Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iste usluge, a cene operatera različite  (Pročitano 5609 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
HTC Bravo
Sudeći prema testovima koje su obavili urednici časopisa Svet Kompjutera, Telekom tj., MTS Srbije pored WCDMA ima i HSPDA mogućnosti!

Njihova testiranja glase(download):
- HSPDA oko 140-160Kb/s
-WCDMA oko 35-42Kb/s
-EDGE oko 9-18Kb/s

Jedina manja je što 1Kb košta kao što i piše gore 0.04742 dinara(bez obzira na mrežu) pa ispadne skuplji od novog PC-a ili najsavremenijeg mobilnog telefona. Smile

   Pa ja sam vec spomenuo da je MTS uveo 3g sa hsdpa(3.5g) podrskom.Sto se tice brzine,kod mene su cifre nesto vise od ovih iz Sveta kompjutera - preko 3g,brzina downloada je izmedju 40-45 Kb/s,a edge od 10-25 Kb/s.HSDPA fon jos uvek nemam da bih mogao proveriti kakav je tu download.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone
Hehe, 1Gb podataka u Srbiji preko 3G mreže u Telekom-u(064) košta ni manje ni više nego 49500 dinara = 626€! Smile

Hrvatska -> 1Gb = 13,6€
Srbija      -> 1Gb = 626€



ja sam i dalje u soku.....
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Hehe, 1Gb podataka u Srbiji preko 3G mreže u Telekom-u(064) košta ni manje ni više nego 49500 dinara = 626€! Smile

Hrvatska -> 1Gb = 13,6€
Srbija      -> 1Gb = 626€



ja sam i dalje u soku.....
Welll ... najpovoljniji paket koji možeš dobiti je kod Telekoma i iznosi "samo" 12€ za 100Mb podataka mesečno. Ipak bi bilo jeftinije "na Giga" zar ne -> 120€ ... ali za deset meseci pretplate, jer daju samo 100Mb mesečno. Smile
Još kada se doda da takva usluga može da se koristi samo na laptop-u i treba još platiti PCMCIA karticu "samo" 77€ ako ste redovno izmirivali račune, jer ako niste, ista košta neverovatnih 316€ i još pride sve to "samo" na obaveznih 24 meseci ugovora... Smile Smile Smile

U Evropi je ista PCMCIA kartica pre par godina koštala svega 25€ sa uračunatih 100Mb protoka mesečno i malo većom mesečnom pretplatom!
Toliko!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
Zastava cyberspace
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia E 51-1
poentao ve price se svodi na onu narodu; 

Dok ima "ovaca" bice i "sisanja". Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Khmm ... da pokrenemo i ovu temu iz naftalina ... nove cene paketa MTS-a 064:

http://forum.burek.com/index.php/topic,147625.msg3211781.html#msg3211781

Well ... najzad je i MTS 064 uspeo da korisnicima ponudi 1GB protoka za neku umereniju cenu nego što bi bila cena od 626€ naplate po protoku tj. Kb podataka ...
Sad, druga je priča o tome zbog čega je opet skuplji ni manje ni više nego gotovo celih 400% u odnosu na susedne nam države ... ali ....

Hrvatska -> 1Gb = 12,5€(91 kuna) -> http://forum.burek.com/index.php/topic,218337.msg3224906.html#msg3224906
Srbija      -> 1Gb = 50€(4130 dinara) -> http://forum.burek.com/index.php/topic,147625.msg3211781.html#msg3211781


« Poslednja izmena: 20. Maj 2007, 01:54:42 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Oni  ( mts 064 ) su  inače izmislili 3G pa naplaćuju svoj izum  Smile Smile Smile

Šalu na stranu to samo pokazuje koliko nisu u stanju da se prilagode tržištu i kupovnoj moći korisnika , jer dokazano je da može jeftinije a zašto se neće drugo je pitanje .

Da ponovim , hrvatski studenti i učenici imaju na tu istu uslugu 50% popusta u svim tarifnim modelima !!!

« Poslednja izmena: 19. Maj 2007, 17:23:49 od nikola34 »
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
Apple iPhone
eh, sta ti je konkurencija.....
da opravdaju nas naslov teme "iste usluge, razlicite cene"  Smile , mt:s je izbacio tarifne dodatke za postpaid... a da vas podsetim, telenor je isto to uveo pre jace od mesec dana, cini mi se!

mt:s  i  Telenor
« Poslednja izmena: 22. Maj 2007, 16:18:29 od Mikele »
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Da li ja ovde dobro kapiram, ili je usluga kod Telenor-a ozbiljnija jer daje mogućnost i prepaid korisnicima da se "ovajde" od ovakvih povoljnosti?!?
Doduše, usluge tj., tarifni paketi su više nego povoljni i pohvalio ja MTS ovde, ali šta vredi kada je to omogućeno samo postpaid korisnicima dok prepaid treba da spaljuju svoje 064 kartice i prelaze na 063!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Sustina je u tome da prepaid korisnike treba naterati da predju na postpaid,jer nijedan operater ne zivi od prepaid-a.To i jeste razlog zasto najvece pogodnosti i promo kampanje uvek jesu rezervisane za postpaid - zamisli da firma zavisi od korisnika koji jednom u godinu dana uplati 50 dinara dopunu(a takvih ima,poprilicno)...Ne kazem da su takvi u vecini,ali zna se da svaki mobilni operater u svetu zivi od pretplate koju placaju postpaid korisnici,kao i od poslovne ponude(npr. biznet kod mts-a).To su ti redovni prihodi,a to da li ce neki prepaid korisnik uplatiti kredit,koliku sumu,i koliko cesto ce to raditi - to je cista lutrija...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC HD2
Pa šta s' tim?!"?
Jel treba sad svi u glas da pljujemo Telenor što se uljudio i rešio da počasti i prepaid korisnike raznim povoljnostima?!? Jel treba da im lupamo pod prozore zato što eto imamo takva naivna gledišta ili neko koristi postpaid usluge i krivo mu je što to može da koristi i neko ko godišnje uplati 50 dinara i nema mesečne obavezne račune jer koristi prepaid karticu?
Zbog toga što je nekome krivo mi svi treba da se odreknemo jedne mogućnosti više(što nije loše već odlično) i budemo solidarni sa onima koji plaćaju mesečne račune kroz masovno odricanje prepaid kartica i prelazak na postpaid?!? Time bi valjda i automatski po rečima wayfaringpilgrim mi iz naših džepova finansirali jadne i siromašne mobilne operatere kako bi opstali jer drugačije ne bi mogli ... koliko mene samo boli q*** za to kako će neka kompanija da posluje?!?!? Ja hoću da što povoljnije i jeftinije prodjem za svoj novac koji njima plaćam. Ne kradem, varam, prikrivam ništa, samo hoću najbolje povoljnosti i nemam nameru da slušam nebuloze o tome da ni jedan operater ne živi od ovoga ili onoga i ja time još da se solidarišem sa njima kako bi im pomogao da žive ... Smile Smile Smile
Na kraju krajeva koliko vidim ipak je strana kompanija bila uljudnija i nije razmišljala kao domaće "patriotske snage" o primoravanju i naterivanju korisnika na nešto protiv njegove volje kroz davanje ili ukidanje usluga ovome ili onome ili kroz ubedjivanje da je to bolje za njega samog.....
Svaka čast strancima i velika sramotra za domaću kompaniju koja se takvim postupcima deklariše kao antinacionalna organizacija koja jedinu zaradu vidi cedjenjem svojih pretplatnika i ucenjivanje istih kroz sramnu taktiku koju ne primenjuje i strana konkurencija na srpskom tlu ...
Sva sreća što wayfaringpilgrim nije u upravnom odboru Telenor-a jer bi odmah ukinuo i disanje prepaid korisnicima ... sreća što tamo rade neki fleksibilniji ljudi koji ne samo da dadoše ove povoljnosti i prepaid korisnicima već istima omogućiše i 3G što MTS opet nije uradio! Smile Što opet u prevodu znači da mi srbi sami sebi pokušavamo da napakostimo a ne neko sa strane koji nam još i pomaže!
Da komšiji crkne krava je poenta ove priče!
« Poslednja izmena: 23. Maj 2007, 15:56:27 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.