Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izvršena hiljadita egzekucija u Americi  (Pročitano 3986 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Shto se preventivnog karaktera smrtne kazne tiche, ona mozda ima efekta kod ubistava sa umishljajem. Medjutim, kod vecine najmonstruoznijih sluchajeva, nije u pitanju prorachun mentalno zdrave osobe, vec osobe sa teshkim psihichkim poremecajima i izrazenim sociopatskim ponashanjem. Ne mozesh ti (ne mislim konkretno na tebe) da pretish smrtnom kaznom choveku koji nije svestan svoga postupka i njegovih eventualnih reprekusija. Njegova svest nije kao tvoja i moja, pa da pomisli: "Chekaj, ako sada izmasakriram ovo dete, zavrshicu pred streljachkim vodom". Njemu ne treba logika, oprez, prorachun, analitiza situacije i procena rizika. Chovek je u izmenjenom stanju svesti. Ono shto se u njegovoj glavi u trenutnku pre i tokom zlochina deshava je ogromna misterija, chak i za struchnjake. Ipak, to ne bi smelo da ga oslobodi adekvatne kazne...
Which brings me to another important thing... Kada bi sudovi sudili kako treba, tj kada bi za najteze zlochine izricali najoshtrije kazne (40 godina), to bi svakako sprechilo one "umishljajne" potencijalne pochinioce k.dela. Znachi, one koji mogu da razmisle u fazonu: "Chekaj, bre... ako ja sada ucmekam ovog lika, ja mogu da zaglavim 40 dina!"
I josh jedan malecki osvrt na strazara i drzavu. Ako posmatramo na taj nachin, onda je i oduzimanje zivota protivnika u ratnom sukobu neki vid dozvoljenog ubistva. Ratno pravo predvidja odredjene okolnosti, u kojima je oduzimanje zivota drugom choveku dozvoljeno, tj ne podleze krivichnoj sankciji, ali samo pod tachno odredjenim uslovima. Ipak ne treba meshati babe i zabe. Ratno stanje je vanredno stanje, tj stanje koje se smatra specifichnim u smislu da je ugrozena sigurnost i zivot velikog broja ljudi. "Ekstremna vremena zahtevaju ekstremne mere". Bilo bi nerealno ochekivati da sada sudsko vece trojice ide od rova do rova, sa sve porotom i zapisnicharem, i reshava svaki sluchaj ponaosob.


osobe koje nisu svesne svog postupka i nisu krivicno odgovorne
tj ionako ne idu na vesala(streljanje , giljotiniranje Smile)
nego u ludnicu.
shhto se tiche mentalno zdravih zlocinaca ipak mislim da
je za njih mnogo strashnija slika u glavi streljachki vod nego
celija 40 godina ( a kladim se da ce u vecini slucajeva
izaci mnogo ranije) .
ratno stanje ne uzimam u obzir (to je zaista vanredno stanje)
nego mi je interesantno redovno stanje gde drzava kao shto rekoh
zadrzava pravo da nekog ubije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung e730
A mozda mislish da je onaj Chombe shto je izmasakrirao ono jadno dete bio savrsheno svestan shta radi? Tj, da izmenim pitanje, da li normalan chovek moze da siluje trogodishnju devojchicu ili bebu?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A mozda mislish da je onaj Chombe shto je izmasakrirao ono jadno dete bio savrsheno svestan shta radi? Tj, da izmenim pitanje, da li normalan chovek moze da siluje trogodishnju devojchicu ili bebu?


 Da sam njegov advokat insistirao bih na neurachunljivosti .
Medjutim u slichnim sluchajevima u svetu obichno se
smatra da je pochinilac dovoljno svestan da zna da je to
shto chini zlo prema drugom ljudskom bicu , narochito
ako se uzme u obzir da je dotichni chombe planirao
nekoliko takvih dela .
 Medjutim ono shto ide u prilog
smrtne kazne jeste da ljudi poput ovog nemaju shta da
izgube odlaskom u zatvor , ali kod njih ipak postoji
iskonski strah od smrti. Drugim rechima odlazak u zatvor
za chombeta i slichne je mozda chak i relativno prihvatljivo
reshenje u smislu : teracu dok me ne uhvate , a ako me
uhvate u zatvoru mi nije mnogo gore nego sad. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.