Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: izmedju neophodnost i mogucnost( vestacki inteligencija)  (Pročitano 758 puta)
09. Nov 2007, 10:26:41
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
Citao sam da neophodnost i mogucnost je najteziji po logiku. kako je to kod emocijama?
i to sam pripazio da u vreme,sto znaci da unazad sadai u  buduceg, ako osetimo neophodnosti ili mogucnosti prema necemu, to je vec izvor osecanja. Bude nesto neophodno i mogucno nista ne znaci u tom aspektu da li je aktulizirao desavanja, al osecaj osetimo, motivacija vec je kod ruke. Ova dve pojam zato je bitan jer u njih sklopi se u jedininu obliku motivacija i kognitivna rada.
to je vec zanimljivije za mene kada ce biti iz neophodnosti magucnost ilim obrnuto. da li je neophodnost na neki nacinu aktualizovano mogucnost( Aristotel) a taj aktualizacija iz cega se vidi kako se pojavi kod emocije?
kod mene taj aktualizacija bas je autenticne nuznosti coveka, kako sto to Maslow pokazao u njegovu piramidu. Sto to znaci sve vise je nesto neophodno vise cemo i osetiti motivaciju da uradimo po tome nesto ili ako je mogucno, onda hocemo vise rizicirati ako je jaka nuznost.A o tome u nasu umu mislim, prefrontalno regije su odgovorni, kroz pojavu intencionalnost.
Intencionalnost to znaci, da na koju nacinu merimo detektujemo drugima i kod sebe emocije , htenje, zelje,ubacenost u vreme( propozicionalne atitide).
to mi je pitanja da po vama da li je moguce iz ovog znanju napraviti inteligentan emotivan bicu i sa kompjuterom? I sta i koji su granici, i zasto? sve to u vidu psihologiju
jednostavnije: kada je mogucno jedan htenja ili zelja itd., i u vida aktulizovanje, i kada je neophodno jedan htenja ili zelja itd, i u vida aktulizovanje?? taj kada to znaci da kako je pravedno kada je iskreno, kada slaze sa realitetom i kada ne? Smile
« Poslednja izmena: 09. Nov 2007, 10:40:05 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Zasto bi nesto sto kalkulise sa brojkama pravio sa emocijama ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
procitao si onda mozes da vidis da ima spoljnots ili moguce sa brojkama modelisati emocije? to mi je pitanja
nisam to pitao da li je potrebno ili neophodno, al vec taj situacija ako ne gresim izazvao iz tebe motivaciju, kakvu pitam ja od tebe?
« Poslednja izmena: 09. Nov 2007, 10:47:45 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Verujem da ce biti nesto priblizno moguce ... no mi nismo toliko racionalni da bi se sve to moglo preneti na jednu racionalnu masinu ... mozes ga nauciti da prepoznaje emocije ali da ih ima , mozda , delimicno .

Cak i kad bi sutra, nekad, imali emocije .. razlikovale bi se od nasih ... verovatno bi hteo da zna ko ga je napravio ali ne kao sto dete zeli roditelje . Komplexno je pitanje a ne vidim poentu .

Ovo ti je vise za filozofiju .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
moj pitanja na kraju odnosi na emocijama u skladu sa neophodnostim i mogucnostim. kada smo odvojeni od realnosti...itd. vestacka inteligencija je samo simbolum sad.
sa primerom: Neophodno je to da sam zaljubjen u Anu Sofrenovicu i zasto?
sa primerom: Mogucno je to da sam zaljubjen u Anu Sofrenovicu i koliko je to mogucno i zasto?
Sa primerom : Neophodno je da ona voli me i zasto?
sa primerom: Mogucno je to i sa kolikom merom i zasto?
« Poslednja izmena: 09. Nov 2007, 11:04:16 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Da, definitivno za filozofiju . Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 
ok bacite me tamo odnosno topik Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.