Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:59:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jedno skupo ili 10 kod Kineza?  (Pročitano 5672 puta)
18. Mar 2006, 12:09:52
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Izračunaj koliko ćeš komada garderobe često da nosiš

Jedno skupo ili 10 kod Kineza?


Da li si se ikada zapitala šta je bolje - da kupiš 10 majica na rasprodaji ili kod

Kineza, ili jedan lep firmirani top koji je skup? Kladimo se da si već bila u ovakvoj nedoumici. U slučaju da još tražiš odgovor na to pitanje, pokušaćemo da ti pomognemo

Baš je grozna situacija kada u izlogu nekog butika vidiš divnu košulju ili kaputić "samo za posebne prilike" koji ti se mnogo svidi, a znaš da ne možeš da ga priuštiš, a i kada bi mogla ne bi se isplatilo da ga obučeš dva puta godišnje za toliki novac. Kada bi prodavačici rekla: "Mnogo je skupo, a nije nosivo", ona bi ti odgovorila: "Šališ se! Ovo je nešto što može svuda i uvek da se nosi". Kako to, zapitaćete se. Evo odgovora. Reč je o "ceni po nošenju". Ako, na primer, jedan kaputić košta 300 evra, a ti ga obučeš jednom u toku godine, cena po nošenju biće 300 evra. Ako ga obučeš dva puta, cena će pasti na 150 evra. A ako ga obučeš 100 puta, cena po nošenju će biti samo tri evra. Možda ti se čini da je to izgovor za šoping preskupih stvari, a da prodavačica s početka priče ima dobar marketinški pristup kupcu. Koncept "cena po nošenju" daje odgovor na pitanje da li kupiti deset manje kvalitetnih, a jeftinih stvari, ili jednu skupu i kvalitetnu.

Otvori svoj ormar i napravi mali test. Možda ćeš otkriti da su majice koje si kupila po bagatelnoj ceni završile u najskrivenijem ćošku. Ili da su skupe košulje i topovi pažljivo složeni i ispeglani, plus stoje na dohvat ruke. Izvesnije je da ćeš pre obući ono što svakodnevno vidiš kada otvoriš ormar, a u ovom slučaju to su skuplje stvari. Sada izračunaj - kolika je "cena po nošenju"? Verovatno ćeš shvatiti da su skuplje stvari imaju nižu "cenu po nošenju".

Naravno, ovo nije pravilo. Ponekada i povoljna krpica može da te oduševi. Ponekada je lepo kupiti nešto jeftino jer ne moraš da se plašiš da ćeš to isflekati. Samo strpaš u mašinu - i gotovo.


Izvor: Glas Javnosti \ I. S.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
povodom ovoga sto je zadnje napisano...ne daj boze da to sto si kupio kod kineza strpas u masinu... ima ona izreka..."nisam dovoljno bogat da kupujem kod kineza"
evo bas mi se raspadaju na nogama papuce koje sam kupila pre 10 dana Smile i to im sve tako otpada da je komicno,ostaju delovi po kuci Smile

jedno skupo Smile
« Poslednja izmena: 27. Mar 2006, 22:45:12 od tomahavkic »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Naravno da je bolje jedno skupo, nego li bilo sta kod Kineza. Sve sto sam dosad tamo  kupila, a bogami ima toga dosta je za jednokratnu upotrebu. Stoga, ponavljam ne kod Kineza Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
nemojte tako.. imaju ono odratno plasticno cvece.. Smile
salim se... meni je fascinantna jedna cinjenica... beograd.. china town... torba kosta 500 dinara... beograd centar... fensi butik... ista torba kosta 1500+ dinara...

hm.. tako kod nas... skupo je ponekad i rizicno...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
 Kod nas, ne znam za Beograd, al ovamo u unutrasnjosti uopste nije bitno gde kupujes, jer se ista roba moze naci i u "fensi buticima'' i na pijaci, svi nabavljaju robu na istim mestima. A ono sto je zajednicko za sve je uzasan kvalitet
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Лонг лив ћирилица!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6247
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia Lumia 1020
Naravno da je bolje jedno skupo, nego li bilo sta kod Kineza. Sve sto sam dosad tamo  kupila, a bogami ima toga dosta je za jednokratnu upotrebu. Stoga, ponavljam ne kod Kineza Smile
Eh, nemojte sad da vam dovedem mamu da vas poduči Smile Mogu se kod Kineza naći i dobre stvari, samo treba znati gde tražiti. Živim u 70-om, ali ništa za sebe ne kupujem kod njih(bar ne ja lično), ali zato mi je najlakše naći rođendanski poklon ili nešto slično na tom mestu Smiley
IP sačuvana
social share
Молим паметније да више не попуштају.
Стање је веома критично.
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Netscape 7.2
Pa znam da je tesko odluciti  da li kupiti 1 kvalitetnu stvar,ili 10 na rasprodaji!To muci i mene!Ali bolje kupiti 1 kvalitetnu,bar  znas sta nosis!!!;-)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
pa sta mislite gde se roba koju prodaju po buticima proizvodi mnaravno u kini i slicnim zemljama iz njenog okruzenja , jer je cena radne snage mala , a to sto kod nas na nekim deklaracijama pise made in usa ili negde u evropi to je cista prevara jer samo zamene tikete gde to pise
u 70 treba znati naci ili znati kineze pa ce ti oni prodati ono sto valja , ja ih znam i radim neke poslove sa njima i tako da znam sta oni rade pa i sta nasi rade
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 23917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Ponešto ima da se nađe pametno i kod Kineza ali da je kvalitetno nije baš! mnogo je garderobe  kineske po buticima sa izmenjenim etiketama ali ko posećuje kineze pa makar i u prolazu ne može da se prevari, treba biti u toku! Turci su provereni definitivno ali je sve manje turske robe  da se kupi kinezi nas preplavljuju, u drugim zemljama ima mnogo kvalitetne kineske robe, znam iz iskustva imam rođake u australiji koji mi šalju mnogo toga, znači sve kina etikete ali samo da znate koliko su to dobre i kvalitetne stvari jako velika razlika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
hm.. tu si u pravu.. nema boljeg dzinsa od novopazarskog... bas sam gledala u depou... sve made in china...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 11:59:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.