Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istraživači traže piramidu u Visokom, BiH!  (Pročitano 23660 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Nokia n73
Nemam. Inace knjga je debela i ima 500 strana pa je samim tim i skupa. Inace knjiga je prodata u ko zna koliko miliona primeraka i CNN je na vestima objavio za tu knjigu.

Evo vam blog nekog lika koji se bas przi na piramidu. Redovno azurira blog.

http://piramida.blogger.ba/
IP sačuvana
social share
Uspeh se ne odlikuje znanjem niti snagom vec voljom koju posedujes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 244
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Nokia n73
Rezultati otkopavanja piramide.

IP sačuvana
social share
Uspeh se ne odlikuje znanjem niti snagom vec voljom koju posedujes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 461
Zastava Bihac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Motorola V3
ev pogledajte i sami..koliki su ti blokovi....to prirodno nemoze doci samo od sebe...
IP sačuvana
social share
Aman,Bosno moja,zemljo ponosna,zemljo mojih djedova...
Aman,Hercegovino rijeko Neretvo,kraj tebe sam rastao...
Aman,moj SANDZAKU,zeljo velika,u tebi je ljubav moja....
Aman,Sarajevo,Dzenet seheru,budis snove,budis utjehu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


bolje sokol u ruci nego guska u krevetu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1099
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung sgh-e300
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.2
mob
Samsung Neki shit
Sta ste se toliko napalili

pa da nadju svemirski brod ispod Tas-a ja ne bih ni obracao paznju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Apple iPhone 3Gs
'Krunski dokaz za piramidu u Bosni'   


Osnivač fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” Semir Osmanagić izjavio je

da je pronađen krunski dokaz da se na mestu Visočica, kod Sarajeva, nalazi piramida. „Nekoliko sondažnih bunara koji su iskopani na sjeveroistočnoj strani Visočice, otkrili su pravilno odsječene kamene blokove ravne površine, dimenzija četiri puta četiri metra”, rekao je Osmanagić. On je naveo da „precizno odrezane ivice ploča ukazuju na djelo ljudskih ruku”, kao i da to jasno pokazuje da su „blokovi piramide slagani jedan na drugi tako da čine kolosalnu građevinu”. Dodao je da postoje brojni dokazi za hipotezu da je brdo Visočica kolosalna kamena struktura piramidalnog oblika - zbog vizuelne pravilne geometrije, precizne orijentacije prema stranama sveta, geološko-sedimentoloških dokaza sa terena i analize satelitskih snimaka.

Prema rečima Osmanagića, satelitski termalni snimci potvrđuju osobine veštačke građevine, kao i kompleksi podzemnih tunela na deonici Ravne - Visočica - Plješevica - Krstac i pravilne „terase” na geodetskoj karti.

Istraživanje na bosanskoj piramidi Sunca do sada je donelo nezavisne potvrde teza o postojanju piramide. Geodetski zavod BiH uradio je analizu dimenzija severne stranice bosanske piramide Sunca. Zaključeno je da je dužina svih stranica po 365 metara i one obrazuju jednakostranični trougao sa po 60 stepeni na svakom uglu. Nedavno su putem automatskog satelitskog detektora linearnih anomalija geofizičari fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” potvrdili da brdo Visočica kod Visokog verovatno krije piramidu Sunca.

Na poziv ove fondacije vodeći egipatski stručnjaci za piramide posetiće u maju i avgustu arheološko nalazište u Visokom. U saradnji sa egipatskom ambasadom u Sarajevu, najavljen je dolazak dva vodeća eksperta, Šafije Bedira i Ali Abdalaha Berekata, geologa u Javnoj egipatskoj ustanovi za rudna bogatstva. Oni će sa kolegama iz BiH raditi na lokaciji bosanske piramide Sunca četiri sedmice kako bi mogli da verifikuju naučne rezultate. (RTS)
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 461
Zastava Bihac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Motorola V3
eto turizma  Smile
IP sačuvana
social share
Aman,Bosno moja,zemljo ponosna,zemljo mojih djedova...
Aman,Hercegovino rijeko Neretvo,kraj tebe sam rastao...
Aman,moj SANDZAKU,zeljo velika,u tebi je ljubav moja....
Aman,Sarajevo,Dzenet seheru,budis snove,budis utjehu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Apple iPhone SE 2020
U BiH nema piramida!

Profesor Entoni Harding, britanski arheolog i predsednik Evropskog udruženja arheologa, odbacio je tvrdnje da je brdo u Visočici, varošici u centralnoj Bosni, delo ljudske ruke iako većina meštana i dalje veruje da se ispod naslaga zemlje kriju piramide nalik onim u Egiptu.

Harding, koji je posetio Visočicu, smatra je brdo u obliku piramide ništa drugo do delo prirode, prenosi AP.

- Nije pronađen nijedan dokaz koji bi potkrepio tvrdnju da je reč o arheološkom nalazištu - kazao je britanski profesor, stručnjak za bronzano doba koji je predvodio iskopavanja u Poljskoj, Češkoj i Britaniji. Štaviše, nema dokaza da na tlu Evrope postoje piramide niti da je postojala civilizacija koja je pokušala da ih gradi.

Teoriju o piramidama u Visočici lansirao je arheolog-amater Semir Osmanagić, koji je, uprkos negiranju relevantnih stručnjaka iz čitavog sveta, započeo iskopavanja u Visočici, podseća AP. Osmanagić i njegov tim kažu da su ispod naslaga zemlje otkrili popločani ulazni plato, ulaze u tunele i velike kamene blokove. Egipatski geolog Ali Abd Ala Barakat, koji je Visočicu posetio u maju, procenio je da je tu reč o ljudskoj ruci. Prema njegovom mišljenju, najverovatnije je reč o primitivnoj piramidi. Britanac, međutim, misli drugačije - reč je o delu prirode. Šta god da je, meštanima Visočice teorija o drevnim piramidama ide na ruku, ali i u džep - oni najdovitljiviji rešili su da ovu pomamu iskoriste pa restorani gostima serviraju obroke u trouglastim tanjirima, prodaju se majice s natpisima "Imam piramidu u dvorištu".


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Burek zajebant

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1546
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Samsung sgh e720
bio sam prije mjesec dana u visokom i obisao oskopine 100% je da nesto ima a sad da li su to piramide neznam

al nemoguce da je ono prirodno Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


ΓΕΩΡΓΙΟΣ '90

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 817
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Motorola V3i
Pronadjen je deo testamenta u Visockoj piramidi koji glasi:
- "...a svoju vikendicu u Egiptu ostavljam unuku Keopsu..."   Smile

Koje je oficijalno jelo tima za iskopavanje u Visokom?
-toblerone!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.