Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:22:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ja sam centar mojeg svijeta  (Pročitano 5657 puta)
31. Mar 2011, 12:40:02
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
   Ja sam centar mojeg svijeta

 
Što to zapravo znači? Budite maksimalno usmjereni na sebe i svoju kvalitetu. Fizičko, mentalno, emotivno i duhovno zdravlje neka bude prioritet. Budite jako važan projekt u svom životu, na kojem ne štedite vrijeme, pažnju, energiju...

Zamislite jedan svemir i u njemu gomilu planeta… Sada zamislite sad njegov centar…

Svemir je vaš život.
Centar ste vi.
Planeti su vaši roditelji, partneri, djeca, prijatelji, susjedi…

Sagledate li na ovaj način sebe i svoj život, sagledat ćete i važnost vaše stabilnosti. Ako centar nije u ravnoteži, cijeli sustav se počinje klimati.

Recimo da imate probleme u odnosu s partnerom. Usmjeravate se na partnera pokušavajući vidjeti u čemu je problem, govoreći mu što radi krivo i pokušavajući shvatiti što vi radite krivo.

Dok se to odvija, vaša se cijela polako energija pretače se na tu planetu. Cijeli vaš svemir počinje se nakrivljavati. Vi kao da pokušavate izaći iz svog centra ne bi li došli do te planete i vidjeli što je sa njom "pošlo po krivu".

I tada se počinjete čuditi što odjednom dolazi do "nekih problema na poslu, a istovremeno se zahlađuje odnos s djetetom, dok najbolja prijateljica ne diže slušalicu već danima"… I eto kaosa.

Počinjete se brinuti što se događa s vašim životom! Žaljenje, tuga... Sebe zanemarujete jer nemate vremena i dani postaju sve lošiji i lošiji. Možete li uočiti gdje ste napravili početnu grešku?

Vratimo se na početak, na trenutak kad je došlo do problema u odnosu sa, na primjer, partnerom. Počinjete uviđati da nešto nije kako treba i usmjeravate se na njega. Tu je početna greška jer naginjete cijeli svemir, izlazite iz vlastitog centra.

Najbolje mu možete pomoći tako da budete maksimalno jak i kvalitetan centar u kojem je on planeta. Na taj način pomažete on da ojača svoj centar u svom vlastitom svemiru.

Idealno bi bilo da i partner sa svoje strane to radi isto, da jača svoj centar i na taj način i vas kao svoju planetu. Jer on ima dvije uloge, kao i svi mi. Glavna mu je uloga centar u svom vlastitom svemiru. Sporedna uloga je planeta u vašem svemiru.

Počne li partner, iz bilo kojeg razloga, slabiti u svom vlastitom centru, naravno da počinje slabiti i kao planeta u vašem sustavu. Jačanjem sebe kao centra vi jačate i ostale planete, pa i njega i na taj način dajete mu snagu.

Drugim riječima, to znači da morate biti maksimalno biti usmjereni na sebe i svoju kvalitetu. Brinuti o svom fizičkom, mentalnom, emotivnom i duhovnom zdravlju. Biti jako važan projekt u svom životu, na kojem ne štedite vrijeme, pažnju, energiju, novac...

Nakon što ste ustanovili da s vašim partnerom imate problem, još jače usmjeravate pažnju na sebe i jačate svoju stabilnost, a istovremeno njemu dajete potporu. To znači da ne pokušavate naći greške u vašem odnosu i njegovom životu. Jedino što možete je jačati sebe, to je jedino što je prirodno, sve ostalo uključuje ego koji počinje smatrati da je dobro dijeliti savjete drugima jer on (ego) zna kako što treba biti.

Nitko ne zna što je onaj drugi izabrao za naučiti u ovom životu. Samim time ne zna niti kakva iskustva je izabrao, pa zato niti ne može osuđivati tog drugog. Možda je baš to što vi ne volite kod svog partnera ono što njemu treba kako bi spoznao nešto važno. Zato vi možete i trebali biste biti usmjereni samo na svoj centar. Sve ostalo posložit će se onda samo.

Možda i ni ne trebate biti s partnerom. Možda se morate razdvojiti iz trenutnih uloga, kako bi klizili dalje svojim životom. Umjetno i nasilno zadržavanje ljudi u svom životu nikada nije nikome donijelo koristi. Na kraju se sve rasplete kako se i trebalo, samo s možda malo više tuge i boli. I tada bi mogli reći da je to baš ono što vam je kao iskustvo trebalo.

Slijedeći ovaj savjet moći ćete se i sami uvjeriti u jednostavnost života, počnete li ga primjenjivati. Budite kvalitetan centar vlastitog svemira, pa će i sve planete oko vas biti u svom punom zamahu. Ako koja i počne gubiti na vitalnosti, vi pojačajte svoju kvalitetu i na taj način joj pomozite. Neka u vama osjeti snagu i potporu, neka osjeti ljubav, tada će i njezin centar početi ponovo jačati.

A ako kojim slučajem vidite da se u vašoj planeti događa transformacija i da se ona želi "preoblikovati" u neku drugu planetu (recimo, iz ljubavne želi preći u prijateljsku) vi i dalje pojačavajte svoj centar i pružite joj podršku, jedino tako možete omogućiti maksimalnu snagu svima i dopustiti životu da napreduje dalje.

Lagana vježba za učvršćivanje u vlastitom centru

Sjednite u udoban položaj. Omogućite si da vas nitko ne prekida. Zatvorite oči. Nekoliko trenutaka usmjerite pozornost na disanje kako bi smirili otkucaje srca i primirili tijelo.

Zamislite da se u predjelu srčane čakre počinje stvarati vrtlog koji prelazi u oblik spirale. Ona postaje sve veća i veća dok se vrti brzinom koja vama odgovara. Pustite ju da se širi oko vas sve dok ne postane puno veća od vašeg fizičkog tijela. Nakon što je postala velika kao otprilike nekoliko vaših fizičkih tijela u širinu, pustite ju da se pretvori u koncentrične krugove koji se vrte oko vas ili možda u jedan krug koji se vrti. Pustite da sama poprimi oblik.

U sebi tiho recite: "Ja sam centar svog života, ja sam snaga, ja sam moćna jedinka postojanja i moj život je u mojim rukama". Govorite tiho u sebi. Nije toliko bitan tekst već vibracija snage i fokusiranost na sebe kao centar dok izgovarate riječi.

Budite u tome sve dok se osjećate ugodno ili dok vizualizacija traje.

Nakon toga smirite svoju energiju, usmjerite se na disanje i svoje fizičko tijelo, pustite da se sva snaga koju ste energetski podigli proširi i vašim fizičkim tijelom, dajući vam na taj način snažan osjećaj života.

Vježbu možete ponavljati koliko god puta želite.

Maja Šamarinac
Jednostavnost.com

IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
Treba biti centar svog sveta... i treba postovati svoje planete i susedne sunceve sisteme... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
Svemir je vas zivot Smile Smile
« Poslednja izmena: 31. Mar 2011, 13:02:12 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.16
Citat
Ja sam centar mojeg svijeta
Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
Svemir je vas zivot Smile Smile

Iskreno da ti kazem... meni ta paralela uopste ne smeta..

Da sam bila manje lenja ... i da sam rodjena par hiljada kilometara zapadnije, rado bih se pridruzila space programu...

Sta vise... mislim da mi je putovanje u zemljinu orbitu jedina neostvariva zelja... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
Nista ja nisam rekao.... Smile

A sto se tice rechi....verovatno je najbolje reci da sam bila ludja... Smile

Bar ja tako gledam na to... Smile

Mora da postoji i neka mrvica ludosti...nije zivot algoritam...bar ne tako jednostavan.... Smile Smile
« Poslednja izmena: 31. Mar 2011, 13:22:02 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
Svemir je vas zivot Smile Smile

Iskreno da ti kazem... meni ta paralela uopste ne smeta..

Da sam bila manje lenja ... i da sam rodjena par hiljada kilometara zapadnije, rado bih se pridruzila space programu...

Sta vise... mislim da mi je putovanje u zemljinu orbitu jedina neostvariva zelja... Smiley

Sta ce ti to, samo trebas da se sjetis predhodnih zivota kad si u ranu zoru na dugodnevnicu cupkala oko kamenih krugova sa nožem u ruci
ili
možda nekih astralnih putovanja dok ti je tjelo ogrnuto u narandzastu plahtu boravilo na tibetu, mada poznajuci tebe, ono prvo je vjerovatnija varijanta
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.12
mob
I-mate 30 Pro
Da moze i tako Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Apple iPhone SE 2020
Dobro, Zak... Smile

Mislim da je vreme da mi oprostis sto sam te pre 3000 godina zrvovala u slavu Lede... takva su bila vremena... a i ti sporo trcase... ;P
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Procitah pre nekoga vremena neki tekst koji kaze da partner i mi nismo dve polovine jednoga vec individue za sebe koje se kao takve pronadju i kompatibilne su, i slazem se sa time. Nekako, sve drugo vodi u zavisnost
« Poslednja izmena: 31. Mar 2011, 14:39:56 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:22:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.