Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iz zenskog i muskog ugla ~ Svadba, svadba...  (Pročitano 743 puta)
26. Nov 2005, 11:18:10
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 8.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Iz ženskog ugla

Svadba, svadba... samo što pre da prođe

Nekako uvek sažaljevam parove na dan svadbe. Toliko truda, priprema i stresa da bi se gosti najeli i napili. Umesto da taj dan bude najbolji na svetu, neponovljiva ljubavna žurka, on se pretvara u svojevrsnu alegoriju grupnog seksa, tokom koga svako svakog, svuda i na sve načine. Prvo tu su mladenci, puni nade, na početku obično čvrsto rešeni da venčanje bude ili po njihovom scenariju ili nikako.

Onda pristupaju njeni mama i tata, koji jednom ćeru udaju, ne može to da prođe nekonvencionalno, kako baba Smiljku da ne pozovu, pa ona će se uvrediti do groba, a teča Brana (inače peto koleno) jadan nema dece, pa bar nju da vidi kako staje na ludi kamen. Ludi-nego šta! Kada njegovi upadnu u šemu zvanu pripreme, ne gine im velika sala izanđalog hotela u kome sve smrdi na paučinu i svojevrsnu hotelsku čorbu, stolovi ko divizija u stroju, ravni, spojeni i nepregledni, podijum crvene boje gde će bend pržiti Šaka Polumentu, a pevaljka se, gle čuda, zove Seka, zabavni blokovi variraju od "Crvene jabuke" do "OK benda".

"Neću", kaže ona, "Neću ni ja", kaže on. A tazbine se udružile, red je red, niste vi tu da ga pravite, samo se opustite i uživajte. Šta će... mladenci stisli petlju. Da ne prave cirkus, ućutali se, pogurili, posustali, prepustili se volji i nevolji "mudrijih". Čekaju sudnji dan. Kada su se tog jutra probudili, oboje su pomislili da jedva čekaju da se sve završi, da uzmu sve što im treba i prave "kaiperinje", puste onaj miks sa Ibice i divlje se vole sve do "nakosutra".

Kada su pingvini doneli poluhladno, žilavo meso preliveno sosom od pečuraka, bend je zaprašio: " U kafani punoj dima ostaviću sve što ima, kroz po stola svi će pasti ove noći kuća časti. "
Čestitamo - rekoše odvaljeni ko letve baba Smiljka i teča Brana.


Izvor: Glas Javnosti \ Ivana Stojanov
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 8.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Iz muškog ugla

Svadba, svadba... samo što pre da prođe

- Burazere, na.. 'o si! Aaaa... - grlio me Mile, drugar iz detinjstva. Pijan kao stoka.
Prava je umetnost bila doći do stola sa mladom i mladoženjom. A mladoženja sam bio ja. Pijan kao stoka.

- Kume, će da promenimo repertoar, samo reci, dosta s ovi narodnjaci... - rekao mi je Bora Ciga, šef orkestra, mrtav ozbiljan. I mrtav pijan.
Tad sam rešio, usred sve te gungule, da ga upitam ono što me je mučilo već tri-četiri dana (od trenutka kad sam saznao ime Borinog orkestra).

- Je li, čika Boro, a što vam se orkestar zove "Džudi"? Jel' po onoj pesmi Danijela sa Evrovizije?
- Ma kakvi - široko se osmehnu matori Rom. - "Đudi" zato što smo svi đudiste.

Na svu sreću, iz ove rasprave izvukla me Mirela (bivša devojka/buduća supruga). Trezna i ljuta.
- 'Ajde j... te, stvarno si bre... Kao da se ništa nismo dogovarali. Pravi srpski krelac: mora da se napije na sopstvenoj svadbi.
- Maco, nemoj da...

Ovu raspravu, kao i sve ostale koje su se mogle čuti kroz "mesečinu" koju su svirali "đudiste", prekinula je lomljava. Znao sam: Pera i Marko. Mrtvi pijani.
- Sa'ću da ti j... sve najmilije - galamio je Marko, držeći u jednoj ruci viljušku sa sve ćevapom, a u drugoj naslon stolice.
- 'Ajde dođi, oko ću da ti izvadim - pretio mu je Pera preko onih koji su ih razdvajali.

Pera i Marko se nikad nisu voleli. Uvek sam se pitao kad li će već jednom da se potuku i reše to. Neće ni danas, smirili su se.
- A od kuma... a-haa, ha, ha, haa... - izdrao mi se utom na uvo Goran, moj prvi komšija.

Joj, kad bi samo znao koliko ja ne volim tu glupavu reklamu i one što se lože na nju. Malo-malo, pa se neko napravi pametan i kaže "a od kuma... pa nešto". U trenutku me otreznio.
- 'De si bre Godžo - rekoh mu.

Onda se okrenuh Mireli.
- Idemo.
Pola sata nakon bega sa svadbe, sedeli smo u našem novom "jugu", na onom brdu sa kojeg se videlo celo Valjevo.
- Eno... Peti Puk. Bog zna kad ćemo opet da ga gledamo ovako... - rekao sam joj.
A Mirela je spavala, raspršena po sedištu poput snega, u onoj svojoj iznajmljenoj venčanici.

Izvor: Glas Javnosti \ Igor Ćuzović

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.