Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 19:41:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izbor dioptrijskih naocara  (Pročitano 22002 puta)
08. Maj 2005, 22:32:20
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Nosite li naocare? Imate li neki savet prilikom izbora? Imate li neke linkove sa savetima ili prosto sa slikama? Gde kod nas, Beograd, mozete naci dobar izbor i zemaljske cene? Neki link?
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
yeap!
dioptrija +-1, pa jos i cilindri, tj. cilindricna sociva Smile

moj predlog ti je da ako uzimas naocare za stalno nosenje, uzmes photo brown stakla... fantasticno...
Sto se tice oftamoloske ordinacije, ja idem u Optik Profesional... cene su im pristupacne, stvarno veliki izbor svi vrsta stakala i okvira,  doktorka Suvajac je vrhunski strucnjak, a postoji mogucnost da ako kupujes stakla kod njih ne placas pregled...
nalaze se u:
Bulevar Despota Stefana (29. novembra) 68b
Bulevar Mihajla Pupina 14 - kod Hotela Putnik, stari Merkator
i na pocetku Glavne ulice u Zemunu
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Vidis zanimljivo je sto i ja imam na jednom oku doduse, cilindar, a nisam ni znao da postoje sociva sa cilindrom. Ja sam do sada nosio meka sociva, za koja koliko znam ne postoje cilindri, a nosio sam ih zato sto mi je mali cilindar na levom oku pa mi je doktor rekao da mogu da nosim sociva i ako nemaju cilindre. Pretpostavljam da ti nosis polutvrda sociva? Za njih postoje cilindri i to je za njih normalno, ali opet koliko znam, kada nosis njih ne smes da nosis uporedo i naocare, sto sa mekima smes i sto ja radim.

Takodje zanimljivo mi je bilo sto si mi preporucila bas doktorku Suvajac, jer je ona bila prva kod koje sam isao pre oko 7-8 godina. Ona je takodje bila prva u koju sam se razocarao, pa sam onda isao kod nekog doktora Magarasevica, pa posle u Knez Mihajlovu kod neke doktorke kojoj se ne secam imena i jos na par mesta, sve kod privatnika i na kraju sam totalno odustao od privatnika i odlucio da idem na ocnu kliniku. U privatnike sam se razocarao zato sto su svi do jednog iz razlicitih razloga pokazivali da im je iskljucivo licni, materijalni interes vazniji od bilo cega drugog ukljucujuci i moj vid, sto me je izuzetno nerviralo i zbog cega sam ih odmah kada bi to video, napustao. Znaci svi, od dr. Suvajac pa nadalje su pre ili kasnije pokazivali da im lekarska etika nista ne znaci i pokusavali da mi prodaju neke gluposti koje se njima vise isplate na moju stetu. Posle svih njih jedna drugaric ami je predlozila doktora Marijanovica, on je ustvari profesor koji radi na ocnoj klinici. Od kada sam krenuo kod njega, izuzetno sam zadovoljan njegovim temeljnim, profesionalnim i pre svega ljudskim pristupom, a siguran sam da donekle to ima veze i sa cinjenicom da on od toga nema nikakve materijalne koristi i nema nikakav interes da mi predlozi nesto sto nije u mom interesu. Uh mnogo sam se raspricao. Smile

Ovo za naocare sam pitao zato sto sam jednom prilikom pre oko pola godine dobio neku infekciju na oku zbog nosenja sociva i doktor Marijanovic mi je rekao da neko vreme ne smem da nosim sociva. To je za mene bio kraj sveta, zato sto sam imao ekstra kompleks od naocara. Onda sam silom prilika kupio jedne naocare bez okvira sa anti-scretch-om, anti-reflex-om i ne znam sta je trece i posle nekog vremena toliko sam se odusevio sa tim naocarima da sada i ako mogu da nosim sociva koja i nosim po nekad kada idem na neki sport, uglavnom nosim naocare i toliko sam se odusevio da sada hocu da uzmem jos jedne kako bih mogao da ih menjam, a i kako bi ih imao u rezervi ako jedne slucajno ostetim. Kada sam ovo pitao mislio sam da mi predlozite neko mesto gde su naocare jeftine a gde je dobar izbor, kao i neki eventualno model koji mislite da je dobar i lep. Meni se recimo sada neobicno svidja onaj tip naocara kao sto nosi onaj tip sto vodi sam pritv svih. Svidjaju mi se i neke druge, ali u osnovi to je to, znaci kockasti crni, malo deblji okviri i one nozice koje su u pocetku siroke pa se ona suzavaju prema nazad. Sta mislis o tome? Foto brown, pretpostavljam da mislis na foto grey, mi se u principu ne svidja nikako. To mi nekako asocira na intelektualce iz 70-tih godina i nekako mi je bas suvise zastarelo.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
meka sociva sa cilindrom postoje, garant, cak i dnevna.

sto se cvikera tice, za bg ne bih znala zaista, ali u nisu mogu da preporucim optolens, doktor je genijalac, kod njega idem maltene od uvek.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Postoje meka sa cilindrom, nisam jasno napisao, ali su dosta skupa, nisu standardna i koliko sam cuo moraju se narucivati pa se to onda ceka i tako dalje. Ja ova obicna meka, jedan par koji traje tri meseca, placam 900 dinara. Meka sa cilindrom su za isti period mnooogo skuplja.

A sta mislis za naocare, za muskarce, posto si ti koliko vidim neki dizajner ili tako nesto, pa bi valjda trebala da imas ukusa, koji model bi mi preporucila? Jel ti se svidja ovo sto i meni a o cemu sam pisao u prethodnom postu?
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
meka sa cilindrom za 24h nabavljaju se za 1€ po paru, u bg-u ne znam, ponavljam.

sto se izbora okvira tice, ni sama ne znam, i ja trazim nesto, ali ja nosim foto-brown, i cini mi se da nemam ukusa, tako da i kad bih imala neki okvir u glavi, verovatno ti se ne bi svidelo Smiley

trenutno imam zicani police-ov model koji se jako dobro pokazao (u zadnjih 5-6 godina, koliko ga rabim), jako dobro znaci pre svega da je izdrzljiv, posto ja naocare nosim non-stop,  a prilicno sam nemarna, tako da mi stalno padaju, zaboravljam ih po cudnim mestima, sedam na njih, uspavljujem se sa njima, i sl. uz svo to maltretiranje, zive su, i, sto je jos bitnije, nisu se deformisale, tako da mi je fokus dobar.
pre ovih imala sam neke koje sam krivila kako sam stigla, pa nisam imala kad kod opticara da ih popravi, nego sama ispravljala i pokvarila sam dioptriju.
plasticni okvir nikad nisam imala zato sto su mi stakla dosta teska, pa mi naocare klizaju sa nosa ako nemam dobre papucice. s druge strane, papucice mi leti prave rane na nosu... moja drugarica je kupila skoro neki ray-ban plasticni okvir, onako, cetvrtast vise, bas zenski, izuzetno lagan, probala sam i ne klizi, tako da razmisljam da i ja kupim isti, mada nemam pojma koliko kosta.

sve u svemu, puno srece, ja kad treba da kupim okvir to su dani i dani, nedelje i nedelje istrazivanja Smiley u poslednjem slucaju cak i godine Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
hm.. kod mene je bio obrnut proces - od drzavnih ka privatnim lekarima... nikad nisam imala nikakvih problema, niti mi je podvaljivano nesto sto nije bilo neophodno...
postoje nekoliko nijansi photo stakala... i, da mogu da izgledaju odvratno ako je glomazan okvir i velika stakla, ali ako je diskretan onda je stvarno ok....
posto sam upravo razbila staklo, i ja moram u kupovinu, i definitivno moj izbor je ili tank, metalni, sa skoro elipsastim staklima ili onaj okvir gde oko stakala nema okvira, vec su spojene na delu koji ide preko nosa... i naravno photo brown, posto su mi oci strasno osetljive na jaku svetlost...
« Poslednja izmena: 09. Maj 2005, 14:22:48 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
nisi rekao koju dioptriju nosis...ako je velika ogranicen je izbor ramova ali to valjda i sam znas(ja sam proslog leta uradila egzajmer pa vise ne nosim naocari ali pre sam imala -7,5 a jos  nisam podnosila sociva)ali sad vise zbog toga nisam toliko u toku
delim odusevljenje sa anti-reflex.anti-scratch i sl. imala sam ona japanska HOYA stakla sa 7 zastitnih slojeva i odusevljena sam...da ne pricam da je mi je dioptrija izgledala kao da imam -2.istina je doduse da su kostala djavo i po

ne znam zasto pitas za okvir nas,savetujem ti da bolje povedes nekog s tobom kad kupujes pa da pored onoga kako se tebi cini imas jos necije misljenje...mi ne znamo kako ti izgledas pa ne mozemo da ti kazemo da li ti nesto stoji Smiley

znam za tog doktora magarasevica,i ja imam svasta o njemu da ispricam  ne sto se tice strucnosti nego sujete i tome slicno,kad je provalio da sam bila kod drugog lekara  a i ova dr.suvajac mi je poznata,izgleda da svi idemo kod istih...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
da, nisam rekla da sam i ja jednom probala kod drzavnih, pa kad su mi ustanovili dioptriju (pogresnu), uz pomoc stapa&kanapa, a uz to mi i dusu odrali, nasla sam svog doktora na kog jos ne mogu da se pozalim, sem sto je sad kod njega abnormalna guzva.

photo koristim jer zaista bez zatamnjenih stakala oslepljujem, kako zimi, tako i leti.

sto se tice okvira kog nema, moja mama je htela nek takvu varijantu, pa posto i ona ima cilindar rekose joj da ne moze, nego je dobila nesto sa pola vidljivog okvira, ali to je bilo dosta davno, tako da je moguce da sad moze cilindar i sa tim okvirom. zavisi opet i koliki ti je cilindr...
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 19:41:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.