Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Jean Michel Jarre u Beogradskoj Areni 8.novembra  (Pročitano 4321 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
U prodaji karte za koncert Jean Michel Jarre-a      

Žan Mišel Žar (Jean Michel Jarre), francuski kompozitor, izvođač i muzički producent, održaće koncert  8. novembra 2008.godine u Beogradskoj areni, koja je i organizator koncerta. Ulaynice ya koncert nalaze se u prodaji od danas, 4. avgusta, po ceni od 2600, 2900, 3100, 3500 i 4000 dinara.

Smatraju ga začetnikom elektronske muzike, sint-popa i New Age-a, i velikih spektakala na otvorenom koji uključuju svetla, lasere i vatromet. Do danas je prodao oko 80 miliona albuma i singlova!

Početak karijere Žan Mišel Žara obeležio je hit Oxegene koji je nastao 1970. godine a tek 1976.godine postao deo njegovog prvog albuma. Zatim nastaju prava muzička remek dela: Geometry of love, Aero, Aerozone, Chronology, Fishing junks at Sunset...

U toku svoje karijere Žan Mišel Žar je održao velike koncertne spektakle, često sa milionskom publikom, i uz korišćenje velikih zgrada ili čak celih gradova kao pozornica. Na turneje je išao samo tri puta, prvi put po Kini 1981. i dva puta po Evropi tokom 90-ih.

Uklapajući svoja muzička remek dela u savršen spoj sa neverovatnim scenskim efektima, na svojim koncertima koje najčešće drži napolju, stapajući postojeću arhitekturu sa komplikovanim sistemima lasera, vatrometa i muzike, stvara jedan nadasve prepoznatljiv imix i novi pravac kako u muzici tako i u koncertnom izvođenju. Svaki koncert je tematski uklapan sa važnim istorijskim dogadjajima za odredjeni region pa će tako ostati upamćeni koncerti koje je održao: 1971. - AOR (u Parizu), 1989. -Destination Trocadero (u Parizu), 1994. - Jarre Unplugged (u Parizu), 1995. - Festa Italiana (u Torinu), 1995. - UNESCO 50th Anniversary (u Parizu), 1997. - Wetten, dass...? (u Beču), 1998. -Fifa World Player 97 (u pariskom Diznilendu), 1998. - France Festival (u Tokiju), 1998. - FNAC Paris (u Parizu) koje je sa oduševljenjem pratilo na stotine miliona ljudi.

Kao ambasador dobre volje UNESCO-a Žan Mišel Žar je u Sahari, u Maroku, održao koncert pod nazivom Voda za život (Water for Life) 16. decembra 2006.

U Beogradskoj areni se očekuje koncert za pamćenje, imajući u vidu da na ovim prostorima nije držao koncert, a poziv je prihvatio sa velikim oduševljenjem!

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Žan Mišel Žar: Kiseonik u Areni

Karte su već u prodaji, a Žar će izvesti kompletan "Oxygene", koristeći originalne instrumente - 50 analognih sintisajzera!

Fancuski kompozitor, izvođač i muzički producent Žan Mišel Žar na koncertu 8. novembra u Beogradskoj areni sviraće kompletan čuveni album "Oxygene", koji je 30 godina posle izdavanja, obradio i izdao ponovo, 2007. godine, u "live" verziji: "Nikada ranije na koncertima nisam svirao ceo album, uvek samo pojedine numere, sada sam rešio da ga prezentujem tako uživo pa je to nešto novo", izjavio je Žar u novembru, u toku promocije.

"Oxygene" je njegov prvi album čiji je koncept svet dočekao nespreman, ali ubrzo bio osvojen inovacijom i "osvojen".

Koristeći raznovrsne analogne sintisajzere i druge elektronske instrumente i zvučne efekte, Žar je u svom kućnom studiju snimio album "Oxygene" koji je postao svetski bestseler i izuzetno uticajno izdanje za razvoj elektronske muzike. Pogledajte zašto.



Možda niste znali da se radi o Žan Mišel Žaru, ali ste ove note sigurno već čuli.

Žan Mišel Žar uživa reputaciju jednog od začetnika elektronske muzike, sintisajzerskog popa i "new age", i do danas prodao više od 80 miliona albuma i singlova.

Uklapajući svoja muzička remek dela u savršen spoj sa neverovatnim scenskim efektima, na svojim koncertima koje najčešće drži napolju, stapajući postojeću arhitekturu sa komplikovanim sistemima lasera, vatrometa i muzike, stvara jedan nadasve prepoznatljiv imidž i novi pravac kako u muzici tako i u koncertnom izvođenju.

Kao ambasador dobre volje UNESCO-a Žan Mišel Žar je u Sahari, u Maroku, održao koncert pod nazivom "Water for Life".

Ulaznice po cenama: 2600, 2900, 3100, 3500 i 4000 dinara u prodaji su od 4. avgusta, na prodajnim mestima: Blagajna Beogradske arene, Bilet servis, Eventim, Tuckwood Cineplex, IPS, Mamut Store i preko sajtova www.arenabeograd.com i www.tickets.co.yu.



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 701
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Steta sto je arena usce bi bilo mnogo bolje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 3Gs
Steta sto je arena usce bi bilo mnogo bolje

Ma kakvo crno Usce.. Ovo nije rock koncert, ovde je zvuk veoma bitan, ali i vizuelni dogadjaj.. Arena je pravo mesto za to, cini mi se i jedino u Srbiji za ovakav dogadjaj..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 701
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Slazem se da je zvuk bitan ali JMJ je najbolje koncerte pravio na otvorenom
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 3Gs
Slazem se da je zvuk bitan ali JMJ je najbolje koncerte pravio na otvorenom

Jeste tako, ali.. Ovo je novembar mesec... veliko je pitanje kakvo ce vreme biti..  a i Usce je jedno od onih mesta koje bas nemaju dusu, bar ga ja tako dozivljavam.. Kako bilo, bitno je da dolazi Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 1234
Ne znam zasto, ali njegowe numere su mi uwek bile preteske za duze slusanje, izuzew 2-3 pesme, i ne mogu wise od 20min da slusam, kao ni vangelisa... Ali ne kazem da su losi u swom poslu, naprotiw, sawrsen zwuk, samo sto mi ta prica ne lezi
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 3Gs
Žan Mišel Žar: Album koji je stvorio istoriju

Pionir elektronske muzike Žan Mišel Žar održaće koncert u Beogradskoj areni 8. novembra na kojem će izvesti sve numere sa legendarnog albuma "Oxygene", ali i predstaviti instrumente kojima je pre trideset godina počeo da "piše istoriju".

Začetnik elektronske muzike, synth-popa i velikih audio-vizuelnih spektakala na otvorenom, Žar (59) se proslavio hitom "Oxygene" 1970. godine. Prvi album izdaje tek dve godine kasnije, a zatim niže remek dela "Geometry of love", "Aero", "Aerozone", "Chronology" i druge.

Žar je muzičar koji je uspeo čak četiri puta da se upiše i u Ginisovu knjigu rekorda za najposećeniji muzički događaj. Jedan od neverovatnijih primera jeste koncert u Moskvi 1997. godine kojem je prisustvovalo tri i po miliona ljudi!

Ipak, raduje ga što će u Beogradu nastup biti "nešto intimniji".

"Za mene će ovaj koncert biti prava poslastica, zaista poseban doživljaj koji nestrpljivo čekam da podelim sa publikom u Beogradu. Proslavićemo tridesetogodišnjicu albuma 'Oxygene'. Radostan sam što će na ovom događaju biti manje ljudi nego na ogromnim događanjima na otvorenom, jer ću moći da, u blizini publike, predstavim sve elektronske uređaje koje sam koristio kada sam komponovao muziku za ovaj album. Neću koristiti računare na koncertu, a biće iznenađenja i u scenografiji", rekao je Žar "Pressu".

Muzičar koji je širom sveta prodao čak 80 miliona albuma i singlova, kaže da su počeci ipak bili teški.

"Nisam imao predstavu da će se sve ovo desiti. Sećam se 'Oxygene' su album odbile sve velike kuće, čiji su se urednici plašili albuma bez pevanja i zvuka koji im je zvučao čudno francuski. Bio sam dirnut činjenicom da su mi, godinama i decenijama kasnije, ljudi koji su živeli u SSSR-u pisali da je za njih moja muzika bila simbol radosti i slobode. Tada se u meni rodila želja da nastupim i u tom delu sveta".

Tokom boravka u Beogradu voleo bi da upozna "naše ljude", njihov mentalitet i način života. "Naravno i sve noćne klubove!".

Žar nikada nije nastupao na našim prostorima, pa će koncert, kojem se umetnik unapred raduje, zaista biti za pamćenje, poručuju organizatori.

Cena karata: 2600, 2900, 3100, 3500, 4000 dinara.

Kupi kartu!

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Covek je objasnio.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia onaj veliki
'alal vera...
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.