Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:06:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Janis Joplin  (Pročitano 5358 puta)
12. Maj 2006, 05:17:47
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Janis Joplin (Port Arthur, 19. siječnja 1943. - Hollywood, 4. listopada 1970.), američka pjevačica

U početku je bila pjevačica grupe Big Brother & Holding Company, a kasnije je radila samostalno. Njezina verzija pjesme "Me and my Boby Mcgee" postumno je dospjela na prvo mjesto američke top-liste singlova. Najbolji umiru mladi - tako otprilike glasi popularna rock' n' roll poslovica.

Predstavljali kao bjelkinju s glasom crnkinje. Uostalom, njezin uzor je bila crna kraljica Bessie Smith, najveća jazz i blues pjevačica svih vremena koja je također tragično preminula 4. listopada 1937. godine nakon prometne nesreće i gubitka krvi jer su je odbili prihvatiti u obližnjoj bolnici za bijelce. Nesretna bijela kraljica bluza Janis Joplin, nije se osjećala voljenom. Na posljednjem koncertu očajnim glasom viknula je publici: »Ja sam zvijezda, ali nitko ne želi spavati sa mnom!«

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
4. oktobra 1970. godine nađena je mrtva u Landmark Hotelu u Los Angelesu. Uzrok smrti je bio konzum velike količine alkohola i heroina.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
BELA KRALJICA BLUZA

Na današnji dan pre 26 godina preminula je Dženis Džoplin, uzevši veliku količinu droge zbog razočaranja u svoj seksualni život

Na svom poslednjem koncertu, održanom 12. avgusta 1970. na stadionu "Harvard" u državi Masačusets, očajnim glasom obratila se publici: "Ja sam zvezda, ali niko ne želi da spava sa mnom!"

Bela kraljica bluza, američka pevačica Dženis Džoplin, pronađena je mrtva na današnji dan 1970. godine u motelu "Lendmark motor" u Los Anđelesu. Dženis je preminula u 27. godini zbog prevelike doze heroina. Iako na vrhuncu slave, sjajna pevačica bila je niz godina "navučena na žuto", što je najverovatnije uticalo na njen stalni osećaj tuge i depresije. Na svom poslednjem koncertu, održanom 12. avgusta 1970. na stadionu "Harvard" u državi Masačusets, očajnim glasom je uzviknula publici:
- Ja sam zvezda, ali niko ne želi da spava sa mnom!
Njen poslednji audio-zapis bila je muzička rođendanska čestitka Džonu Lenonu, snimljena tri dana pre njene smrti.
Dženis Lin Džoplin (Janis Lyn Joplin) započela je karijeru u jednom lokalnom horu u Teksasu, da bi posle završetka srednje škole počela solistički da izvodi bluz, ali i da konzumira alkohol, heroin i druge psihodelične droge poput "magičnih pečurki". Njen specifični bluz stil omogućava joj da 1966. godine postane članica "Velikog brata i holding kompanije" (Big Brother and the Holding Company), mejnstrim sastava iz San Franciska, sa kojim njena karijera doživljava vrtoglavi uspon. Pesma "Ball and Chain" osvaja velike simpatije, dok je njeno izvođenje numere "Me and my Boby Mcgee" nekoliko godina kasnije posthumno dospelo na prvo mesto američke top-liste singlova.
Posle raspada "Velikog brata", Dženis formira "Kozmik bluz bend", a hitovi postaju pesme "Try" i "I got dem ol' kozmic blues again mama!". Ova grupa je kratko trajala, pa je Dženis sa nekoliko kanadskih muzičara početkom 1970. formirala "Ful tilt bugi bend", ali je njihov album "Pearl" objavljen tek posle njene smrti. Poslednju pesmu, hit za sva vremena pod nazivom "Mercedes-Benz", snimila je 1. oktobra 1970. godine.
Dženis Džoplin danas se pamti po svom snažnom, seksi i specifičnom glasu, i po uspešnom spoju afro-američkog džeza i bluza sa soft-folk muzikom. Dženis je kremirana u Vestvudu u Kaliforniji, a njen pepeo rasut je po Tihom okeanu.
A. DAČIĆ

Baksuzni broj 27


Uzor Dženis Džoplin bila je crna kraljica Besi Smit, najveća džez i bluz pevačica svih vremena, koja je tragično preminula takođe 4. oktobra (ali 1937. godine) posle saobraćajne nesreće. Ona je iskrvarila jer nisu hteli da je prime u obližnjoj bolnici za belce.
Dženis je često poređena i sa gitaristom Džimijem Hendriksom, sa kojim je imala seksualnu vezu (zatekli su ih u intimnom odnosu u jednom kupatilu) i koji je umro u 27 godini od prekomerne količine droge. Bila je u vezi i sa frontmenom grupe "Dors", pevačem Džimom Morisonom, koji je takođe preminuo sa 27 godina.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 11:06:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.