Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:54:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Istina o Jasenovcu  (Pročitano 33309 puta)
22. Jun 2009, 18:14:11
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
ИСТИНА О ЈАСЕНОВЦУ
Aлександар Вељић
јун 2009.

Био сам тинејџер 80тих година прошлог века када ми је бака једном рекла: „Сигурна сам да је Јасеновац прогутао преко милион људи“.  То су речи жене коју је из злогласног загребачког затвора избавио колега, студент медицине и сакрио код своје три тетке на Максимиру.  Усташке власти су је биле одредиле за Јасеновац. 

Нада Тркља је после рата у рекордном року дипломирала на књижевности југословенских народа и народности и немачком језику на Филолошком факултету у Београду.  Памтила је целог живота хрпу лешева покланих Срба у бањалучком крају.  Видела је тај призор својим очима када ју је отац послао по дрва.  Памтила је и натпис на неком јавном објекту у свом родном граду да је забрањен улаз Србима, Јеврејима и псима!  Као дете сам имао магловиту представу о Јасеновцу као ужасносм стратишту. 
Изјава моје бака Наде, образоване жене, о броју жртава остала је негде у подсвести.  Питам се да ли је једину изјаву такве врсте изрекла намерно и са жељом да је ја упамтим као нешто јако битно?! 

Фебруара 2009. на новосадском Салону књига сусрећем пријатеље и заподева се разговор о страдању нашег народа.  Тада чујем од њих причу о неком лекару који је ушао у Јасеновац након рата и на основу документата установио број жртава, али су тадашње структуре моћи склониле његов извештај.  Шокирао сам се када сам чуо број жртава које је установио тај лекар и сетио се намах бакиних речи!  Од тог часа почела је да ме прогања помисао о броју жртава Јасеновца.  Знао сам да бака и доктор нису слагали, али сам се питао да ли ћу икада игде пронаћи доказе.  Након неколико месеци сплет околности навешће ме на прави траг, а затим до необоривих доказа о приближно тачном броју жртава јасеновачког мучилишта.  Нисам се толико изненадио на то откриће.  Дугогодишња борба за истину о жртвама фашистичке рације и мистификација и лажи после Другог светског рата по том питању осведочили су ме да је историјску истину могућно сакрити и грубо фалсификовати! 

Бојан Милијашевић ме је у свом делу навео на траг, а тротомна збирка Антуна Милетића коначно открила дуго тајену истину о размерама геноцида у фабрици смрти Јасеновац.  У трећем тому Милетићеве књиге „Концентрациони логор Јасеновац“ (објављен 1987) пажљивом читаоцу не може да промакне тачан, веродостојан број жртава јасеновачке кланице!  Како је могућно да је та истина 20 година неутврђена, а предочена је још 1987?  Било како било, прво да видимо шта је прегалац за истину, Антун Милетић, објавио у збирци докумената, на којој је радио као ентузијаста без ичије подршке, а затим да размотримо класичан пример извртања историјске истине и подметања фалисификата. 

У збирци докумената у Милетићевом невероватном делу под редним бројем 223 (страна 485, трећи том) објављен је извештај Анкентне комисије о стању које је затечено у Јасеновцу.  Сви чланови комисије били су из Загреба, а о Јасеновцу су, уз помоћ четири сведока, сачинили извештај 18. маја 1945, дакле непуних месец  дана након што су усташе напустиле стратиште.  Вероватно ће читалац помислити да ће комисија састављена од Загрепчана (Вице Барановића, референта комисије за испитивање злочина окупатора и њихових помагача, др Здравка Поповића, службеника војно-судског одељења Главног штаба за Хрватску, др Анте Премеруа, судског вештака, чланова судског већа др Милана Мајера и др Анте Пецикозића, котарског судије Ивана Броза и записничара Божидара Огњанца и Стеве Трнинића) бити склона умањивању и прикривању усташких злочина.

Најзанимљивија су четворица сведока који су са Анкетном комисијом дошли на подручје пакла који су преживели!  У очи упада чињеница да на крају сва четири исказа сведока стоји опаска „прочитано, одобрено“, а затим потпис.  Из тога се закључује да су чланови комисије сачинили записник о ономе што су им сведоци рекли и дали то на увид сведоцима пре него што је уврштено у извештај комисије.  Дакле, јасно је да комисија није радила брзоплето, нити су сведоци дали одокативне и нејасне изјаве.  Напротив, сам начин на који приповедају о јасеновачком паклу, а посебно о броју жртава, показује да је реч о људима који су знали потанкости недоступне онима који такву страву нису преживели!  Штавише, своје исказе су имали прилике да прегледају и исправе било коју нетачност која се могла случајно провући у тумачењима Анкетне комисије.

Да убеђење Наде Тркље о преко милион жртава Јасеновца није било произвољно види се и по исказу Јована Живковића из Бачког Градишта, кога је рат затекао у Земуну одакле су га усташе отерале у Јасеновац.  Пет дана и ноћи крио се Живковић у рупи док су усташе клале преостале заточенике и рушиле зграде најгорег логора истребљења у историји.  Непуних месец  дана од те голготе завршава своје потресно сведочанство речима: „Ја тачно не знам колико је заточеника у Јасеновцу ликвидирано, али је било опште уверење међу заточеницима, да тај број прелази један милијун“. 
Логораши, који су даноноћно трпели терор и страх и својим очима посматрали нестанак стотина хиљада људи, нису шпекулисали ни претпостављали - били су УВЕРЕНИ да су усташе побиле преко милион људи у Јасеновцу.   

Да је исказ Србина Јована Живковића (комисија наводи националну припадност сваког сведока), био једини, било би простора за тумачење типа „једна ласта не чини пролеће“.  Хвала Богу, изјаве Јована Живковића и Наде Тркље поткрепљене су и сведочанствима других сведока.

Трговца Јулиа Бинга, који се пробио из логора 22. априла 1944. у јуришу голоруких преосталих логораша, такође је мучило питање о броју жртава које су прогутале раке, шума, поља и Сава.  На крају исказа о Јасеновцу тај Јеврејин даје шокантну изјаву: „Ја не могу тачно рећи, колики је број жртава које су ликвидиране у Јасеновцу, али вјерујем да се тај број креће можда и до милијон и пол људи“.  Откуда Бинг у дилеми о броју јасеновачких жртава?  „Тачан број не могу казати зато, јер су многи људи ликвидирани одмах при доласку, а да нису размјештавани у логор и ми смо само сутра дан могли видјети њихове ствари и знали смо, да су такови заточеници одмах ликвидирани.  Исто тако многи су одвођени на рад, гдје су ликвидирани и нису се повратили назад“.

Логорска управа је водила евиденцију о броју заточеника, барем оних који су у логор примљени и кориштени за ропски рад и иживљавање усташа.  Многи транспорти несретника нису ни доспели до логора, него су одмах по доласку уништени! 

Михајло Марић, тада стар 27 година, није имао дилему у погледу броја жртава у Јасеновцу.  Спокојно је живео са спознајом те битне истине која је за ширу јавност искривљена у лавиринтима идеолошких злочина над истином.  Ево којим речима Марић, који је правим чудом успео да се пробије из обруча усташких звери, завршава сведочење: „Као посматрач и очевидац свих страхота које су се догађале у Јасеновцу могу мирне душе казати да је у току четири годишњег постојања логора на разне начине умлаћено или умрло од болести или глади око милијун и четири стотине хиљада заточеника, од којих је била огромна већина Срба затим Жидова, цигана а доста и самих Католика“.  Тим речима „посматрач и очевидац“ јасеновачког геноцида над својим и другим народима исказао је „мирне душе“ истину која више не може да се затире!

Истину о Јасеновцу више није могућно крити, нити у њу сумњати из простог разлога што је Милан Дуземлић особа каква се само пожелети може за кључног сведока у тако деликатном питању.  Анкетна комисија започиње његов исказ речима: „Дуземлић Милан, 25 год. Родом из Дреновог Бока, срез Новска, боравиштем у Крапју, Хрват, опоменут исказује...“  У систему логора Јасеновац село Крапје је претворено у саставни део губилишта.  Да се расветли пуна истина о логору Јасеновцу помогла је професија Милана Дуземлића, његова бистрина, виспреност и поштење!  Нико, осим једне особе, није видео то што су гледале очи Милана Дуземлића.  Могао је да сакрије праву истину, иако прописно „опоменут“ о последицама за исказивање неистине о Јасеновцу.  Никога није било ко је могао да оптужи Дуземлића да је сакрио оно што зна да је то учинио 18. маја 1945. 
„Ја сам био намјештен као опћински биљежник у Јасеновцу те сам дана 21. децембра 1943. био ухапшен и одмах стрпан у логор“ тврди општински бележник и додаје да је ухапшен по пријави извесне Марице Кукор из Плесма код Новске, која га је пријавила као наводног оснивача народноослободилачког одбора у Јасеновцу и због услуга народноослободилачком покрету.  Не само да се добро сећа датума када је ухапшен, него и онога што је месецима пре тога гледао својим очима у општинској архиви.  Битно је што у том делу исказа Дуземлић истиче два пута одређену бројку:
„Истичем да је управа логора Јасеновац водила записнике о појединим случајевима смрти заточеника те је један примјерак таковог запсиника односно списа достављала опћинској управи у Јасеновац, чији је начелник био Лазарин Никола, усташки натпоручник.  У свим тим записницима навођено је, да су заточеници умрли наравном смрћу, тј. од тифуса и разних других болести.  До дана мога ухапшења т.ј. 21. децембра 1943. било је код опћине Јасеновац такових записника око 900.000, односно по списку пријава случајева смрти било је 900.000 таквих жртава.  Пошто сам ја био опћински биљежник, имао сам прилике да посматрам те спискове и ово сам видио својим очима, што сам исказао“.
Милан Дуземлић затим наводи да је исте спискове видео благајник општине Јасеновац, Стјепан Рисовић, кога је такође пријавила Марица Кукор и касније га убиле усташе у логору Јасеновцу.  Самог Дуземлића су усташке звери затвориле у звонару 22 дана, а затим месец дана у самицу.  У самици су га усташки кољачи боли иглом под нокте, палили му табане, тукли га жицом обмотаном гумом и скакали по дасци коју су му стављали на груди.  Комисији је показао ожиљке на рукама.  Сведочећи о заточеницима чије је муке видео, Милан Дуземлић је поменуо партизана Валента Томшића, којем су усташе одрезале тестисе од чега је умро.  На том месту Дуземлић, кога су усташе ко зна зашто пустиле из логора јануара 1945, наводи да је случајева мучења и насилне смрти заточеника „било безброј“.  Дакле, на 900.000 усмрћених које су усташе пријавиле до 21. децембра 1943. долази још безброј случајева убистава логораша чији је сведок Милан Дуземлић. 

У наставку потресног сведочења, Милан Дуземлић, жртва усташких злочинаца, наводи почетак масовних ликвидација којих је био сведок.  Крунски сведок о Јасеновцу сећа се датума када су почела масовна истребљивања заточеника: „За вријеме мога боравка масовно ликвидирање започело је било од 18. августа 1944.  Дневно су одвођени на ликвидрање по 100, 200 па некада и 1.000 људи.  Ја сам имао прилике да ово установим на тај начин што сам одлазио у канцеларију логора и тамо сам видио пријавке па сам установио колико фали дневно заточеника.  Истичем да је ова канцеларија била заточеничка и у њој се водио списак заточеника“.

Користећи се етничким пореклом, Милан Дуземлић је залазио у логорску администрацију коју су водили заточеници, да својим очима види у којим размерама усташе истребљују његове суграђане.  Остаје нам да се дивимо храбрости, присебности и поштењу тог човека.  Након што је још једном прочитао свој исказ који је Комисија прекуцала, одобрио је истину о Јасеновцу својеручним потписом.

На основу исказа сведока и онога што је затекла да су усташе оставиле на јасеновачком стратишту, Анкетна комисија из Загреба је 18. маја 1945. записала у свом закључку и ово:
„И у погледу опсега и броја извршених злочина надмашене су и најстрашније слутње.  У нешто преко четири године постојања ове људске клаонице, према исказима очевидаца, насилно је усмрћено отприлике 1.400.000. – (исказ свједока Дуземлић Милана)...“  Сви чланови Анкетне комисије и записничари потписали су такав садржај својих налаза, што је објавио Антун Милетић у свом капиталном делу „Концентрациони логор Јасеноац: 1941-1945: документа“ (Београд: Народна књига; Јасеновац: Спомен-подручје, 1987).  Како се пре и после књиге Антуна Милетића историјска чињеница о броју жртава Јасеновца фалсификовала видимо из наредног примера.

Године 1988. у издању новосадског „Дневника“ доктор Ђуро Батричевић и Јован Дујовић објављују књигу под насловом „Поруке потомству“.  На страни 120, под насловом „Запис из јасеновачког пакла“, та два аутора пишу:
„Колико је до сада познато, ту је ликвидарано преко седам стотина хиљада Срба, Јевреја, Рома и Хрвата.  Како?  О томе пише 15. новембра 1945. године у извјештају Земаљске комисије Хрватске за утврђивање злочина , гдје, између осталог, стоји:
'Приликом убијања у логору прављени су записници од којих је по једна копија достављана општинској управи мјеста Јасеновац.  По исказу биљежника те општине Милана Дуземљића, из тих записника је очито да је до краја 1943. године поубијано најмање 600000 (шест стотина хиљада људи)...'“
Видимо да је Земаљска комисија Хрватске фалсификовала исказ Милана Дуземлића и налазе Анкетне комисије из Загреба маја 1945.  Тај фалсификат се протегао на целокупно послератно потомство.  Аутори „Порука потомству“ објавили су свој рад годину дана након збирке докумената коју је приредио Антун Милетић.  Да не постоји изворна изјава Милана Дуземлића, у којој тај драгоцени сведок о Јасеновцу (као да је знао да ће то бити од кључног значаја) два пута наводи број од 900.000 жртава до 21. децембра 1943, могли бисмо ове и сличне поруке да прихватимо као истините.  Међутим, Анкетна комисија из Загреба, на основу сведочења Милана Дуземлића и тројице његових сапатника, закључила је да број погубљених жртава у гробници народа Јасеновцу износи око 1.400.000.

Својим очима је Милан Дуземлић видео 900.000 имена која су завели усташки крвници као наводно умрле природном смрћу.  Партије од  100, 200, па и 1.000 људи су Павелићеви џелати свакодневно масакрирали почев од 18. августа 1944, чињенице које је Дуземлић необориво установио својим очима гледајући логорске спискове заточеника.  Нигде у свом исказу није ошптински бележник у јасеновачкој општини поменуо број 600.000!  Спомиње само 900.000 (два пута), „безброј“, 100, 200, „па некада и 1.000 људи“. 

На основу илустрације из књиге др Ђуре Батричевића-Јована Дујовића „Поруке потомству: Предсмртни завјети југословенских родољуба“ (Нови Сад: Дневник, 1988) јасно се уочава како је фалсификована историја која је наметнута послератним нараштајима.  Потомство је 65 година после Јасеновца, на основу поузданих сведока српског, јеврејског и хрватског порекла, сазнало праву истину о најмање 1.400.000 жртава јасеновачког пакла. 
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Sasa,
znam da će ova rasprava otići tamo gdje ne treba.Prvo za sve koji me počmnu napadati i etiketirati Jasenovac je sramota hrvatskog naroda i nema nikakva opravdanja za nedjela i zločine.Zločini vape do neba.Nebitno je je li ubijeno sto tisuća ili milijun .
Broj žrtava je uvijek bio predmet manipulacije do danas a tako će biti i nadalje.Brojka se pela do milijun i pol , pa oko milijuna i tako redom.ukupni broj žrtava po mnogim izvorima na području Jugoslavije iznosio je oko 1 milijun.
Po Slavku Goldstajinu (židovu komu su mnogi ubijeni u Jasenovcu)broj žrtava u logoru je oko sto tisuća.On im apoimeno broj Židova kojih j ejedna trećina.
Neovisno jedan od drugoga ugledni demografi  Kočević i Žerjavić(srbin i Hrvat) došlli su do ukupnog broja 70 odnosno 83 tisuće.Dakle Ne srba nego sviju.Radiki su stručno ikoristeći popise stanovništva.
Ja mislim da nitko od preživjeli ne može iznjeti točan broj jer je logor radio godinama  i teško je donjeti objektivnu ocjelu.Sada očekujem lavinu uvreda i prostota.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Nema potrebe za lavine uvreda, jer cinjenice jasno govore, pa da ih rezimiramo:

1.  Niko nema prava da umanjuje zrtve bilo cijeg naroda, mog naroda, tvog naroda, tako ni Jasenovca.
2.  Opstinski beleznik u Jasenovcu je svojim ocima video 900.000 imena onih koje su ustase pobile do 21. decembra 1943, i to po prijavi samih ustasa.  Isti je svedok takodje video masovne svakodnevne likvidacije pocev od 18. avgusta 1944.  O pojedinacnim likvidacijama da ne govorimo.  Naravno da cu vise verovati svedocima nego istoricarima koji su nam posle rata falsifikovali istoriju.  Zbog Goldstajna sam vratio jednu prestiznu nagradu u Hrvatskoj prosle godine!
3.  Uloga zidovskih, srpskih i hrvatskih falsifikatora istine ne bi trebala zanimati bilo koju osobu iskrenih namera.  Istina je ono sto treba da zanima svakog. 
4.  Istina moze da vredja samo one koji su cinili takva zlodela (ustase), a postene ljude nece vredjati.
5.  Posle 65 godina najzad imamo istinu o Jasenovcu.  Nepobitnu istinu.  Sve ostalo u tom pogledu je nebitno.

Prema tome, nema lavina uvreda za bilo koga!  Istina je pobedila lazi o Jasenovcu, konacno!
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Sasa,
nisam mislija na uvrede sa tvoje strane nego od nekih primitivaca sa ovog foruma.Mi se nećemo složiti ali nema potrebe za vrijeđanjem.Općinski bilježnik je vidija popis od 900 000 žrtava do kraja 1943.Od osnutka logora oko 800 dana.Ako podjeliš broj žrtava on iznosi dnevno preko 1100.Razmisli je li to tehnički izvodivo.Svaki dan bez prestanka,kako dovesti,kako uništiti leševe?
Očevidac ne može donjeti objektivan sud.Karikiran ali kao da navijač Partizana bude na jednoj utakmici i onda kaže da je za pet godina na stadionu bilo oko sto tisuća gledatelja.Po kojoj metodologiji to zaključuje.
Vidim da ne priznaješ istraživanje demografe kočeviće i Žerjavića.
Ne priznaješ broj žrtava cile Jugoslavije oko milijun.Zašto ne vjeruješ Goldštajnu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Ne verujem da će se bilo ko napadati ikoga, zato što je ključni svedok o broju žrtava Hrvat Milan Duzemlić, kome treba podići spomenik zbog poštenja i časti i ljudskosti koje je pokazao i dokazao.  Ja, brate, imam utisak da gornji tekst nisi ni pročitao, te da samo razvijaš priču priče radi iz bojazni da Hrvatima ovde preti opasnost od napada.  Budi spokojan, na ovom forumu su normalni ljudi, barem oni koje ja znam i nisam nikada video da oni bilo koga mrze.  A kada uradim tekst i na latinici, verujem da će ti biti lakše da čitaš. 

Jasnovac je danonoćno punjen ljudima i danonoćno je u njemu obavljano klanje naroda!  Očevidac, Milan Duzemlić, općinski bilježnik u opštini Jasenovac, povremeno je dobijao spiskove koje su same ustaše dostavljale općini tvrdeći da su ti ljudi umrli naravnom smrću.  Duzemlić je broj takvih vidjeo 900.000 do dana svog uhićenja, i dva puta to iskazuje u svom svjedočenju.  Dakle, ustaše su same poslale spiskove navodno umrlih naravnom smrću.  Ne treba mi bolji ni jači dokaz.  Isti je svjedok potom u samom logoru svojim očima gledao kako svakog dana (počev od 18.kolovoza 1944) sa spiskova zatočenika nedostaje po 100, 200, pa i do tisuću ljudi.  Bio je Hrvat, pa je mogao da uđe u logorsku administraciju i ima uvid u spiskove logoraša.

Dakle, gore napisan tekst potkrijepljen je relevantnim svjedočenjima, pri čemu je Hrvat Milan Duzemlić, općinski bilježnik iz Jasenovca, krunski svjedok koji je svojim očima vidjeo to što nitko ne može osporiti i imao uvida u ono što nitko od nas nije mogao imati,osim blagajnika općine Jasenovac, Stjepana Risovića, koga su ustaše nažalost ubile u Jasenovcu, a koji je također vidjeo te spiskove od 900.000 pobijenih zatočenika do 21.prosinca 1943.

Goldštajnu, režimskim povjesničarima, Titu i sličnima ne vjerujem i ne priznajem ih za mjerodavne, zato što kao prvo nisu slušali svjedoke (vidi gore), kao drugo drže se feleričnih pisanih izvora i kao treće skloni su falsifikovanju stvarnog stanja i činjenica.  Svjedoci sami o tome govore i Milanu Duzemliću, časnom čovjeku koga su mučile ustaše zvjeri (vidi u tekstu) vjerovaću uvijek, a Goldštajnu i sličnima nikad! 

Žrtve Jasenovca, sve žrtve, sada će mirno počivati, jer mi smo, 65 godina od Jasenovca, konačno doznali i utvrdili istinu.  Hvala Milanu Duzemliću i drugim svjedocima i Antunu Miletiću koji je to sve objavio u svome obimnome radu.  Hvala i ovom Forumu što je imao sluha za moja neprestana istraživanja i što je uvijek podupirao istinu o stradanju naroda na Balkanu od svakojakih zlikovaca.
« Poslednja izmena: 23. Jun 2009, 20:26:04 od Sasa_Petrovgradski »
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Necemo o dogadjajima u BiH.
« Poslednja izmena: 24. Jun 2009, 15:18:58 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja i dalje tvrdim da je nemoguće ubiti svaki dan 1100 ljudi iz tehničkih razloga
Goldštajn je sve samo n erežimski povijesničar.uvijek je bija protiv Tuđmana i hdz.Nij enimalo omiljen kod većine hrvata.Ti nikomu n evjeruješ nego samo jednomu čovjeku tom činovniku.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Ja i dalje tvrdim da je nemoguće ubiti svaki dan 1100 ljudi iz tehničkih razloga
Анеа извини, ал морам да га питам - како је онда у Сребреници за 3 дана побијено 8000 људи?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
To ne znam ali neprestano 800 dana ,nedjelja,blagdani,transport,odvoženje žrtava.
U Srebrenici su već bili ljudi a ustaše se skupljale ljude po cijeloj ndh.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
       Jedan od uzroka naših ratova, u proteklom deceniju, su i mitovi o žrtvama rata i poraća. Dr. Bogoljub Kočović (statističar, magistar ekonomije čikaškog Sveučilišta, doktor međunarodnog prava pariške Sorbone) tek je 1985. u Londonu u knjizi "Žrtve Drugog svetskog rata" objavio podatke o tim žrtvama. On je prepolovio broj žrtava, kojima se operiralo u Jugoslaviji, umjesto "preko 2.000.000" on ih je sveo na 1,027.000.  Kasnije će hrvatski demograf ing. Vladimir Žerjavić (statističar OUN-a) doći do sličnih rezultata, koje je iznio u svojoj knjizi "Gubici stanovništva Jugoslavije u drugom svjetskom ratu" (Zagreb, 1989). Prema Kočoviću, na istom području ( Jugoslavije) stradalo je ukupno 207.000 hrvatskih žrtava, u svim prilikama (poginuli, ubijeni, umrli), a po Žerjaviću 192.000. Dodat ću i srpske žrtava: po Kočoviću 467.000, a  po Žerjaviću 530.000., pa je stoga nekoretno velikosrpsko guranje preko milijun Srba samo u Jasenovac !

Vrijedi spomenuti da Žerjavić u svojoj  knjizi "Opsesije i megalomanije oko Jasenovca i Bleiburg "(Zagreb, 1992.) daje i okvirnu brojku za Jasenovac od oko 83.000, dok za područje pod pojmom Bleiburg dodaje - "moglo je biti ubijeno između 45 do najviše 55 tisuća Hrvata i Muslimana".Tu pak padaju ustaške brojke od preko 300 do 550 tisuća žrtava Hrvata.

Zašto ne njima vjerovati?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:54:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.