Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Italija zabranjuje kebab i 'stranu' hranu  (Pročitano 1874 puta)
01. Feb 2009, 14:41:38
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia n80
Italija zabranjuje kebab i 'stranu' hranu  

'Borimo se za tradiciju i očuvanje naše kulture. Ako se mi nećemo zuzeti za naše, tko će', izjavio je ministar poljoprivrede Luca Zaia

Talijanska vlada Silvija Berlusconija odlučila je podržati kampanju protiv netalijanskih jela u Italiji kojom se pokušava natjerati Talijane da više odabiru domaću kuhinju.

Cijela je kampanja počela tijekom ovog tjedna u gradu Lucca gdje su gradske vlasti zabranile otvaranje prodavaonica 'strane' hrane unutar zidina starog grada. Krajem je tjedna i Milan, središte Lombardije, donio sličan zakon i to sve u svrhu 'očuvanja lokalnih specijaliteta od sve većeg utjecaja etničkih kuhinja'.

Luca Zaia, talijanski ministar poljoprivrede i član Sjeverne lige koja najsnažnije zagovara 'gastronomski rasizam', pozdravio je odluke Lucce i Milana.

- Borimo se za tradiciju i očuvanje naše kulture. Ako se mi nećemo zuzeti za naše, tko će - izjavio je Zaia.

Također, Zaia je istaknuo kako bi oni etnički restorani kojima je rad i dalje dozvoljen, bez obzira što poslužuju kebab, sushi ili kinesku hranu, trebali prestati uvoziti sastojke 'od tko zna gdje' te početi koristiti domaće.

Na pitanje je li ikada probao kebeb Zaia odgovara: - Ne, i protivim se svakome koji tvrdi suprotno. Više volim domaću kuhinju moje Venecije. Odbijam jesti čak i ananas.

Nova je odluka jako pogodila Mehmeta Karatuta koji posjeduje četiri prodavaonice kebeba u Lucci. Ističe kako je za svoje kebabe koristio samo talijansko meso.

Davide Boni, gradski vijećnik Sjeverne lige u Milanu, koja se osim 'strane' hrane bori i protiv džamija u talijanskim gradovima, izjavio je kako je ova kampanja 'novi lombardski križarski pohod potiv Saracena'. Smatra ju diskriminacijom kao i 'kulinarskim etničkim čišćenjem'.

Poznati kuhar Vittorio Castellani slaže se s Bonijem.

- Ne postoji jelo koje je u potpunosti izvorno. Sve je kombinacija proizvoda i okusa brojnih kultura koji su se tijekom vremena ustalili na jednom području - ističe Castellani.

Većina talijanske kuhinje, objašnjava Castellani, zapravo je uvezena. Umak od rajčice, nezaobilazan u pripremi špageta, dar je iz Perua iz 18 stoljeća. Čak su i sami špageti, vjeruje se, doneseni iz Kine tijekom putovanja Marca Pola.

Zabrana netalijanske kuhinje zapravo je, prema Castellanijevim riječima, odraz neznanja i ksenofobije među Talijanima. Također, snažan je udarac na standard brojih useljenika koji za život zarađuju prodajom 'svoje' hrane koja je postala vrlo popularna zbog niske cijene. U Milanu trenutno postoji čak 668 etničkih restorana.

Strah od povećanog broja imigranata jedan je od razloga pobjede stranke desnog centra Silvija Berlusconija na izborima. Ovoga je tjedna zabilježena je cijeli niz napada na strance nakon što su šestorica Rumunja silovala djevojčicu u predgrađu Rima.

- Sramotno je optužiti nas za rasizam. Pa mi se samo trudimo zaštiti kulinarsko naslijeđe našeg grada - izjavio je Filippo Candelise, gradski savjetnik u Lucci.

Massimo Di Grazia, gradski glasnogovornik, istaknuo je kako je glavni cilj zabrane uljepšati sliku grada te kako ona utječe i na restorane McDonald'sa.

No, pravo se pitanje tek javlja jer zabranom nisu obuhvaćeni francuski restorani kao ni restorani sa sicilijanskom kuhinjom u kojoj se osjeti snažan arapski utjecaj.

Jutarnji list

Naravno mcdonalds....to bi volio vidjeti.... Smile

Dal u duhu promjena, uskoro ćemo dolaziti surfati na gibanicu?  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia E
Zasto bi ova tema interesovala nekog od nas ne geopolitickom forumu burek.com Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Visokorazvijene zemlje sada plaćaju danak ranijoj pohlepi za tuđim teritorijama i bogatstvom.
Odjednom se mnogo čude što im dolazi i kuso i repato i hoće da živi, radi, jede i prodaje.
Baš mi ih je žao... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Sony xperia
Zasto bi ova tema interesovala nekog od nas ne geopolitickom forumu burek.com Smile

Mozda sto Italija, kao zemlja zapada dozvoljava sebi ono sto drugima zameraju.  Smile





IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia E
I sta tu ima novo Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Qtek 小米
Унутар Е.У. се спроводи невиђени расизам, а нама продају ''европске вредности''.  Smile
Какви лицемери.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia n80
Zasto bi ova tema interesovala nekog od nas ne geopolitickom forumu burek.com Smile
Samim time što si ostavio post...dokazuje suprotno od onog što tvrdiš..

Zasto bi ova tema interesovala nekog od nas ne geopolitickom forumu burek.com Smile

Mozda sto Italija, kao zemlja zapada dozvoljava sebi ono sto drugima zameraju.  Smile
potpisujem...
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung 
Нису Италијани расисти, већ су они који их оптужују за то овце.

Само погледајте колико је људи из Румуније, већином Цигана, стигло у Италију задњих година. Кад се томе додају емигранити из других земаља цифре су заиста велике.

Неко је једноставно рекао како је кап прелила чашу, а будалама се то чини као расизам.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia E
Zasto bi ova tema interesovala nekog od nas ne geopolitickom forumu burek.com Smile
Samim time što si ostavio post...dokazuje suprotno od onog što tvrdiš..


Sta ja to tvrdim???

 hajde ja sam za hajde da bojkotujemo lazanje pizze spagete makarone razne mocarele masline i maslinovo ulje iz italije... hajd bas da vidim kako to mi balkanci radimo!? Sto se mene tice ja ih bojkotujem vec 7 meseci posto sam na rigoroznoj dijeti ali hajde da vidim koliko vas je spremno na bojkot italijanske kuhinje?
I bas da vidim ko ce njima tamo zabraniti sta da spremaju i sta da jedu Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Inzistiram na gluposti

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3429
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia n80
Zasto bi ova tema interesovala nekog od nas ne geopolitickom forumu burek.com Smile
Samim time što si ostavio post...dokazuje suprotno od onog što tvrdiš..


Sta ja to tvrdim???
Smile Smile Smile neznam



 
Citat
hajde ja sam za hajde da bojkotujemo lazanje pizze spagete makarone razne mocarele masline i maslinovo ulje iz italije... hajd bas da vidim kako to mi balkanci radimo!? Sto se mene tice ja ih bojkotujem vec 7 meseci posto sam na rigoroznoj dijeti ali hajde da vidim koliko vas je spremno na bojkot italijanske kuhinje?
I bas da vidim ko ce njima tamo zabraniti sta da spremaju i sta da jedu Smile
Razlika je u tome da vlada, županija/općina ili bilokakva druga vlast nije donesla odredbu da se brani npr kineski restoran.... dok u koljevci civilizacije...gdje s visokog gledaju na prljave balkance...to čine...
« Poslednja izmena: 01. Feb 2009, 16:07:24 od mad_max_21 »
IP sačuvana
social share
   
                              geopolitička konoba http://forum.burek.com/bistri-osvrt-i-jos-puno-toga-iz-geopolitickog-foruma-t422565.html
                   
                                Boljkot Slovenki do ulaska Hr u Eu ....Smile
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.