Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 20:05:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Izadji i glasaj - izbori nisu lutrija  (Pročitano 1400 puta)
08. Maj 2008, 19:36:11
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
Naša zemlja izgleda onako kako je mi kao njeni građani oblikujemo. Državno uređenje, politički sistem, raspored snaga u Skupštini, sastav Vlade i izbor predsednika Republike izraz je volje birača, građana Srbije. Svoju volju svi mi svakodnevno iskazujemo na razne načine: komunicirajući sa službenicima državnih organa, sa medijima, sa strankama i političarima, ili učestvujući u inicijativama nevladinog sektora. Na taj način mi svojim svakodnevnim postupcima oblikujemo javni život Srbije i, u zavisnosti od stepena našeg ličnog angažmana, utičemo na donošenje važnih odluka naših zvaničnika. Međutim, daleko najvažnija odluka koju možemo da donesemo je sam izbor tih zvaničnika.


Izbori predstavljaju prelomni trenutak javnog života svake zemlje pa i naše, trenutak čije posledice potom svako od nas oseća godinama. Koliko su naši politički predstavnici odgovorni za izgled Srbije i naših života, toliko smo mi odgovorni za to ko će da u naše ime kreira i sprovodi državnu politiku. Na izborima svako od nas donosi odluku o tome u kakvoj će zemlji da živi i kakav će život da vodi.


Ukoliko propustimo da donesemo odluku, volja drugih ljudi će presuditi u naše ime, u tvoje i moje ime!

Prema zvaničnim procenama koje navodi Ministarstvo omladine i sporta, u desetogodišnjem periodu od 1990. do 2000. godine, preko 500.000 mahom mlađih i dobro obrazovanih građana napustilo je Srbiju. Ljudi su odlazili zato što nisu želeli da žive u zemlji kakva je tada bila Srbija, u zemlji u kojoj izbori nisu bili slobodni i u kojoj glas, pa čak ni vapaj, građana nije imao nikakvu vrednost. Samo jedni izbori na početku devedesetih godina XX veka odredili su sudbinu te čitave decenije. Ne smemo zaboraviti da loša vremena ne prolaze zauvek! Danas većina tih istih ljudi glasa i vrši izbor državnika koji će zastupati sve nas i upravljati našim resursima. Jedino što se od tada bitno promenilo je to što sada i ti imaš pravo glasa. Ne prepusti svoj glas drugome, odluči za sebe, jer mi predsednika ne dobijamo – predsednika biramo.


Izbori nisu lutrija – izaberi svoju BUDUĆNOST!


čak 96,7 % zatvorenika glasa
čak 94,6 % penzionera glasa
samo 10,2 % mladih glasa (od 18 do 30 godina)


Text je preuzet sa sajta www.glasaj.net koji pušten u rad povodom kampanje "Izbori nisu lutrija - izaberi svoju budućnost" za predsednika Srbije

-----------------------------------

Zamolio bih samo moderatore ako mogu da naprave anketu od ovoga - da pitanje bude da li cete glasati?
« Poslednja izmena: 08. Maj 2008, 19:39:15 od n1tr0 »
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mladi treba da se odazovu izborima u sto vecem broju. Kad moze baba od 100 ljeta da glasa za radikale i sutra umre, nije mi jasno zasto mladi ne glasaju!? Mladi su buducnost Srbije, a ne sezdesetogodisnjaci!
IP sačuvana
social share
Interview - Bebi Dol: Skoro me je gospođa iz komšiluka koju stalno pozdravljam sa dobar dan pitala: „Je li, je l’ ti to mene provociraš?“
nidzo, svaka cast Smile
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 30
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
A zasto mislis da mladi nece da glasaju za radikale ili bilo koga drugog koji nije LDP????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
A zasto mislis da mladi nece da glasaju za radikale ili bilo koga drugog koji nije LDP????
Ja ne mislim tako - neka izadju, pa da vidimo za koga ce da glasaju... Smile
Ja znam da moja generacija (spadamo u mlade - jos smo na faxu) uglavnom podrzavaju DS i LDP, mada ima i onih koji podrzavaju DSS i SRS naravno, ali nece da izadju na izbore, jer misle da to nista ne odlucuje... A onda kasnije kukaju da je lose... E pa ne moze tako...  Smile
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
n1tr0....da li si ti malo zaostao? Smile
kako ne shvatas da ce i ova tema pod lock jer se sve to sto si napisao odnosi na izbore a tema o izborima postoji Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2227
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zmej

Veruj mi da je tako. Mladi su vecinom za evropske vrednosti ...
IP sačuvana
social share
Interview - Bebi Dol: Skoro me je gospođa iz komšiluka koju stalno pozdravljam sa dobar dan pitala: „Je li, je l’ ti to mene provociraš?“
nidzo, svaka cast Smile
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 204
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
Ova tema se odnosi na neaktivnost mladih u izbornom procesu i trazenje uzroka tome - sasvim zasebna celina u vezi sa izborima, i zato mislim da treba da ostane odvojena od izbora...
IP sačuvana
social share
februar 2003:
"Olos ne moze jos dugo da vlada Srbijom, olos ce morati na dno duboke i mutne reke, gde mu je mesto!" - Vojislav Seselj
"Ako neko od vas vidi negde Zorana Djindjica, recite mu da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom!" - Tomislav Nikolic

12. mart 2003. - ubijen dr Zoran Djindjic.

http://en.wikipedia.org/wiki/Zoran_%C4%90in%C4%91i%C4%87
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Nokia E50
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 20:05:30
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.