Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istoričar traži pripajanje teritorija na kojima žive Albanci  (Pročitano 7748 puta)
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Rejvene pod broj jedan uz sav natalitet i dalje ih ima manje,jer i Kosovo i Albanija imaju nešto oko 5 miliona ljudi sveukupno,drugo zaista nisam neki vojni ekspert,ali iz onoga što sam čitao vidim da nisu jači i da su inferiorniji dosta.Što se tiče naše vojske i ja sam bio u toj priči pretopili,istopili,uništili,a onda kad počneš da čitaš nije to baš tako,mi smo imali brdo tenkova,ali dosta tih tenkova su bili T-55 koje su oni izbacili iz upotrebe,dakle nije baš da se sistematski uništavalo,zatim video si da su naši momci bili odlični na bijatlonu u Rusiji,što je valjda ipak znak da se u vojsci i dalje kvalitetno radi.Iz svega što sam video i čuo od ljudi nas najviše ubija ova klackalica i NATO i Rusija zbog koje naša vojska ne zna u kom pravcu da krene,a to mi je i hkj govorio kad smo razgovarali o vazduhoplovstvu gde je to jako bitno zbog toga koji ćemo model aviona imati da bi znali šta ćemo sa trenažerima da radimo,na primer to je samo jedan segment,dakle mislim da je ovde zakazala politika,a ne vojska...

Drugo,da ti ilustrujem o kakvim se tu čobanima radi,evo ti ova slika njihove garde ako sam dobro shvatio,prvo sam mislio da je njuz net onda ljudi kažu da nije već da je stvarna slika...



Što se tiče emigriranja stanovništva,ja zato kažem,sistem i država brane teritoriju,a ne seljak na livadi,treba li da ti nabrajam kakvih sve pustinja imaju države na svojoj teritoriji gde ne da nema ljudi nego ljudska noga nikad nije kročila,pa je to i dalje suverena teritorija te zemlje bez ikakvih problema,zar ne?!

IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10
Browser
Safari 600.1.25
mob
I-mate 30 Pro
Албанска православна црква гради водовод и путеве
АПЦ има дијагностички центар „Благовести” у Тирани, у црквеним обдаништима смештена су деца без родитељског старања и малишани из сиромашних породица


Саборна црква у Тирани
Док нам још зуји у ушима од хуке која се подигла после лансирања дрона над стадионом Партизана, ево једне другачије приче из Албаније, приче из које бисмо можда могли понешто и да научимо. Једна од најмлађих помесних православних цркава, албанска, полумртва је дочекала именовање архиепископа Анастасија за њеног поглавара 1992. године. Данас ова црква отвара школе и сиротишта, болнице, гради водоводне мреже и путеве, богомоље.

Треба се, при том, подсетити да је Албанија 1967. године проглашена првом атеистичком државом на свету. Страдале су од тог указа Енвер Хоџе све цркве и верске заједнице на њеној територији, конкретно православној уништено је више од 1.600 манастира и цркава, а од 440 свештеника, кажу, само 22 је остало у животу и то радећи углавном као занатлије. Цркве које нису срушене претваране су у гараже, магацине, штале за стоку или су једноставно остављане да пропадају.

– Такво административно атеистичко лудовање ми, премда смо и сами живели у комунизму, не можемо себи представити довољно јасно – примећује протођакон Радомир Ракић, шеф информативне службе Српске православне цркве, који је као делегат Библијског друштва Србије боравио недавно у Албанији.

Он је учествовао у заседању Лозанске православне иницијативе и један од снажних утисака који носи са овог студијског боравка јесте и позамашна градитељска делатност Албанске православне цркве. Како је једна млада помесна црква, аутокефалност је стекла 1937. године, у једној сиромашној земљи успела да за 22 године „верске и политичке слободе” изгради из темеља 150 цркава и 70 разних црквених здања, обнови 60 старих светиња и поправи 160 богомоља? За почетак, имала је подршку моћне и утицајне сестринске цркве: Васељенске патријаршије. Управо је васељенски патријарх Вартоломеј 1992. године позвао тадашњег митрополита Анастасија, познатог по мисионарском раду на афричком континенту, да стане на чело ове цркве. Будући да је пореклом Грк, као и да су осим њега, у Албанију тада стигла још три грчка архијереја, локалне световне власти нису га нимало благонаклоно дочекале. После много потешкоћа и мука успео је 1998. године да успостави Свети архијерејски синод, као један од извршних органа цркве, а тек 2008. године потписан је посебан споразум са државом којим су регулисана међусобна права и обавезе.

Успех градитељског замаха лежи у најмање још једној ствари: организацији посла. Отац Радомир Ракић објашњава да је сазнао да постоји централни грађевински одбор при светом Синоду у Тирани који прихвата пројекте, погађа извођаче, прати извођење радова и утрошак новца. Он тесно сарађује са још три митрополијска одбора у Берату, Корчи и Ђирокастру и ван тих тела никакви се послови не погађају. То би могао бити добар рецепт и за наше црквене прилике, будући да је барем половина афера у СПЦ имала везе са неимарским подухватима свештеника и епископа, готово по правилу спровођених на своју руку.

Почевши скоро ни од чега, Албанска православна црква морала је да ишколује сопствено свештенство, а пре тога да отвори богословску школу (1998. године). Од доласка архиепископа Анастасија на чело цркве рукоположено је 140 нових свештеника, црква данас има три богословске школе са интернатима. Она је сада у могућности да осим духовне, врши и хуманитарну делатност.
Отац Радомир Ракић прича да Албанска православна црква однедавно има свој дијагностички центар „Благовести” у Тирани који пружа здравствене услуге из 25 медицинских области, као и да је у њему за 11 месеци, колико постоји, обављено више од милион прегледа и урађено око три милиона лабораторијских налаза. У 17 црквених обданишта смештена су деца без родитељског старања, као и малишани чији родитељи не могу да их издржавају. Црква је помогла и у унапређењу земљорадње, воћарства и сточарства у неразвијеним крајевима своје земље. Вредно похвале и пажње је и то да је за села Вуларитис и Клеисари, оба код Ђирокастра, изградила нови водовод.

Обнављала је и електричну мрежу и градила путеве како би боље повезивала светилишта, истиче отац Радомир Ракић. На пример, између Ливадје и Каракока ојачан је и асфалтиран планински пут у дужини од 15 километара. Иначе, иако годинама уназад митрополит црногорско-приморски Амфилохије посећује Србе који живе у Албанији и служи празничне литургије у светињама на северу земље, ове године је први пут један српски патријарх отишао у посету Албанској православној цркви и то на освећење величанственог Саборног храма у Тирани.
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Rejvene pod broj jedan uz sav natalitet i dalje ih ima manje,jer i Kosovo i Albanija imaju nešto oko 5 miliona ljudi sveukupno,drugo zaista nisam neki vojni ekspert,ali iz onoga što sam čitao vidim da nisu jači i da su inferiorniji dosta.Što se tiče naše vojske i ja sam bio u toj priči pretopili,istopili,uništili,a onda kad počneš da čitaš nije to baš tako,mi smo imali brdo tenkova,ali dosta tih tenkova su bili T-55 koje su oni izbacili iz upotrebe,dakle nije baš da se sistematski uništavalo,zatim video si da su naši momci bili odlični na bijatlonu u Rusiji,što je valjda ipak znak da se u vojsci i dalje kvalitetno radi.Iz svega što sam video i čuo od ljudi nas najviše ubija ova klackalica i NATO i Rusija zbog koje naša vojska ne zna u kom pravcu da krene,a to mi je i hkj govorio kad smo razgovarali o vazduhoplovstvu gde je to jako bitno zbog toga koji ćemo model aviona imati da bi znali šta ćemo sa trenažerima da radimo,na primer to je samo jedan segment,dakle mislim da je ovde zakazala politika,a ne vojska...

Drugo,da ti ilustrujem o kakvim se tu čobanima radi,evo ti ova slika njihove garde ako sam dobro shvatio,prvo sam mislio da je njuz net onda ljudi kažu da nije već da je stvarna slika...



Što se tiče emigriranja stanovništva,ja zato kažem,sistem i država brane teritoriju,a ne seljak na livadi,treba li da ti nabrajam kakvih sve pustinja imaju države na svojoj teritoriji gde ne da nema ljudi nego ljudska noga nikad nije kročila,pa je to i dalje suverena teritorija te zemlje bez ikakvih problema,zar ne?!


Ja mogu samo da kazem da ce do kraja ove chobane dobro obuciti kao sto su ISIL i takozvanu nepostojecu Al Kaidu.  Drugo, UCK nije bila nista dok ovi sa Zapada nisu podmazali.  Trece, ti ljudi sto su bili u vojsci gore u Rusiji, kada su oni sluzili vojsku? Jer ja ti garantujem da nisu ovo sranje od 6 meseci.  Cetvrto, nasi ljudi su ratnici u dushi, to nam je u genetskom kodu, ali koliko mi bili jarosni neprijatelji i imali "Slovensku Vatru" naziv koji koristim da obelezim to osecanje euforije i snage koju sam i sam imao prilike da osetim a i Ameri su primetili kada smo imali tuce ovde pa sam intervenisao, nama treba dobar trening. Da vratimo normalnu vojsku, i da pocnemo da kupujemo jos tenkova, PVO-a, helikoptera, aviona, ma svega, e to bi bilo vec nesto.  Napraviti vise Anti teroristickih jedinica, jer PTJ, ATJ, Crvene Beretke, Zandarmerija itd, to su sve solidne grupacije.  Meni je hkj je pricao da smo ni sa cim drzali zgadiju u Kosarama dole, dakle mi mozemo, imamo kapacitete, ali na tome mora da se radi "sada" ne sutra.  Treba da imamo neke strategije.  Sto se tice politike, to stoji, da je sjebano. Ja bih iskreno Ruske avione, pa i stare Migove, jer koliko ja razumem stari MIgovi ne mogu biti oboreni putem EMP-a. Nama je to snaga, da prebacimo vecinu svoje vojne snage na starije mehanicke stvari, umesto digitalnog. 

To sto pricas je istina, ali to ne pali na Balkanu, nasu teritoriju zeli svako, i ne slazem se, dok mozda drzava i vojska i politika brane tu zemlju, bez tog seljaka na livadi moze covek da se slika. Nije politika izvojevala pobedu u Prvom Svetskom Ratu, nego taj seljak koji je bio tvrd ko chelik i zilav.  Da ima nas 10 koji znamo sta treba uraditi, ja garantujem da kroz 10 godina bi opet bili jedna mala sila, sa kojom bi se retko ko kacio.  Ja vidim tu snagu u nama, ali ta snaga nestaje, jer nasa deca, omladina pa cak i stariji ljudi odbacuju sve svoje i uzimaju sve tudje.  Pogledaj nove generacije, ja kada sam bio u Srbiji ja sam se zgrozio, ko da sam u San Francisku bio jebote zivot, sve manje muskaraca, a sve vise feminiziranih ficfirica, koje boli kurac za zemlju, i buducnost. Idem ja u kladionicu, klub, i da vatam picke, ne vidim dalje od svog nosa.  Onda ova mala grupacija sto u Srbiji je nazovi "patriotska" je shaka jada, i to je samo prozivanje i sviranje kurcu.  Kada je Srbina blam i sramota da nosi svoje obelezje, a ovamo nosi americke zastave, sta imam da pricam.   Ja im ne bih dao ni budak u ruke u slucaju rata, kamoli pistolj ili kalasnjikov.

Imam dva pitanja.  Jel ima neko listu opreme i tehnike koju mi imamo trenutno?

I moze li Vojna Akademija da se pohadja bez obaveza ako si samofinansirajuci?
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Evo ti spisak ovde ima dosta popisano...

http://en.wikipedia.org/wiki/Equipment_of_the_Serbian_Army#cite_note-Army_Armaments-1

i još malo detaljniji

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B0%D1%9A%D0%B5_%D0%B8_%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0_%D0%92%D0%BE%D1%98%D1%81%D0%BA%D0%B5_%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B5

s tim što podaci o rezervi su diskutabilni jer to tesko može znati neko detaljno šta ima

Što se tiče OVK to nikad nije bila jaka formacija niti kao takva ikad može predstavljati bilo kakvu pretnju nekoj vojsci.Što se tiče naših vojnika,mislim da se precenjuje to "kad su služili vojsku",naša vojska ima sistem rada,ima vojnu akademiju,ima namensku industriju sa svim svojim dobrim i lošim stranama,i kao takva je daleko ispred albanije u svakom smislu.Naš problem je što mi gledamo Albaniju u nekom kontekstu 99,globalna politička situacija je toliko različita u odnosu na 99 da to nije vredno komentara,to je jedna mala zemlja i mala vojska sa svim problemima koje ima svaka zemlja u regionu.Priče da njih neko obučava nisu tačne,oni imaju saradnju sa Turskom koja će im sigurno pomoći,ali nije da je to nešto spektakularno.Srbija je zemlja koja ima ima 3 puta veći GDP od Albanije,u prevodu svaki problem koji ima srpska ili hrvatska vojska je tri puta veći za albansku vojsku,jer je glavni problem za sve nas novac.Što se tiče modernizacije vojske naravno da je neophodna,ali mi zasad ne možemo da nabavimo PVO i avione,to prosto nije realna opcija,ali zato možemo milion drugih stvari koje su rezultat našeg nerada,kao što su unifikacija uniformi,šare kao nekih osnovnih stvari na kojima je počelo da se radi,nabavka transportnih helikoptera koji su nam neophodniji od bilo kakvog aviona,mogli bi da uvedemo Lazara i Noru u vojsku Srbije,da popunimo od artiljerije šta nam treba jer tu nam takodje nedostaje,da vidimo šta nam je sa tim T-55 dsa li to može da se pokrene uopšte jer ako ne može odmah nam fali 50 do 100 tenkova bez njega,dakle milion malih stvari da to utegnemo i da bude u pokretu i funkcionalno u svakom trenutku,a nisu u pitanju veliki novci.

Kažem ti opet,mislim da suviše pesimistično gledaš,niti su Srbi letargičniji ni depresivniji ni feminiziranije od bilo koje nacije u regionu,niti nam realno trenutno preti opasnost po teritoriju od bilo koga,naša vojska je sposobna da odbrani teritoriju,a o momcima iz specijalnih jedinica da ne trošim reči iako bi se tu moglo dosta toga formacijski promeniti u jedinicama i žandarmeriju ubaciti u ministarstvo odbrane na primer,ali to je već neka druga priča...
« Poslednja izmena: 08. Nov 2014, 09:59:52 od sergio ramos »
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.