IN < - Jedan cas iz istorije fotografije > Meet Petar Vujanic - >LO
(1/1) :: Odgovori!
Autor: sarmica :
Citat

Rođen sam 08.08. leta gospodnjeg 1972. godine. Bio sam dete najvećih plavih radoznalih očiju. Vremenom su se malo smanjile, skupile, danas više procenjuju, love i škilje. Danas sam gospodin sa staklenim okom u metalnom monoklu - gospodin FOTOGRAF. Veštinu viđenja razvijao sam od malih nogu, kao i mnoge druge, a bavljenje svetlopisom sam profesionalno započeo u 18. godini života. Od tada sam svedok, ratnik, pesnik, fotograf... zagledan u život, upitan u želji da odgonetnem, izrastao u nadi dorastanja pokušavajući da pariram u svom prevodilačkom daru svemu stvorenom od boga i čoveka. Zato ovaj rad svima da u njemu ogledaju svoje. Izazov je režirati ubistvo vremena, izazov je spasiti ga. Pustiti drugo vreme u novu realnost, grčom intelekta, oka, znanja i intuicije, zaustaviti vreme u prostoru, stvoriti večnutak. Dorastanjem postadoh i urednik fotografije, vlasnik studija za primenjenu fotografiju i dizajn, predsednik Udruženja Profesionalnih Fotografa Srbije, art direktor, izlagač, predavač... FOTOGRAF. Težim da moj fotografski rad funkcioniše kao autorski serijal, nadam se i radujem fotografisanju prirode u koju sam zaljubljen, sa najdubljim poštovanjem...
I tako... reči podkupljuju jedna drugu, dok fotografija jeste samo jedna reč, jedna knjiga koja bi se o njoj mogla napisati, jedna večnost u prolaznosti života...
Zato ću Vas napustiti iz sveta koji nije moj, sveta reči, u moj svet, svet fotografije...
Dobrodošli!

P.S. U želji da razumem što oduvek znam...

Vaš Petar Vujanić













[source]
Autor: sarmica :
idalje by Petar Vujanic













[source]
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo