je počelo kad sam danas doašo u školu i saznao da pišemo
školsku zadaću iz Hrvatskog. To mi je probudilo sjećanja na prošli sat Hrvatskog kada je profesorica najavila pisanje, ali ja sam očigledno zaboravio. No dobro.
Neposredno prije Hrvatskog imali smo sat filozofije na kojem mi je moj
prijatelj i suradnik Josip dvornik rekao da ima nekakvu knjigu od Jesenjina. Ta vijest me je iznimno obradovala zbog toga što sam u toj knjizi prepoznao materijal za svoje novo djelo iliti ovu zadaćnicu. No dobro. Moram priznati da sam prelistao cijelu knjigu koja je puna Jesenjinovih pjesama. U početku sam planirao odabrati pjesmu
slučajnim otvaranjem knjige ali bih uvijek otvorio neku dugačku pjesmu, pa sam naposljetku odustao od te metode Slučajnog odabira. Tada sam krenuo u potragu prema naslovu. Pokazalo se da ima desetak pjesama sa vrlo zanimljivim naslovima ali i velik broj onih bez naslova. Prvo moram napomenuti da su ove sa zanimljivim naslovom sve dugačke pa sam bio prisiljen odustati i od toga. Preostalo mi je
jedino da obradim pjesmu bez naslova. Izbor je pao na ovu koja se nalazi
iznad naslova ove zadaće. Zašto? Iskreno rečeno glavni (i jedini) razlog je njezina dužina. Zauzima samo četri reda u knjizi, pa tako i u mojoj bilježnici. Pjesma je vrlo nerazumljiva za mladog mladića poput mene. No unatoč tome ja ću pokušati opisati svoj doživljaj ove pjesme.
Kao prvo, ova pjesma govori o nekakvom kupusu i to je ustvari
jedino što ja razumijem u njoj. Sada ću pokušati obraditi svaki stih
zasebno.Tako ću možda uspjeti shvatiti značenje cijele pjesme u ukupnosti. Prvi stih: Gdje leje
se kupusa zbiše. Što reći o ovom stihu? Kao prvo, ne znam šta su leje. To me podsjeća na riječ aleje, to su ustvari nekakve ulice, pa onda pretpostavljam da su to ustvari redovi kupusa. Već sam nešto & preveo sam prvi stih. Gdje redovi kupusa se zbiše. Sada je krajnje vrijeme da prijeđem na drugi stih koji glasi: I zora ih rumenom vodom zali. Moram priznati da mi je ovaj stih razumljiv. Govori vjerovatno o tome da je kupus vlažan od rose pa izgleda rumeno
kada je u zoru izložen prvim zrakama sunca koje dolaze iz smjera Japana. Još jedan stih je riješen ali činjenica je da stvari sada postaju gadne zbog toga što su preostala dva stiha stvarno ružna. Treći stih: Zeleno vime siše. Šta bi sad to trebalo značiti? Vime imaju krave, koze,ovce, ali kakve to veze ima sa kupusom. Jo piše i da je to vime zeleno, što je apsolutno nemoguće. Recimo da sam sada gotov sa ovim stihom, ali kao da i nisam zbog toga što sam doživio potpuni debakl u pokuašju objašnjavanja ovog stiha. Nisam baš optimist u slučaju prevođenja idućeg stiha ali barem ću pokušati, zato da ne ispadne
da nisam hrabar. Četvrti, a samim tim i zadnji stih glasi: Materi klenić
mali. Svaka normalna osoba će bez većih problema zaključiti da je ovaj stih abnormalan i deformiran i da ga ne može nitko prevesti. Vrijeme je da nešto napišem nešto o ovoj pjesmi u njezinoj cjelokupnojobuhvatnosti. Ova pjesma je dosta nerazumljiva.
Što je uzrok? U knjizi piše da je ovu pjesmu preveo neki Golob. On je ovu
pjesmu tako dobro preveo da ja imam osjećaj da bi ju mnogo bolje razumio na Ruskom jeziku. To je pomalo žalosno. (*) Žalosno je i to što sam već malo previše napisao
o Jesenjinu pa se nisam uspio osvrnuti na probleme u svijetu, i u Bjelovaru, u zadnje vrijeme. Što bi Jesenjin rekao da vidi što se sada događa? Bombe padaju
na sve strane, Antrax na svakom koraku. No to su ustvari manje važne stvari za čovjekov opstanak. Važno je to što se Đordan vratio na parket. No to ima i svojih negativnih strana. Opet će vrtoglavo porasti prodaja Đordanovih tenisica. Svi znaju zašto je to loše. Postoji i dobra strana napada na Afganistan. Tamo je donedavno glavna grana proizvodnje bila proizvodnja droge. Sad se talibani ne mogu koncentrirati na
to. U Bjelovaru se u zadnje vrijeme gradi obilaznica. Svi ljudi imaju barem jedan bubreg, a ako ne onda nisu ljudi. Kada su bubrezi bolesni onda se ide na dijalizu. Gadno je kad ni to ne ide. U prošlu srijedu su u ROCK KLUBU svirali narodnjaci srpski. Ja sam malo bio tamo i nije mi se svidjelo. Bila je živa muzika. Pjevač je izgledao ko Haris Đinović samo to nije bio inteligentan poput njega. Sada ću navesti pjesmu HarisaĐinovića:
Ostarit ću, neću znati
Dal će zamnom
Zaplakati
Ko ja za tobom
Ova pjesma je također u četri reda ali je mnogo razumljivija od Jesenjinove. Iz toga se može zaključiti da je Haris Đinović bolji pjesnik od Jesenjina. U samom završetku moram istaknuti moj krajnji dojam o
Jesenjinu, ovoj pjesmi i cjelokupnom njegovom opusu. Pjesme bi odlično zvučale kada bi bile uglazbljene uz harmoniku. Da je Jesenjin još živ mogao bi pjevati u duetu sa Dinovićem. Kladim se da bi to bio svjetski hit. No šalu na stranu (*). Jesenjin
je jedan od najvećih pjesnika svih vremena, ako ne i najveći, i to nitko ne
može osporiti, a kamoli ja. Ja sam svjestan da ova moja zadaća baš i nije uspjela ali zato sam označio zvjezdicama(*) koji djelovi ustvari i nisu njen sastavni dio. Ti djelovi su umetnuti zbog mojeg osobnog zadovoljstva. To ću sada objasniti. Ja doma imam sve svoje zadaćnice i uvijek kad sam tužan pročitam ih, te sam odmah bolje raspoložen.
Molim vas da mi ne date 1.


OCJENA: NEDOVOLJAN (1)
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Definitivno Smiley ovo me tako podseca na neke moje idejne pocetke pismenih zadataka Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 85
ljudi ovo nije fora The books of knjige
ovo je zaista bio pismeni rad
postoji na  netu  kopija iz sveske
ali ipak evo da postujem nekoliko isjecaka iz hrvatskog telefonskog imenika




> > > > > > > 01 2946 220 - BEČAR ŠAHDO
> > > > > > > 01 2993 430 - GEGIĆ GEGA
> > > > > > > 01 3375 404 - ČIKA ĐORĐE
> > > > > > > 01 3631 707 - HADŽIDERVIŠAGIĆ DŽEZBEDARA
> > > > > > > 01 6258 465 - LEŠINA VESELA
> > > > > > > 01 6640 750 - MAMUTI SELIM
> > > > > > > 01 6678 765 - DEGEN ERIKA
> > > > > > > 021 389 032 - ĐOKOVIĆ KITICA
> > > > > > > 021 635 377 - ŠĆEPANOVIĆ KITA
> > > > > > > 021 741 925 - BISER ŠERIF
> > > > > > > 021 863 048 - ZLOĆO MLAĐI
> > > > > > > 022 662 250 - ČETNIK OJDANA
> > > > > > > 032 322 314 - SILOV ANNA
> > > > > > > 034 263 157 - PIŠA KATICA
> > > > > > > 035 375 326 - JAJALO PILE
> > > > > > > 042 311 277 - FUKSA MIRA
> > > > > > > 044 682 419 - RADI ĐON
> > > > > > > 044 815 166 - ALIMI NAĐI
> > > > > > > 047 553 050 - KLISKA MICA
> > > > > > > 048 638 353 - GUZI DRAGA
> > > > > > > 049 289 402 - ŠTAKOR IVAN-TARZAN
> > > > > > > 051 643 722 - ŠUPAK RADOVAN
> > > > > > > 051 725 980 - CURI ĐON
> > > > > > > 051 775 489 - BILALI NEBI
> > > > > > > 052 210 412 - MOŠNJA-ŠKARE LORENA
> > > > > > > 052 211 884 - CERVENI MERCEDES
> > > > > > > 052 451 069 - TIKVINA JAGODA
> > > > > > > 052 543 548 - RAZBOJNIKOV SPAS
> > > > > > > 052 812 979 - KENJAR ISMET
IP sačuvana
social share
"heroj ja sam usamljen heroj
hodam gradom kao i prije
heroj, samo usamljeni heroj
kome do zivota nije! "

               udar-heroj
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:46:45
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.