Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ja sam ukrao 1. 4 miliona evra iz banke!  (Pročitano 1583 puta)
31. Dec 2008, 00:14:34
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19


Aleksandar Spasić (29), blagajnik Rajfajzen banke, izveo je 7. juna 2008. pljačku stoleća u Kragujevcu! Spasić je iz trezora filijale svoje banke odneo 1,4 miliona evra, a onda se iste večeri predao u kragujevačkom kafiću „Trezor"! Spasić, koji je u međuvremenu pušten iz pritvora, u ispovesti za Press kaže da je imao milion razloga za milionsku pljačku - razvod braka, odvojen život od svoje dece i priče da će zbog navodnog nasilja u porodici dobiti otkaz u banci.

Aleksandar Spasić kaže da mu je jednostavno puk'o film i da nije mogao da istrpi nepravdu.
- Nema blagajnika koji nije maštao o tome da odnese milione koji mu prolaze kroz ruke. Onda se preračuna šta ga čeka i šta gubi, i odustane. Nisam odustao jer sam malo šta mogao da izgubim a da to već nisam izgubio - počinje ispovest Aleksandar Spasić.
- Razveo sam se prošle godine od žene koju volim od svoje četrnaeste godine. Pre šest godina dobili smo ćerku Anu, a 2006. rodio se i sin Stefan. Međutim, od početka našeg braka imao sam problema s njenim roditeljima. Svakodnevno smo se svađali, nije nam išlo. Žena je sve vreme bila između mene i roditelja. Na kraju je izabrala njih. Nekada ljubav nije sve što je potrebno ljudima da bi ostali zajedno. Prilikom jedne svađe, u besu sam rekao tastu da pazi šta radi, da se neće vratiti nazad u Ameriku, gde živi. Onda sam napravio grešku i suprugu počupao za kosu. I to je bio kraj. Tast je podneo protiv mene krivičnu prijavu. Optužen sam za nasilje u porodici. Nakon te svađe, 12. aprila 2007, krstili su bez mog prisustva sina Stefana. To me je skroz slomilo - objašnjava Spasić.
- U međuvremenu smo se razveli, viđao sam decu vikendom. Prvi put kada sam, kao vikend otac, sina uzeo u naručje, plakao je tri sata. Dete me je zaboravilo! Imao je tek 13 meseci. Ali, to nije bilo sve. U banci je počelo da se priča da ću zbog krivične prijave izgubiti posao. To je bila poslednja kap! Ako već hoće da me izbace, neka bar imaju dobar razlog. Poniziću ih i vratiću im novac. Eto im razlog za otkaz - priča naš Aleksandar.
Naš sagovornik kaže da je petnaest dana razmišljao o pljački. Čekao je da bivša žena i deca odu na more.
- U subotu, 7. juna, došao sam na posao i pokazao kolegi iz obezbeđenja torbu u kojoj su bile dečje stvari. Oko 10 časova pogledao sam torbu i pare u trezoru! Srce mi je tuklo kao ludo! Tri puta sam duboko udahnuo. Jedan, dva, tri... I počeo da pakujem pare u torbu. Znoj mi se slivao niz leđa. Računao sam da je subota, šef nije tu, kolega na kameri čita novine... Izašao sam iz banke s milion i po evra bez problema!
- Na ulici sam pomislio šta bih radio da sam policajac. Locirao bih blagajnikov telefon! Napisao sam poruku: „Vidimo se večeras tamo gde je sve počelo da popijemo piće." Opljačkao sam trezor, a uveče sam planirao da se predam u kafiću „Trezor". Taksisti sam dao 5.000 dinara i rekao mu da telefon vozi u Čačak. Tada sam samo mislio na to da policija ne sme da me uhvati s novcem pre nego što se predam. Seo sam u automobil, odvezao ga blizu parka Šumarice i u odelu i cipelama krenuo u šumu u kojoj sam na nekoliko mesta zakopao novac. Da pare nisam predao, nikada ga ne bi našli!
Kada je Aleksandar uveče krenuo u kafić „Trezor", pljačka banke bila je udarna vest na televiziji, znalo se koga policija traži. Spasić je upao u kafić, seo i naručio duplu „viljamovku".
- Momci i devojke su igrali u ritmu muzike. Kada ću ja ponovo ovo gledati, pomislio sam. Nešto me je preseklo preko stomaka. Sada je kasno za izmenu plana! Eksirao sam piće da popusti grč u grudima, da uhvatim vazduh. Pozvao sam policiju, predstavio se i rekao da ih čekam. Ništa. Pozvao sam ponovo i rekao im da što pre dođu, dok se ne napijem. Stigli su oko 23.30 sati. Platio sam piće 1.000 dinara i izašao. Napolju su me uhapsili - priča blagajnik.
- Počeli su da me tuku 20 minuta nakon što sam ušao u policijsku stanicu. Tražio sam im kafu. Pitaju: „Kakva kafa, znaš li gde si?" Odgovorim: „Može onda pica?" Oni pitaju koja bre pica? Kažem: „Može kaprićoza?" Prvi udarac. Prva greška. U redu, računao sam na to. Sa inspektorima iz privrednog kriminala blagajnik više nije hteo da razgovara. Spasić je rešio da „novim" inspektorima postavlja zagonetke!
- Prva je iznosila 750.000 evra (vidi okvir). Dobili su 15 minuta za rešavanje i pomoć prijatelja. Mogli su da zovu koga hoće! Inspektori su u nedelju ceo dan ulazili i izlazili i rešavali zagonetku. Rešenje nije stiglo! Došla je na red druga zagonetka. Deset minuta, 500.000 evra i bez pomoći prijatelja. Opet ništa. Negde pred zoru inspektorima sam „gratis" rekao gde sam zakopao svoju garderobu i kramp. Pare sam obećao u ponedeljak u 8.30 časova!   Smile Smile Smile Smile Smile
Spasić je u ponedeljak odveo policajce u park Šumarice. Pokazao je sedam rupa u kojima je novac bio zakopan. Jedna je bila prazna. Falilo je 100.000 evra. Ljubodrag Vranić, radnik koji je radio na čišćenju Slovačkog groblja u Šumaricama, našao je 7. jula na krovu sojenice kesu sa oko 30.000 evra. Spasić kaže da pare nije ostavio na tom mestu i da ne zna gde je ostatak novca.
Aleksandar Spasić je u međuvremenu izašao iz pritvora, a uskoro mu počinje i suđenje.
- Moja ćerka ima skoro šest godina. Zna šta sam uradio. Kako da objasnim detetu da mi je bilo lakše da se sam uništim nego da to dozvolim drugima. Kada je već tako, ajde da uradim nešto stvarno loše, pa kada stigne kazna, da mi ne bude žao. Imao sam milion razloga da to uradim.
 
Zagonetka za 500.000 evra

Žena sprema hranu za muža. On stiže. Dok on pere ruke, ona zakači kutiju sa solju i sva so padne u otvorenu šerpu u kojoj se namirnice kuvaju. On stiže i seda za sto. Uzima hranu. Počinje da jede i kaže ženi: „Daj mi malo soli." Koja je to hrana koja je posle pune kutije soli ostala neslana? Odgovor: KUVANA JAJA.

Zagonetka policajcima za 750.000 evra

Kraljevi podanici, njih desetoro, svake godine kralju donose po 10 poluga zlata teških po kilogram, znači svaki treba da preda 10 kilograma. Špijun je obavestio kralja da jedan od podanika pravi 100 grama lakše poluge. Sve poluge izgledaju isto, razlika je znači samo u gustini zlata. Kralj je mudar čovek. Jednim merenjem na vagi saznao je koji je podanik zakidao na polugama. Kako je to kralj znao samo jednim merenjem?
Odgovor - kralj je uzeo od prvog podanika jednu polugu, od drugog - dve, od trećeg - tri, od četvrtog - četiri... od desetog svih deset. Sve ih je u isto vreme stavio na vagu. Ako fali 100 grama prvi je lopov, ako fali 300 treći je, ako fali 800 grama, osmi je lopov!
Izvor: Press
« Poslednja izmena: 31. Dec 2008, 00:20:21 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.