Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istine i zablude o kombinaciji znakova  (Pročitano 7082 puta)
30. Jun 2005, 20:47:38
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Istine i zablude o kombinaciji znakova

   Kalup idealnih kombinacija horoskoskih znakova odavno je prevaziđena . Vekovima analiza odnosa između uporednih horoskopa partnera je pokazala da izvesni aspekti mogu obećati povoljnosti u braku, a da tu nema pravila kombinacije Vatrenih i Vazdušnih, Vodenih i Kopnenih. I najidelaniji aspekti jednog partnera nemoraju biti dovoljni za održavanje bračnog odnosa sa partnerom koji je idealan astrološki . Već spomenute mogućnosti Vode i Kopna, Vazduha i Vode kao i samih znakova sa svojim srodnim su prvobitn i početni kodovi u njihovom vezivanju, ali su takva gledanja jako površna i isključuju celokupnost analize dekada svakog znaka koji ipak daje i osobine prethodnih - susednih znakova. Kao i sazvežđa koja se nalaze u zancima i koja naglašavaju i osobine izvesnih planeta koje se nalaze u znaku osobe čija se natalna karta analizira. Godinama su se astrolozi trudili da otkriju koji su razlozi izvesnih razvoda u idealnim kombinacijama uporednih natalnih karti, a da je većina zaboravilo da zađe u psihologiju vidljivih problema u pojedinačnim kartama koje su mogle da naprave ozbiljne uzroke za razvod. Veoma je bitno da se na astrologiju treba gledati i sa terapeutcke tačke gledišta, jer ona može i omogućava da postanemo svesni svog duha svojih dela , kako u svakodnevom životu , tako i u kontaktu sa drugima, što treba da bude i glavni motiv onih koji se bave astrologijom.
   Osobe sa latentnim neuorotičnim sklonostima , naročito su ranjive kada se nađu u kontaktu sa onima čija je krutos u osećanjima prestavljaju problem u bračnom odnosu . Stoga dobar astrolog može delovati terapeutcki , tj. Poredeći horoskope on može povređenim osobama da pokaže kako određeni odnos sa partnerom deluje na njih i kao oni svojm reakcijom ugrožavaju preostljivu tačku partnerove psihe.
   Atrologija tvrdi da svi imaju potencijal da stvore harmoniju u sebi i da su svi sposobni da žive u harmoniji sa drugima u onoj meri u kojoj su zaista uspostavili mir sa sobom. Neke ljude unutrašnji nesklad toliko razdire da se postavlja pitanje koliko su spobni da ostvare bilo kakav odnos sa drugima.
   Mnogi koji se bave astrologijom nisu dotakli vredne odnose kombinacija znakova koji se nalaze jedan pored drugog na pr. Bik - Blizanac, Jarac - Strelac, Ribe - Ovan..ili pak Riba- Lav često su brakovi tih kombinacija , dugoročniji, i kvalitetno dopunjujućeg odnosa.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Iz mog dosadasnjeg iskustva meni najvise odgovaraju vazdusni znaci; e sad da li to ima veze s tim sto sam i ja vazdusni znak, ne znam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
meni su do sada 100 puta rekli da je ljubav mog zivota riba, najverovatnije... a ja sve ribe koje poznajem ne mogu ni da smislim
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 6861
mob
LG 
Dacu ti ja svog brata Sarmice. Njega ces sigurno "smisliti".

Meni kazu da se sa skorpijama i djevicama nikako ne slazem, a mene bas oni privlace Smile
IP sačuvana
social share
Bolje je biti bogat cijeli zivot, nego jedan dan siromasan.
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
oho Smile
pa ja sam odmah rekla da se to odnosi na ribe koje poznajem Smile
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 64
Npr, natalna karta ima pet čula [Sunce, Mesec, Merkur, Venera i Mars] pri čemu kada birate partnere već pri prvom susretu počinjete da ih "osećate" nekim od navedenih. Ukoliko je reč o dobrim aspektima između emotivnih a Marsa i Venere aktiviraće se i fizička potreba za kontaktom, ako su vaš i njegov Mesec usklađeni  - ako su u konjunkciji međusobno ili uz trigonu, npr... mođe se reći da ste srodne duše, dva Sunca u istom znaku govore o istim ciljevima, potrebama, isti Asc kaža da iz istog ugla posmatrate svet - što ne mora biti snažno ako je kod vas npr, karta introvertna [sa većinom planeta ispod horizonta] a kod njega ekstrovertna [sa naglašenim IX, X i XI poljima] i tada se mošete složiti ako su planete u lepim aspektima i srodnim znacima - tipski srodnim - vazdušnim, vodenim... ako su pak u znacima istog elementa - oboje imate kardinalni osnovni pečat ili naglašene fiksne elemente veza neće obećavati i može obilovati sukobima.

Volim da koristim svoj primer jer sebe najbolje poznajem. Moje je Sunce u Vagi i uvek je iznova privučeno nekim veseljakom sa jakim sazvežđima Blizanca ili Vodolije, ali se savršeno osećam sa Ribama jer je Venera egzaltirana u tom znaku i najudobnije joj je.

Asc je Rak a Mesec u Jarcu [nežno,  Smile suptilno... ] i ta suprotnost čini svoje pa se dobro slažem i sa zemljanim znacima. Jarac me nepogrešivo namiriše na kilometar, ali Bikovi, mmmm... jer je Mesec egzaltiran u tom znaku i logično da se teži mestu gde je najudobnije.

Na kraju priče taj dispozitor Meseca je Saturn koji je egzaltiran u Vagi gde je moje Sunce i tu se kod mene zatvorio krug - uvek se vratim sebi i kažem da nije dovoljno dobar... Saturn  je kod mene u XII polju i to potvrđuje ovu priču da  se najbolje osećam sama ili u kakvoj tajnoj vezi koja me ne obavezuje. Sreća pa mi taj Mesec u Jarcu ne kmezi po čitav dan kao što bi činio da je u znaku Ribe ili Raka, npr... ali tada bi čitava slika bila sasvim drugačija, zar ne?

Zašto sam sve ovo pričala? Ne da je zabluda slaganje znakova, jer popstoji logika u tome i ima smisla ali to je samo toliko da malčice zagrebete ispod folije i uđete u razgovor sa nekim. Tek step by step analiza dva uporedna horoskopa može dati neku logičnu priču o mogućem slaganju.

A ako se pitate sa kim se slažete pogledajte gde se nalaze onih 5 čula sa početka priče + Asc i ne zaboravite i pripadnost njegovih planeta vašim natalnim poljima jer uzalud su planete u sjajnim aspektima ako su u poljima nepovoljnim za brak [kao kod mene - Mesec u VI se nalazi u kući koja je ako koristimo astorološku vrtešku dvanaesto od VII što ukazuje na "smrt braka" ] a Sunce je u IV pa ne dovodim momke u kuću - udobnije mi je da sam sama u svom gnezdu. Saturn kao vladar braka u XII - van domašaja, pozni brak ili neostvaren jer je većina VII polja u Vodoliji pa mi nije potrebno vezivanje.

Naravno i u njegovoj karti je potrebno da se proceni u koja polja su se smestile vaše planete... i ima još toliko toga ali ovo je za početak dovoljno da vas zainteresuje. Smile


Primetićete da pri ovoj analizi nisam ni dotakla temu moja Venera i Mars u aspektima sa njegovim pozicijama, ni tranzite kao mogućnosti da se u određenom periodu godine otvorite za prepuštanje nekoj emotivnoj vezi. A sve je podjednako važno [u nekim slučajevima i važnije] jer u godini kada se loše osećate i niste raspoloženi za ljubav može pored vas projahati i Princ na belome atu ali vi, skrhani nedovoljnim brojem cipela u svom ormariću hič ne hajete za sve... samopouzdanje je u padu, borise se  sa računima ili puno radite pa ste umorni i ... ništa od svega.

Spicum Astro Community
www.spicum.com

Smile
« Poslednja izmena: 03. Jul 2005, 12:07:55 od joker »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2

 Mnogi koji se bave astrologijom nisu dotakli vredne odnose kombinacija znakova koji se nalaze jedan pored drugog na pr. Bik - Blizanac, Jarac - Strelac, Ribe - Ovan..ili pak Riba- Lav često su brakovi tih kombinacija , dugoročniji, i kvalitetno dopunjujućeg odnosa.

ovo je prokleta istina..  Smile ne znam kako, ali mene (i ja njih) su oduvek privlacile zenske osobe koje su "tu oko" mene.. ja sam rak - znaci lavice i bliznakinje...  ne znam zasto, ne znam kako.. ali na prvi pogled to je sve delovalo savrseno..  dok je trajalo..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 64

 Mnogi koji se bave astrologijom nisu dotakli vredne odnose kombinacija znakova koji se nalaze jedan pored drugog na pr. Bik - Blizanac, Jarac - Strelac, Ribe - Ovan..ili pak Riba- Lav često su brakovi tih kombinacija , dugoročniji, i kvalitetno dopunjujućeg odnosa.

ovo je prokleta istina.. Smile ne znam kako, ali mene (i ja njih) su oduvek privlacile zenske osobe koje su "tu oko" mene.. ja sam rak - znaci lavice i bliznakinje... ne znam zasto, ne znam kako.. ali na prvi pogled to je sve delovalo savrseno.. dok je trajalo.. Smile

a da li taj kraj tvog usera - ...79 - oznacava mozda da si 1979. godiste?

jer za to o cemu govorite je samo potrebno pogledati natalnu kartu - zagrebati ispod povrsine. ja jesam Vaga ali u tom sazvezdju imam samo Sunce a Venera i Merkur su u Skorpionu pa je normalno sto se njima ok slazem ali za razmenu - koja je uslov dobrog braka tu nema mesta. Isuvise smo slicni, prepoznajemo se i niko ne odstupa ni korak. To sto se Sunce nalazi u jednom sazvezdju uopste ne znaci da ste tipican predstavnik tog znaka. Npr. Rakovi 1979. rodjeni u intervalu od 28.6.1979. sve do 6.7.1979. nemaju OSIM SUNCA ni jednu poziciju u Raku jer su Venera i Mars u Blizancima a Merkur i Jupiter u Lavu.  Rodjeni od 7.7.1979. opet imaju samo Sunce i Veneru sto je premalo da ih ucini tipicnim predstavnicima Raka.

Posebna je prica sto Rakovima vlada Mesec pa se rodjeni 2.7. i 9.7. strahovito puno razlikuju jer se vladar prosetao od sazvezdja Vage do hladnog Jarca - cak su u osnovi razliciti potpuno i bez obzira na polozaj Venere, Merkura, Marsa. 


A "vredni odnosi" su slucajna stvar neke od konjunkcija iz njihovog uporednog - daj Boze da je rec o Mesecevom dobrom uklapanju pored toga ili dobrim aspektima 2 Marsa, 2 Venere jer samo Sunca u susednim znacima nemaju nikakvu opciju razmene niti obezbedjuju dobar odnos. Bik bi da zaradjuje a Blizanac da trosi bez razmisljanja, Ovan bi da trenira a Bik se izlezava u udobnoj fotelji ispred Tv-a citavo popodne, Devica kritikuje sve oko sebe i planira a Vaga potrosi platu na putu do kuce, Strelac bi da putuje a Jarac je pravi patriota... sve to vodi u neke svakodnevne razmirice i nedostatak zajednickih ciljeva.

Kazem, osim... osim ako nemaju te dve karte dobre uporedne aspekte.
« Poslednja izmena: 05. Jul 2005, 09:53:31 od joker »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.