Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:44:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izbor dioptrijskih naocara  (Pročitano 22003 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Ovu temu sam postavio iz dva razloga. Prvo da mi neko ko je u toku sa ponudom okvira, cenama i mestima za kupovinu istih, kaze sta valja, gde se moze kupiti i da li se moze kupiti po nekoj reltivno normalnoj ceni. Recimo ja sam ove naocare sada koje nosim, znaci bez okvira, sa plasticnim titan staklima koja su pritom anti-screatch i anti-reflex platio i to u nekoj radnji u Cika Ljubinoj koja bi po defaultu trebala da dere zato sto je na atraktivnoj lokaciji, a gde sam kupio samo zato sto su to bile jedine naocare u celom gradu koje su mi se u tom trenutku cinile najmanje ruznim,  ja mislim negde oko 10000 dinara. Pritom jos sam morao da soplatim u odnosu na standardnu cenu zbog cilindara. Sve zajedno je bilo toliko. Znaci to je po meni neki prosek, mozda malo iznad proseka, zato sto sam imao prilike da ividm doduse neke uzasne naocare za 2000-3000 dinara, ali isto tako sam imao prilike da posetim mesta gde su najjeftinije naocare kostale oko 20000 dinara a od kojih vecinu ne bih nosio ni da su dzabe. To je bilo pre oko godinu dana kada sam kupio ove moje sadasnje, a u medjuvremenu nisam pratio cene, pa sam vas zato pitao sve to, misleci da neko ima svezija iskustva sa tim.

Niste mi rekle sta mislite konkretno o modelu naocara koje nosi voditelj kviza sam protiv svih? Meni se taj model bas svidja, mada moram da vidim kako meni licno to stoji i naravno da li je cena neka koja ne izaziva srcani udar.

O privatnicima i drzavnim lekarima bih mogao dosta toga da pricam, mada srz moga iskustva je ono sto sam rekao. Jos bih mogao da dodam da sam misleci da su privatnici mnogo bolje opremljeni i krenuo upravo kod njih, ali onda sam video da to i nije bas tako, bar na mestima na koja sam ja isao i cak sta vise u odnosu na neka, ocna klinika na koju sada idem je olicenje moderne ordinacije.

Vidim da se ovde spominje i laser, pa ajde ako bi mogli malo da mi napisete i o tome, posto sam svojevremeno i o tome razmisljao, ali sam odustao pre svega zbog toga sto mi je bilo preskupo i zato sto je to bilo jos suvise nova stvar, bar kod nas, a ja nisam hteo da radim nesto za sta se ne zna kakve nuspojave izaziva posle nekoliko godina. Znaci zanima me gde se to radi, da li samo u Svetom Vidu, koliko kosta, ako znate sada i sve ostalo. Ranije je preduslov bio ako se ne varam da se dioptrija ne sme menjati bar dve godine da bi mogla da se radi ta operacija. Takodje ono sto me zanima je da li se dioptrija moze skinuti i ako su u pitanju cilidri, a ne samo obicna diotrija? Zanima me da li je sama operacija i postoperativni tok bolan, posto sam cuo krajnje oprecna misljenja o tome, od toga da posle pola sata ides gde hoces i radis sta hoces, pa do toga, da je jedan drug od mog druga jedno mesec dana vristao od bolova jer nije mogao da otvori oci koliko ga je sve to bolelo.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
ja ne znam sta je to sam protiv svih, a jos manje ko je voditelj Smile
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
kviz... ide petkom na rts 1... evo, bas je sad repriza...

sto se tice tog okivra... pa, sta ja znam.. izgleda moderno.. deblji polu okvir na staklima... ali bez obzira kao izgleda, ako ti ne stoji, dzaba...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
shvatila sam da je kviz Smiley ali.. moze li neka slidza cvikera, tako sam mislila da mi objasnite Smiley

meni ustvari treba nacrtati, a onda i obojiti, glupa sam Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Vidim da se ovde spominje i laser, pa ajde ako bi mogli malo da mi napisete i o tome, posto sam svojevremeno i o tome razmisljao, ali sam odustao pre svega zbog toga sto mi je bilo preskupo i zato sto je to bilo jos suvise nova stvar, bar kod nas, a ja nisam hteo da radim nesto za sta se ne zna kakve nuspojave izaziva posle nekoliko godina. Znaci zanima me gde se to radi, da li samo u Svetom Vidu, koliko kosta, ako znate sada i sve ostalo. Ranije je preduslov bio ako se ne varam da se dioptrija ne sme menjati bar dve godine da bi mogla da se radi ta operacija. Takodje ono sto me zanima je da li se dioptrija moze skinuti i ako su u pitanju cilidri, a ne samo obicna diotrija? Zanima me da li je sama operacija i postoperativni tok bolan, posto sam cuo krajnje oprecna misljenja o tome, od toga da posle pola sata ides gde hoces i radis sta hoces, pa do toga, da je jedan drug od mog druga jedno mesec dana vristao od bolova jer nije mogao da otvori oci koliko ga je sve to bolelo.


o tome ima mnogo da se prica,ako hoces da ti odgovorim na sve..detalje pricam i na PP Smiley
ja sam je radila jula prosle godine,i sveti vid je za sada jedina bolnica koja to kod nas radi,koliko ja znam.cena je bila (onda) 800 eura po oku,tj.1600 E ali znam da oni to menjaju kako hoce,uostalom mislim da imaju monopol...ali placas i prethodna dva pregleda utvrdjivanje da li uopste moze da se radi egzajmer i merenja i provere pre operacije po 50 (i to se ne secam bas tacno)i 100 eura.uslov je da se dioptrija ne menja jedno vreme,zaboravila sam koliko ono bese....mislim da je 2 godine,a mislim da moze i ako imas cilindre...uostalom ionako moras da odes na pregled pa ce ti tamo sve reci.
mesec ili dva se pripremas za intervenciju,pijes C vitamin i stavljas neke kapi za oci i to je sve.
sama operacija,verovao ili ne,traje bukvalno ni deset minuta,sa lokalnom anestezijom (kapi) pa sve mozes da vidis a nista ne osecas.gledas u taj laser koji prvo izgleda kao crvena tacka a kad pocne da radi rasprshi se u crvenu maglu.sa strane sedi doktor koji s vremena na vreme malo glacha to sto radi laser (nista ne osecas,jedino sto ti mashina duva u lice kao
da stojis pored erkondishna).
znaci gotov si za par minuta i odmah ides kuci....e sad(a tako mi je prichala i sestra  koja je i sama pre nekoliko godina radila egzajmer) dva dana ti bude grozno,ochi se slepe tako da taj dan posle operacije nije bilo sanse da stavim ikakav lek,a kad uspes da ih otshkrinesh suze nekontrolisano liju,boli,oni ti daju za slucaj jakih bolova i anestetik koji usporava zarastanje pa ne mozes da ga upotrebljavas u razmacima cescim od sat vremena,a dejstvo mu traje 15 minuta...daju ti bensedin pre operacije da se smiris a i za dan posle,ali slaba vajda...ja sam stavljala kocke leda na oci da mi onako utrnu pa sam navukla prehladu.ukratko dva dana se mucis ali odmah posle toga ti je vec lakse jer oko jako brzo zarasta...da ne pricam da prostorija u kojoj si mora da bude u mrklom mraku jer si jos neko vreme osetljiv na svetlo,tj.prakticno boli...odmah kad prodju te muke primetis da se vid drastichno poboljsao i za nedelju dana prodju prakticno sve komplikacije...jedino ti jos neko vreme nailaze periodi kad vidis mutno,cas na jednom oku cas na drugom.ja sam imala -7,5 i -6,5 i ne mogu da ti opisem kako je to bilo kad sam videla koliko ostro mogu da vidim bez naocara.
(jedno vreme sam imala nulu ali sad mi se na zalost situacija pogorsala pa opet imam -0,75)
muke koje moras da prodjes ne mogu da se mere sa onim sto posle dobijes.

kod nas se radi PRK metoda gde se samo guli povrsinski sloj roznjace tako da ona mora da bude dovoljno debela da bi se operacija izvela...ali kazem,oko jako brzo zaraste pa to nije tako strasno kao sto zvuci.
postoji i drugi metod,koji sam ja prvo htela,gde se odsece kao jedna povrsinska kapica,pa se ispod toga uradi tanjenje laserom,a onda se kapica vrati na mesto i to je metoda gde prodjes bez ikakvih bolova (tzv.LASIK) ali postoje moguce komplikacije prilikom zarastanja kapice pa je u stvari rizicnija od ove prethodne.

ne znam da li je uopste nesto ostalo da se pricha na PP Smiley
jedino jos da kazem da su rezultati intervencije prilicno nepredvidljivi,tj.nista ne moze da se garantuje...normalno,ako dolazis sa malom dioptrijom ona mora da se skine na nulu,ali ako operacija ne uspe iz prvog imas pravo na korekciju koja je bila koliko se secam pola od pune cene
ja sam zbog velike dioptrije bila granican slucaj za primenu egzajmera i stalno su mi govorili da ocekujem da ce mi ostati -1 do -2,a eto  Smile

to je sve  Smile
« Poslednja izmena: 09. Maj 2005, 19:08:11 od tomahavkic »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
E hvala ti, bas si mi dobro ovo sve objasnila. u pravu si, nema nista vise da se prica na PP. Najvise me je zanimalo iskustvo nekoga ko je zaista to prosao, jer znas kako je kod nas, sve je lepo i sve moze, samo daj pare, a onda kada das pare, mozes da crknes, nikoga vise nista ne zanima. Znaci ipak to boli posle operacije. Oni su koliko se ja secam pricali kako operacija traje 10 minuta i onda mozes malte ne na bazen odmah da ides. Reci mi jos samo da li su ti mozda rekli da li postoje neke nuspojave nakon nekog duzeg vremena? Reci mi i to oko mucenja vida, to mi je malo sumnjivo, koliko to povremeno mucenje traje i koliko je ozbiljno?


@sarmica

Evo trazio sam na netu sliku tog voditelja, ali nisam nasao, bar ne nesto sto je dovoljno krupno da bi se videle naocare. Ja isto ne gledam te kvizove i slicno, osim ako se bas desi da kada gledam tv bude neki kviz. Ovaj kviz mislim da je negde petkom ili ponedeljkom, nisam siguran, pa pogledaj kako izgleda. Ima tih naocara gde hoces, nije on jedini, ali sam se njega setio jer sam msilio da njega svi znaju.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
Setila sam se da ti nisam rekla jos neke vezne stvari...prvo oni ti posle operacije daju mobilni dezurnog doktora koga mozes da pozoves u bilo koje doba dana i noci ako se nesto iskomplikuje...Onda,dioptrija ti varira nekih 6 meseci(koliko u proseku treba oku da potpuno zaraste i dioptrija se stabilizuje)pa za svo to vreme mozes da imas intervale u kojima ti bude malo mutno na jednom ili drugom oku...ali to nije nista strasno,mozes da funkcionises potpuno normalno...Posle 6 meseci ti sire zenice i tek tad se utvrdjuje konacna dioptrija(kod nekih ljudi to traje i 9 meseci),a u tom periodu svaki mesec ides na kontrolne preglede (koji su besplatni).
Eto to ti je sve.
« Poslednja izmena: 10. Maj 2005, 18:21:51 od tomahavkic »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Hvala jos jednom. Bas si mi odlicno sve objasnila i sada imam, bar se nadam kompletnu sliku a ne samo parcijalnu koju sam stvorio na osnovu njihovih reklama. I ako bih zarko zeleo da se resim sociva naocara i tako dalje, mislim da cu sacekati jos godinu dve, posto sam student, dosta ucim, dosta citam, pa se plasim da bi mi se dioptrija mogla ponovo povecavati, a to ne bi bilo tako lako za podneti. Zato, mozda cu da se castim tom operacijom kada budem zavrsio fakultet.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
I jos nesto. Da li mozda slucajno znas, mada ne verujem da si toliko upucena, posto je epitel corneae plocasto-slojevit bez orozavanja, po tipu, da li se posle operacije i skidanjem odredjenih slojeva smanjuje rezistenstnost od ifnekcije oka? To bi mogao biti ozbiljan problem? Smile
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1867
ma ne verujem!!! pa morali bi na to da upozore
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:44:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.