Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pogledajte kako se raspravljaju vernik i ateista (video)  (Pročitano 1478 puta)
05. Feb 2011, 22:45:29
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Udruženje „Američki ateisti“ podiglo je veliku prašinu u tamošnjoj javnosti, nakon što su javno osvanuli bilbordi kojima su vernicima poručili da su religije obmana.

Ovi bilbordi koji su uvredili brojne religiozne Amerikance, zapravo su bili odgovor Udruženja na poruke koja su prethodno bile upućena njima od strane vernika, da su grešnici koji će završiti u vatrama Pakla.

Ateisti su zauvrat napravli ogroman plakat na kom su pored hrišćanskih, jevrejskih i muslimanskih simbola, napisali: „Svi znate da su religije prevara“.

Ubrzo je predsednik ove organizacije Dejv Silverman došao u emisiju Bilija O'Rajlija na TV Fox, gde je pokušao da na smrt uvređenom voditelju objasni stavove svog udruženja.

Međutim, kada je izgovorio da su religije najveća prevara u ljudskoj istoriji koja lažnim obećanjima mami ljude da daju novac crkvi, te da za njih ateisti krive verske vođe poput Pape, O'Rajli je pobesneo rekavši da je to izuzetno uvredljivo po vernike. „Zašto vaša zajednica koju čini 1,6% Amerikanaca vređa 80% građana? Vi govorite da smo mi idioti jer verujemo,“ govorio je voditelj, ne dozvolivši sagovorniku da progovori. U jednom trenutku ispalio je „biser“ koji je nasmejao brojne gledaoce; u želji da pokaže da Bog ipak postoji, O'Rajli je izneo sledeći argument: „Gospodine Silverman, plima dođe, plima prođe. Nikad ne kasni. To ne možete objasniti!“

Nakon emisije, Bili O'Rajli je dobio pismo od izvesnog gledaoca iz Kalifornije koji je tražio da mu pojasni šta je mislio opaskom o plimi, koja je već objašnjena uticajem Sunca, Meseca i Zemljine rotacije. Voditelj je zaključio da su „takvi“ očajni, a umesto objašnjenja odgovorio je pitanjem da se njemu objasni otkud nam Mesec, ko ga je tu stavio, zašto ga ima samo naša planeta. O'Rajlijevo neznanje već danima je predmet sprdnje među mnogim Amerikancima koji su većinom stali na Silvermanovu stranu.








Izvor: SrbijaNet
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Wildfire S
...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

g98dV.jpg
(69.19 KB, 600x600)
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22686
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja njega mrzim mnooogooo

Odlican post Goa  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 49825
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S24
Niko ko je siguran u svoje uvjerenje nema potrebu da ga namece drugima. To se odnosi na vjernike koji bockaju, "gresnike"  Smile , ali jos vise i na ateiste koji moraju da lijepe plakate i placaju ovakve kampanje, u kojima i sami tvrde koliko su zapravo nesigurni, pa ubjedjuju sami sebe u nesto sto suprotnu stranu uopste ni ne zanima.     
« Poslednja izmena: 06. Feb 2011, 13:54:09 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
LG G2
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.