Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istoričar traži pripajanje teritorija na kojima žive Albanci  (Pročitano 7747 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Ok. Aj onda da dodam još ovo :

Priznajem, ja  imam pomalo radikalan stav prema tom problemu. Jer po meni, previše je uloženo (ne pričam samo o parama) a malo postignuto. I drugo, gledam zemlju kako je već 25 godina u grču oko raznih stvari i želim da se to napokon privede kraju. Da se završi to poglavlje započeto 1990. godine. Jer sve te frke i krize,sve to nekako umara i državu i narod. Ne da im da se oporave, da tako kažem. E zbog ta dva razloga je moj stav postao tako... radikalan. Ranije nije bio takav. Ali eto, vremenom se promenio.

No dobro, možda i ja grešim i pogrešno gledam na to, bem li ga. Kako će se sve to završiti i šta je bio najbolji put, videćemo u budućnosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Ok. Aj onda da dodam još ovo :

Priznajem, ja  imam pomalo radikalan stav prema tom problemu. Jer po meni, previše je uloženo (ne pričam samo o parama) a malo postignuto. I drugo, gledam zemlju kako je već 25 godina u grču oko raznih stvari i želim da se to napokon privede kraju. Da se završi to poglavlje započeto 1990. godine. Jer sve te frke i krize,sve to nekako umara i državu i narod. Ne da im da se oporave, da tako kažem. E zbog ta dva razloga je moj stav postao tako... radikalan. Ranije nije bio takav. Ali eto, vremenom se promenio.

No dobro, možda i ja grešim i pogrešno gledam na to, bem li ga. Kako će se sve to završiti i šta je bio najbolji put, videćemo u budućnosti.
Ja ne verujem da ce prestati ta prica o Kosovu, koliko mi to zeleli, jer politika i narod su cudo.  1389 je 1389 i to se nece zaboraviti jos neko vreme.  Kosovo ce uvek ostati neki deo za politicke svrhe kada god im zatreba procenat glasova.  Za sada je Kosovo izgubljeno, a ja ne vidim da ce ikada biti povraceno ako Srbija udje u EU, i ako se ne opameti na vreme, slagao se ja sa Ramosom ili ne.  Ali razumem potpuno, stvarno je sva ta prica vise smorila do zla boga jer to je mrcvarenje svesti.  Jos se prica o tome kao da ce Srbi sutra da se dignu i da krenu i povrate svoja "vekovna ognjista" pobrinu se za "suverenitet i integritet" i pomognu "stabilizaciji regiona."

U moju i rejvenovu odbranu,razgovarali smo o potencijalnoj  bezbednosnoj pretnji s Kosova Smile
Mirno spavaj Nano Smiley
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
SonyEricsson 
Jedini problem Srbije vezan za Kosovo je to što uvek vuče pogrešne poteze, a i ti potezi uvek kasne bar jedan korak...a šiptaru znaju šta rade...u stvari znaju neki iza zavesa.

Sve što su oni tražili, do sad dobili...i najtužniji je što im Srbija u svemu tome asistira, svesno ili nesvesno od '70-ih pa naovamo.
Prvo su dobili autonomiju, pa tražili više. Onda je Srbija sve to polivala jogurtom, oduzela autonomiju i na kraju dobili nezavisnost...a Srbija im nudila više od autonomije, a manje od države.
Sad kad imaju kvazi državu, Srbija bi možda priznala Kosovo, ali njima više to ne treba, nego hoće Veliku Albaniju...i verovatno imaće ga.
Njima trebalo 30-40 godina da se odvoje od Srbije. Zašto ne bi formirali Veliku Albaniju za sledećih 40-50 godina?
Imaju svu podršku velikih sila, natalitet, lobbiste, pare i volju...šta treba više?

I ne znam ko bi ratovao...oni koji su se obratili strasburskom sudu zbog neisplaćenih dnevnica?
Ili oni iznad 40 godina koji su služili vojsku? Današnja omladina oružje videla samo u CoD...a oni koji su morali da odsluže vojni rok, pola njih služilo u bolnicama...
Ne znam za Makedonce, ali pretpostavljam da je situacija ista...Crnogorci i Grci su NATO dupelisci, pa će biti sve kako veliki brat kaže...
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Jedini problem Srbije vezan za Kosovo je to što uvek vuče pogrešne poteze, a i ti potezi uvek kasne bar jedan korak...a šiptaru znaju šta rade...u stvari znaju neki iza zavesa.

Sve što su oni tražili, do sad dobili...i najtužniji je što im Srbija u svemu tome asistira, svesno ili nesvesno od '70-ih pa naovamo.
Prvo su dobili autonomiju, pa tražili više. Onda je Srbija sve to polivala jogurtom, oduzela autonomiju i na kraju dobili nezavisnost...a Srbija im nudila više od autonomije, a manje od države.
Sad kad imaju kvazi državu, Srbija bi možda priznala Kosovo, ali njima više to ne treba, nego hoće Veliku Albaniju...i verovatno imaće ga.
Njima trebalo 30-40 godina da se odvoje od Srbije. Zašto ne bi formirali Veliku Albaniju za sledećih 40-50 godina?
Imaju svu podršku velikih sila, natalitet, lobbiste, pare i volju...šta treba više?

I ne znam ko bi ratovao...oni koji su se obratili strasburskom sudu zbog neisplaćenih dnevnica?
Ili oni iznad 40 godina koji su služili vojsku? Današnja omladina oružje videla samo u CoD...a oni koji su morali da odsluže vojni rok, pola njih služilo u bolnicama...
Ne znam za Makedonce, ali pretpostavljam da je situacija ista...Crnogorci i Grci su NATO dupelisci, pa će biti sve kako veliki brat kaže...

Sto jeste jeste.  Srbi ce da propadnu do kraja jos i vise nego sto su.   Nemamo buducnost
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Digiman dašak optimizma jutros  Smile

Evo da ja tebe pitam rekao si nema ko da ratuje s naše strane,a ja vas sve pitam oko čega ćemo da ratujemo sa njima i molim vas da mi objasnite,i  jel' ti kosovari imaju neke mornaričke foke,avione ili nešto što ja ne znam pa su tako moćni?Osim smrtonosnih Albanki koje se poradjaju,to smo skontali da je nešto mnogo zajebano  Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
SonyEricsson 
Digiman dašak optimizma jutros  Smile

Evo da ja tebe pitam rekao si nema ko da ratuje s naše strane,a ja vas sve pitam oko čega ćemo da ratujemo sa njima i molim vas da mi objasnite,i  jel' ti kosovari imaju neke mornaričke foke,avione ili nešto što ja ne znam pa su tako moćni?Osim smrtonosnih Albanki koje se poradjaju,to smo skontali da je nešto mnogo zajebano  Smile
Ja ni ne verujem da će doći do rata, ali neki su pominjali, pa sam i ja dao svoje mišljenje o ratu.
Narod Srbije je u letargiji i depresiji sa političarima koji nisu imuni na novac i vlast.
Ako se nešto ne promeni (i ne verujem da bi se nešto promenilo), još dublje ćemo tonuti u letrgiji zajedno sa Makedoncima i Crnogorcima...
Velikoalbanci će dati koje evriće za naše 'patriotske' političare, a narod će reći boli mi qrac, samo me pustite da živim kako-tako...ali za svaki slučaj NATO će voajerisati kako velikoalbanci karaju regiju i po potrebi će uskočiti u 'slatku trojku'.
« Poslednja izmena: 07. Nov 2014, 09:41:13 od digiman »
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Dobro bar se slažemo da rat nije opcija za početak...

Dalje ne znam koji narod pominješ,ali ja kao gradjanin Srbije nisam u letargiji i depresiji,a Srbi kad su u ratu i opasnosti nikad to nisu ni bili (najskoriji primer su poplave).Dalje u odnosu na pleme sa juga smo daleko spremnija i obučenija vojska i u ovakvom stanju,a još ako unapredimo neke stvari još i više,kratak jednogodišnji kurs smo im održali 98 na 99 kako se to radi,što se tiče nataliteta to je istina,ali Albanija je zemlja sa jednom od najvećih emigracija na svetu,ljudi idu jer nemaju od čega da žive tako da se broj stanovnika ne povećava drastično...

Dalje NATO mašinerija u najvećem konsenzusu u istoriji 99 nije se usudila da krene kopneno.Da li mislite da nakon Avganistana,Iraka i hiljada mrtvih,Sirije,Ukrajine,protivljenja kongresa i smanjenja troškova danas realna opcija bilo kakva intervencija NATO?Naravno da nije,a pogotovo ne svih članica...

Tako da me zaista oni ne brinu ni najmanje.Ono što nas treba da brine je bezbednosni aspekt problema,oni nisu opasnost za nas u bilo kom smislu osim u oblasti kriminala.Albanija i Kosovo su crne tačke Evrope što se tiče trafikinga i droge i to je nešto što će biti i naš problem jer delimo granicu.Možda nekome deluje smešno kad mi govorimo o gradjenju zida,ali videćete u bliskoj budućnosti da će ta ideja biti predložena i na ozbiljnijim mestima,jer imamo dve države koje nemaju centralnu vlast i koje su potpuno u rukama narko kartela i naša je obaveza da se zaštitimo od toga,a ne da pravimo auto put Niš-Priština što predloži onaj naš mozak u Nemačkoj letos...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2145
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Musliju:Vlada da prizna borce OVPMB
Izvor: Politika, Tanjug
Beograd -- Predsednik Bujanovca i budući predsednik Nacionalnog saveta Albanaca Jonuz Musliju kaže da bi Vlada Srbije trebalo da prizna status borca pripadnicima OVPMB.
On je rekao i da bi Vlada Srbije takođe trebalo da prizna referendum iz 1992. kojim se daje pravo opštinama s juga Srbije da se pripoje Kosovu.
"To bi bilo zadovoljavajuće rešenje", rekao je nekadašnji komesar tkz. OVPMB koji je pristao da govori za list Politika pod uslovom da govori na maternjem jeziku, uz posredovanja prevodioca, mada zna srpski jezik.
Prema njegovim rečima, u sporazumu pet koalicionih partija, zacrtani su načela od kojih Albanci s juga Srbije neće odstupiti.
"Ta načela su - poštovanje borbe i boraca OVPMB, poštovanje odluka referenduma iz 1992. zatim da se koriste školski udžbenici isključivo iz Prištine i Tirane i da više nikakvih kompromisa nema oko upotrebe nacionalnih simbola, što će reći potpuno slobodna upotreba zastave Albanije na ovim prostorima", rekao je Musliju kao budući predsednik Nacionalnog saveta Albanaca koji "srpsku zastavu još ne doživljava kao svoju".
Musliju se zalaže da se poštuju borci OVPMB - "oni i njihova borba, da im se prizna status i da budu intergrisani u društvo, da im se priznaju vrednosti za koje su se borili".
On se založio za što bliže veze sa kosovskom vladom pošto je "njihov put (tri opštine sa juga Srbije) trasiran ka Prištini i Tirani" kako bi zajednički rešavali probleme u "preševskoj dolini".
"Sama slika Bujanovca, Preševa i Medveđe pokazuje da Srbija nije zainteresovana za rešavanje nagomilanih problema u ovim opštinama. ...A milione i milione je uložila u izgradnju vojne baze, memorijalnog kompleksa iznad Lučana, koje snage Žandarmerije danonoćno čuvaju", primetio je Musliju.
Prema njegovim rečima, nije sve u izgradnji jednog puta, problemi u tri opštine sa juga Srbije mnogo su veći i komplikovaniji, potrebni su investitori za nove projekte, nova radna mesta...
"Mislim da strani investitori ne žele da dođu zbog straha od nagomilanih oružanih formacija, hiljade vojnika i žandarma, koliko ih ovde ima. Kada ih vide u tolikom broju pitaju se da li je ovde redovna ili vanredna situacije", primetio je Musliju, prenosi Politika.
Evo za sve one koji veruju da ima mira i suzivota sa ovim plemenom...jebote zivot, da li je realno, covek bi boracki status u drzavi cije je vojnike i policajce ubijao. Nema taj nikakav interes da zivi u miru, ili u Srbiji.
Ceo zivot sam gledao Siptare, cale je sa Kosova keva iz Makedonije, ja deo vojnog roka sluzio u Presevu, par meseci posle te njihove pobune...dete od 5-6 godina mi pokazivalo rukom kako ce me klati...cudna je to sorta ljudi a mi ih uzimamo zdravo za gotovo. Jos od te njihove Prizrenske lige oni uce svoju decu da im je naneta nepravda i nesto ukradeno, oteto, kad odrastu ne prezaju ni od cega, jer su zaboga oni ostecena strana....a sve sto su dali covecanstvu je skenderbeg konjak, trgovce drogom, oruzjem i bubrezima....
IP sačuvana
social share
Bubamara, bubamara nosa nema, slonovima njonja strci!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
mob
SonyEricsson 
Citat
"Sama slika Bujanovca, Preševa i Medveđe pokazuje da Srbija nije zainteresovana za rešavanje nagomilanih problema u ovim opštinama. ...A milione i milione je uložila u izgradnju vojne baze, memorijalnog kompleksa iznad Lučana, koje snage Žandarmerije danonoćno čuvaju", primetio je Musliju.
Prema njegovim rečima, nije sve u izgradnji jednog puta, problemi u tri opštine sa juga Srbije mnogo su veći i komplikovaniji, potrebni su investitori za nove projekte, nova radna mesta...
"Mislim da strani investitori ne žele da dođu zbog straha od nagomilanih oružanih formacija, hiljade vojnika i žandarma, koliko ih ovde ima. Kada ih vide u tolikom broju pitaju se da li je ovde redovna ili vanredna situacije"

Rešenje je jednostavna...
Ne treba tu nikakvo veliko ulaganje...samo treba ljudima da daju posao za čega su stručni.
Npr. uzgajanje marihuane u medicinske svrhe. Smiley
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 33.0
Digiman dašak optimizma jutros  Smile

Evo da ja tebe pitam rekao si nema ko da ratuje s naše strane,a ja vas sve pitam oko čega ćemo da ratujemo sa njima i molim vas da mi objasnite,i  jel' ti kosovari imaju neke mornaričke foke,avione ili nešto što ja ne znam pa su tako moćni?Osim smrtonosnih Albanki koje se poradjaju,to smo skontali da je nešto mnogo zajebano  Smile
Ja rece da njih NATO obucava vec neko vreme.  Ni UCK nije bila nista posebno dok ih ovi nisu opremili i istrenirali.  Albanci imaju veliko ljudstvo u odnosu na nas i ako krenu svi zajedno dzumle, ko ce im stati na put.  Ja i dalje ne vidim tu snagu nase vojske, ako neko zna sta imamo nek postavi spisak stvari.  Srbi ce da cekaju dok ovi ne dodju do Beograda, jer sta koga boli kurac za nekoga drugog.

Drugo, mi smo tokom Milosevica imali dobru vojnu silu na Balkanu, imali smo vojsku u pravom smislu te reci, i obuku i tehniku, nije bilo sve jedno, a poznati smo kao odlicni gerilci.  Sad imamo samo gerilu, i vrlo malo tehnike koliko je meni poznato. Nase tenkove su ostavili da rdjaju i da probadaju, nemamo gotovo nista od PVO-a, a broj nasih aktivnih vojnika i rezervista sa 6 meseci one glupe obuke gde ispale po dva metka i ostatak provedu kopajuci rovove i cisteci klozete ce sigurno doprineti nasoj odbrani.  Srbi u Nisu su vec poceli da prodaju zemlju Albancima, i prodace se jos, ne bi li se dupe zabilo u BG i ne mislilo o bilo cemu vise.  Isti princip ko sa ovima sto su dosli sa Kosova, veliki broj je pobegao ili bio proteran, to stoji, ali to ne bi bilo toliko lako da nasi nisu pohrlili za ponudjene pare i rasprodali sve zivo i komotno preselili dupe u Shumadiju ili Vojvodinu, gde zive ko bogovi.  Kod mene u selu, 90% njih sto su "pobegli" sa Kosova zive u vilama koje su magicno kupili par godina posto su dosli, jer su prvo ziveli od humanitarne pomoci.  Uostalom, NATO ce da im obezbedi i oruzje i tehniku i trening, i nama ce da jebe sve po spisku kao tokom rata u Bosni, Hrvatskoj i bombardovanje 99-e.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.