Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:00:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 136 137
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izbori u SAD  (Pročitano 43198 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Људи шта се оптерећујете изборима у некој тамо земљи удаљеној неколико хиљада километара...   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Treba samo videti ko ce biti podpredsednik...jer ce taj uskoro polagati zakletvu u nekom avionu,kad Obamu puscano zrno skine sa duznosti Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
joj bre ljudi vi se bas ono kao malo nalozili ......
Неки су се и мало више. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Bar su odložili 3. svetski rat

Boze kako si naivan...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Odlazeći predsednik SAD bio neprimetan u predizbornoj kampanji
Buš nevidljiv
Autor: FoNet | Foto:Smh.com | 05.11.2008. - 09:13



Odlazeći predsednik Sjedinjenih Američkih Država Džordž Buš bio je neprimetan u predizbornoj kampanji, bio je kao nevidljivi čovek, piše
Fajnenšal tajms.

Od Klintonovih do Švarcenegera, svi viđeniji američki političari uključili su se u završnicu predizborne kampanje, ali jedan lik se nikako nije pojavljivao na pozornici - čovek za čiji su se položaj Obama i Mekejn borili, Džordž
Buš.
Analitičari ističu da je izostanak aktuelnog predsednika iz predizborne kampanje bez presedana i da je odraz aktivnog nastojanja Republikanske stranke da se distancira od nepopularnog predsednika.
Predsednika Buša je, primećuje list, tokom kampanje mnogo češće od Džona Mekejna pominjao Barak Obama, naravo u negativnom kontekstu, prenosi BBC.

Izvor: Blic

I... da.. posto je najveci deo izbora zavrsen.... nastavicemo to na drugoj temi...

lock
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Važno je pokušati
Šest najluđih kandidata ikada za predsednika SAD
Autor: Blic online | Foto:cracked.com | 04.11.2008. - 16:28

U Ustavu Sjedinjenih Država ne piše da osoba mora biti razumna da bi se kandidovala za predsednika države. Praoci Amerikanaca znali su da bi jedno takvo pravno ograničenje sprečilo buduće generacije da se dobro zabave. Bio bi red da se oda počast onima koji su verovali da to što su ludi ne bi trebalo da bude prepreka u njihovoj trci za Belu kuću, piše sajt cracked.com.

1. Li Mercer mlađi – kandidat demokrata 2008.

Zašto je Amerika najveća zemlja na svetu? Zato što Li Mercer mlađi može da se kandiduje za predsednika SAD!
Nakon čitanja njegove biografije, iznenađuje činjenica da je neko napravio njegovu fotografiju za predsedničku trku. A njegova biografija kaže: “Otkako sam završio srednju školu 1969, želeo sam da postanem akademik. Vlada Teksasa instalirala je u mene žicu za inteligenciju 22. augusta 1992. – rezultat pohađanja Vojne obaveštajne akademije u San Antoniju. Kao deo mog stalno rastućeg obrazovanja, postavio sam svoju kampanju za predsednika kao deo Jedinice za obuku rezervnih oficira Akademije, kako bih zabeležio znanja, dela i primere Vlade SAD kao vladin savetnik, upravnik razvoja zajednica i tvorac finansijskih planova Kongresa i kako bih registrovao moju biografiju za izbore za predsednika SAD 2008. da bih ostvario uspehe u kampanji jer ja sam priključen na akademsku inteligenciju koju ne može svako imati".
Da li je iko razumeo išta od ovog? U svakom slučaju, Merser je naveo da poseduje doktorat iz prava, medicine, teologije, menadžmenta, inženjeringa i drugih oblasti.
A zašto se kandidovao za predsednika Amerike?
Kongres SAD naveo je da je Merser želeo da postane predsednik države kako bi mogao da radi "ono što predsednik SAD treba da radi i da zaokruži svoju federalnu i vojnu vladinu biografiju".
"Kako bih dokazao da treba da se plati dug američkim građanima pre nego što umrem”, naveo je Merser dalje svoje razloge. "Da dokažem da je svaka osoba u SAD i svetu pod elektronskim nadzorom Vojne obaveštajne službe i da dokažem da Amerika ima dve vlade, a to su Vlada 1 i Vlada 2, a ja posedujem Vladu 1."
Njegova platforma za predsednika SAD je Kriminalistički zakon.
"To je rezultat mojih metoda obrazovanja", rekao je Merser.

2. Džek Šepard – republikanski kandidat 2008.

Ako mislite da treba imati petlje da bi se kandidovalo za predsednika SAD, piše cracked.com, pokušajte za se kandidujete dok ste istovremeno i kandidat za zatvor u bekstvu. To je upravo ono što je uradio Šepard.
Poternice za njegovo hapšenje izdate su pre 25 godina, nakon što je optužen da je namerno zapalio svoju kuću u Vineapolisu.
Ne bi bilo pošteno reći da nije imao savršeno uverljivu priču.
"Neko je otvorio vrata moje spavaće sobe, ubacio vatru i pobegao", rekao je Šepard.
Svi su bili skeptični dok nisu shvatili da su nepoznati napadači već imali spremnu vatru da ubace u njegovu spavaću sobu i pride dosta vremena da pobegnu.
Kandidovanje begunca pred zakonom za predsednika je i više nego dovoljno da ga kandiduje za ovu listu, ali ovome nije kraj. Šepardu su takođe poništili njegovu dozvolu da se bavi zubarskom praksom u Minesoti, zbog "niza nasilnih incidenata".
Evo i nekih njegovih dokaza da je špijun za Vladu SAD: "Da sam hteo da se vratim kući, predsednik Džordž Buš bi mi raščistio put. On me poznaje lično. Kako mislite da sam dobio novi pasoš, putovao svuda, a da nisam bio uhapšen? Vlada SAD je pokrila jednog od svojih ljudi sa najboljim vezama na Bliskom Istoku. Ne mogu da kažem ko sam ja stvarno".
Niko se ne može usprotiviti toj logici, zaključio je autor teksta na sajtu cracked.com.

3. Džon Hejgelin - kandidat partije Prirodni zakon 1992.

Partija Prirodni zakon formirana je 1992. u Ferfildu u Ajovi. Tokom čitavog urnebesnog života ove partije (tri izborna ciklusa), Hejgelin je bio stalni kandidat.
On je lekar, što znači da je pametan. Toliko pametan da je u potpunosti shvatio problem terorizma. Rat nije odgovor, tvrdi Hejgelin. Rešenje nije ni bolja saradnja obaveštajnih službi.
Njegov odgovor je – transcedentalna meditacija! Prema Hejgelinu, odgovor na sve probleme sveta je u tome da se svi ljudi skupe u nekoj prostoriji i duboko misle o nekom problemu. I to je to - problem rešen. Neka stvarna akcija nije potrebna.
Hejgelin kaže da je ovaj metod testiran tokom 25 godina i da je došlo do znatnih smanjenja terorističkih aktivnosti. Pretpostavljamo da i tu ima izuzetaka, kao što je 2001. godina (napad na Trgovački centar u Njujorku 11. septembra).
Prema Hejgelinu, jedini razlog što svi problemi države nisu rešeni, je što se još nije okupilo dovoljno ljudi koji bi meditirali u isto vreme. Ima smisla, zar ne?


4. Džon G. Šmic – kandidat Američke nezavisne partije 1972.

Šmic je imao problem sa Ričardom Niksonom – kada je ovaj nekadašnji, 37. predsednik SAD otišao u istorijsku posetu Kini, Šmic je rekao da ga je "uznemirilo samo to što se vratio".
On je zaključio da je najbolji način da iskaže svoj gnev da se i sam kandiduje za predsednika, pored Niksona, nadajući se da će pobedom posramiti svog rivala, jer bi ovaj izgubio od nekoga ko je potpuno "zapenjen" od besa.
Ukoliko neko odluči jednom da sakupi najluđe izjave medijima ikad, neka ih slobodno nazove "Najveći hitovi Džona G. Šmica". Radi primera, jednom je opušteno sugerisao da bi SAD izvukle dobit ukoliko bi vojska svrgnula vladu.
"Ne neki loš državni udar, naravno, već neki dobar, kao Pinočeov u Čileu", rekao je Šmic.
Ipak, treba reći da je znao sa ženama. Nakon rasprave sa advokatom feministkinja Glorijom Olred, Šmic je izdao saopštenje za medije u kome opisuje Olredovu kao "doteranu muškaraču", a njene pristalice kao "more tvrdih, jevrejskih, svađalačkih ženskih lica".
Šmic je odavno mrtav, ali tu je njegova ćerka Meri Kej Letorne. Ona je poznata po tome što je kao učiteljica imala seksualnu vezu sa trinaestogodišnjim učenikom.
Rodila mu je dvoje dece, izdržala zatvorsku kaznu za silovanje, ali se udala za istog nakon izlaska iz zatvora. Ali, zaključuje cracked.com, bar se nije kandidovala za predsednika SAD.

5. Lindon Laruš – kandidat Radničke partije 1976.

Lindon Laruš kandidovao se za predsednika najmanje osam puta – prvi put je to bilo 1976, kao kandidat Radničke partije SAD, a kasnije i kao demokratski kandidat.
U zavisnosti od toga kod koga se raspitujete o njemu, saznaćete ili da je on genije i vizionar, ili ludak koji veruje u teoriju zavere.
Laruš smatra da se Holokaust uopšte nije dogodio, a i ako se dogodio da "nije bio tako strašan", i da je u pozadini svih problema sveta neka "zla jevrejsko-britanska zavera."
Njegova politička partija uveliko liči na kult, sa Larušom koji drži stisnutu pesnicu kao vođa nacista Adolf Hitler, iznad odane grupe svojih pristalica.
Laruš je svojevremeno tvrdio da je neko kidnapovao člana njegove partije, i isprao mu mozak sa namerom da ga programira da izvrši atentat na svog vođu.
Njegova grupa tvrdi da je atentator trebalo da bude Kris Vajt, Britanac koji se oženio bivšom devojkom Laruša. Mladića je navodno kidnapovala CIA u saradnji sa KGB. Tada stvarno nije bilo boljih prijatelja od CIA i KGB, zaključio je cracked.com.
Vajt je u zatočeništvu programiran tako da na ključnu reč ubije svoju ženu i Laruša i da posle za sve okrivi kubanske atentatore.

6. Sintija Mekini – kandidat Zelene partije 2008.

Ako ste od onih mekih glasača koji padaju na potencijalno lude kandidate, imamo dobru vest za vas! Možda još uvek ima vremena da glasate za kandidata Zelene partije Sintiju Mekini.
Ona je do 2006. bila član Kongresa, gde je radila važne stvari, poput borbe da se objave tajna vladina dokumenta o Tupaku Šakuru.
Ipak, Mekini je svoj vrh dostigla kada je počela da tvrdi da je vlada ubila 5.000 muškaraca i bacila ih u močvare Luizijane. Ona je izjavila da pretpostavlja da su ubijeni bili zatvorenici, jer su svi bili muškarci.
Zašto onda svi loši momci idu u zatvor?
Mekini je ovu informaciju navodno dobila preko telefona, od neimenovane žene čiji je sin bio među onima koji su imali zadatak da se "reše tela".

Sada bi trebalo da vam bude drago što niko od njih neće biti predsednik Amerike. Ipak, pogledajte unazad i na one koji su bili izabrani, a opet radili ludosti ili veoma loše stvari, savetuje cracked.com.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 136 137
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:00:10
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.