2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jelena Janković: "Srbija na prvom mestu"  (Pročitano 692 puta)
06. Dec 2006, 18:56:30
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Janković: "Srbija na prvom mestu"

Jelena Janković igraće za selekciju Srbije na Federejšn kupu. Njena želja da nastupi za nacionalnu selekciju je ogromna. U otvorenom pismu za javnost Jelena kaže:
"Igrati za Srbiju, za svoju domovinu, predstavlja čast, ali i obavezu za svakog sportistu. Smatram da je vreme da Srpkinje pokažu celom svetu i na reprezentativnom nivou, kao što to činimo i na individualnim nastupima, da smo jake, vredne, spremne da pobedimo bilo koju selekciju na svetu i osvojimo Federejšn kup takmičenje. Od toga nas dele dve godine borbe iz grupe u kojoj smo sada, do same Svetske A, gde bi se borile za tron. U 2007. morale bi konačno isploviti iz te I grupe Evro-afričke zone, zatim bi u 2008. igrale u Svetskoj B grupi i ukoliko bi sve teklo onako kako bi želele, za svetski tron borile bi se u 2009. godini.
Činjenica je da svake nedelje po celom svetu proslavljamo našu zemlju, uveseljavamo sve ljubitelje tenisa u našoj zemlji, tako da su mnogi u poslednje vreme upravo zbog naših rezultata počeli da prate tenis i raduju se svakom našem uspehu.
Opet, nema ništa lepše našem narodu, koji je u poslednjih 15 godina pretrpeo veliku golgotu, nego kada nas vidi da se borimo u nacionalnom dresu, kada u reprezentaciji dišemo kao jedni i borimo se za ono što se zove Srbija. Veoma je važno i bilo bi idealno da i ja i Ana krenemo zajedničkim snagama da ispisujemo istoriju našeg tenisa i u tom reprezentativnom polju, zajedno da svim raspoloživim snagama odvedemo plave u taj svetski vrh, gde nam je i mesto."


"Mnoge naše devojke su igrale za reprezentaciju, prolile znoj, uložile mnogo rada, truda, energije, ali nije im se ukazala šansa, a ponekad nisu imale sreće za neke veće uspehe i domete. Vreme je da se to promeni, da plave u istoriji 'belog sporta' ostanu uklesane kao reprezentacija koja će ostati u istoriji srpskog ženskog tenisa zapamćena kao najuspešnija ekipa u Federejšn takmičenju i da pokažemo celom svetu koliko vredimo.

Ova idealna prilika da se sve ovo ostvari i postigne da uvedemo i zlatnim slovima ispišemo ime naše zemlje u svetskom ženskom tenisu kada je reprezentacija u pitanju, pružila se meni i Ani, i nadam se da ćemo je iskoristiti na pravi način. Ni nama nije lako, moramo se boriti na dva fronta, odreći se turnira u kojima bi branile poene za lične karijere, dodatno raditi i uložiti energiju, snagu, mnogo toga… izdržati taj pritisak i odgovornost, veliku odgovornost koju sa sobom nosi Fed kup takmičenje jer nije svejedno igrati za svoju zemlju, mogo je lakše kada igraš samo za sebe, nema toliko pritiska, ali ako želimo da ostavimo nešto ovoj državi, odnosno našem napaćenom narodu da donesemo neku radost, a generacijama koje će doći posle nas izgraditi put koji će oni nastaviti kao tradiciju, onda moramo da se i žrtvujemo i da se borimo…. da damo sve od sebe… i, uz veru i sreću, da dospemo do visina. Samo da bude zdravlja i sreće, verujem da ćemo do tih visina i stići."


"Ja sam pet godina igrala za plave, počela još u 14. godini. Jednom sam prilikom za reprezentaciju odigrala povređenih leđa, gde sam prethodno dobila blokadu da bih mogla izdržati bolove na terenu, ali ništa me nije moglo sprečiti, čak ni jaki bolovi i povrede da dam doprinos plavima na ovoj vrsti takmičenja.

Mogu da kažem da sam imala veliki udeo u tome da se danas nalazimo u I grupi evro-afričke zone, a ne na marginama…. Mogli smo sada biti i u Svetskoj grupi, Atina 2004.  je bila idealna za ostvarenje našeg cilja, ali, nažalost, tu šansu nismo iskoristili i ne bih se vraćala na tu tužnu godinu. Bili smo tada na korak od sna, ali neki to nisu želeli da nam se desi… postupili su loše…


Ove godine nisam mogla igrati iz već poznatih razloga, takmičarske krize koja me je u tom periodu zahvatila. Zato sada treba glavu gore podići i započeti marš , srpski marš ka tronu Federejšn kupa. Mnogi idu tom logikom, ma niko nam ništa nije pomogao, sve smo sami postigli sopstvenim snagama i sada hoće da im mi damo sve od sebe…. Tačno je to, ali ako je to tako moralo da bude, moralo je i, na kraju krajeva, i bilo je… ovo što sledi može biti lepše, jer mi nećemo biti sebične, nećemo se svetiti što nam niko nije pružio ništa, ni šansu, ni lopticu…Naprotiv, treba da damo deo sebe jer smo tvorci istorije jednog naroda i kao takvi moramo biti i ostati dostojanstveni do kraja.

Nije sve u novcu, uspesi i dostignuća koja sam čovek izgradi, ne mogu se kupiti ni nadomestiti nikakvim parama. Opet, ako i damo od sebe sve da i kao reprezentacija doguramo do svetskog vrha, ni jednog trenutka ne treba da prećutimo nešto što bi nas pogodilo ili kada bi se preko naših zasluga i leđa drugi kitili lovorikama.  Na kraju zaključujem da je potrebno napraviti dugoročnu strategiju, plan, čiji bi krajnji cilj bio - plave na svetskom tronu, a zato je potrebno da i ja i Ana i druge naše devojke koje rezultatima zasluže nastup u reprezentaciji započnemo združenim snagama misiju čiji će krajnji cilj biti svetski tron.

Nadam se i verujem da će to sve tako i biti, a što se mene lično tiče i mog nastupa u reprezentaciji, samo da budem zdrava i da sve bude kako treba bez povreda i neželjenih situacija, sa velikim zadovoljstvom ću se priključiti u borbi plavih u Federejšn kupu. Iz svega rečenog moram da konstatujem da samo ukoliko zajedno zaigramo za Federejšn kup reprezentaciju Ana Ivanović i ja, možemo da odvedemo našu selekciju u Svetsku grupu, gde nam je i mesto, neigranje jedne od nas za reprezentaciju, neće našu zemlju odvesti dalje od ovoga gde se nalazimo u ovom trenutku."

Jelena Janković

Izvor: B92-Sport

(02. May 2007, 21:47:00)
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.