Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ... iz mog ugla  (Pročitano 5610 puta)
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Шта да радим, то је јаче од мене  Smile .
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 102
neeee , krivo ( oduzima se pet punata ...) fora je da je vrlo teško ispričati povijest u " ZADNJA DVA VEKA " , ... državnost ili samostalnost se ne uklapa u polupriču , jer jebate , di je ono što je predhodilo nečemu , neko se nabrija pa iša u osvajanje i može svašta tu da se nadrobi bez da ima ikakvog smisla , no , to je možda još jedan dokaz kako nam je prosvjeta na vrlo niskim grančicama ili može bit da 99% svita niti ne konta koliko se on sam broji kolina unazad ( ilitiga pradjedova i otacaa ... )
sorry , polupriče meni liče na poluistine ili polulaži , kako kome drago Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Мораћемо да ангажујемо неког преводиоца овде   .

Историја је једно а државност је нешто сасвим друго. Неки народ може да има своју историју и без државности, а са друге стране потпуно је јасно шта је државност и држава (како што је јасно и то да је Хрвати до скора нису имали Wink , изузев онај кратак период од пре 1000 година и евентуално пар година НДХ ако се то може назвати државом).
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Uopste nije problem pricati o poslednjih 200 godina necega, bilo cega, problem je to razumeti dok citas ako o onome pre nemas pojma, ali napisati... uopste nije problem. Problem je samo ako je tema nemoguca, ko kad bi ti neko rekao napisi rimsko Carstrvo 1950-2004 Smiley Mislim nelogicno je Smiley

Inace kome je prosveta na niskim granama ne bih znao, znam samo da ja mogu da predajem prosecnom amerikancu mojih godina bilo koji predmet racunajuci i njegov sopstveni jezik.

I ponovo da kazem... uopste nije bila u pitanju istorija poslednja 2 veka.. da jeste to je ekstremno lako napisati... od prvog ustanka do danas ima jako puno materijala a i tema kao tema nije losa... problem je sto je tema bila nemoguca...

Nebulozno je pisati o SRPSKOJ drzavi u poslednja 2 veka, kad je za to vreme srbija bila drzava samo 30ak-40 godina, posle je bila Kraljevina SHS, pa Kraljevina Jugoslavija, pa FNRJ, SFRJ, SRJ i sad SCG. To nisu Srpske drzave, to su drzave u kojima je srbija samo deo ali nije "DRZAVA" da mozes pricati o njenoj "DRZAVNOSTI"
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Грешиш ово за државност, Краљевина Србија је своју државност унела у Југославију, значи Краљевина СХС је правни наследник Краљевине Србије и у њу је уграђена та српска државност. Дискутабилна је државност после 2. св. рата али и ту се може ако се хоће инсистирати на њој јер колико знам и ФНРЈ је преузела континуитет старе Југославије.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
U tom ustanku srbi su se borili za svoju drzavu u svoju slobodu i nezavisnost, nisu to dobili. i danas to nisu dobili. Ako je o mojoj sudbini odlucivao zagorac, a sada odlucuje crnogorac koji ni ime drzave ne zna... nije to srbija.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Ја ти само кажем како ту формално правно стоје ствари, како год окренеш ту нема 200 година државности, али је опет више од тих 30-40 како ти кажеш. Што смо ми Срби блесав народ, па смо ту своју државност `поделили` са другима, то је друга (тужна) прича.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jel te ne mrzi da mi kazes tacno na koje godine mislis?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Минимум од 1878 па до 1941 што је 63 године, а могло би се ту захватити и мало пре 78, као што формално правно постоји и  континуитет државности после другог светског рата све до данашњих дана.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
За овај последњи период да додам: Иако је српски национални интерес у комунистичкој Југославији био запостављен, са гледишта међународног права Србија апсолутно може да инсистира (и морала би да имамо иоле одговорно руководство) на континуитету државности од 1878. па све до данас.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.