Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovesti devojaka koje primoravaju da budu debele  (Pročitano 6213 puta)
04. Jan 2012, 13:28:35
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Ispovesti devojaka koje primoravaju da budu debele
Gordana Golubović, 04. 01. 2012. 00:02
Komentara 3 | Preporuka 2

U Mauritaniji, gde se ogromno telo smatra lepim a strije seksepilnim, mlade devojke odvode u specijalne kampove u pustinji gde ih bukvalno kljukaju hranom. Ovako ih pripremaju za brak.


 
 
"Draga kćeri, šaljem te na odmor na jedno lepo mesto gde će biti dosta devojaka. Ješćete samo slatku hranu. A kada se jednog dana vratiš kući, bićeš prelepa žena". Ovim rečima je Tijani Mint Tijani (14) majka ispratila u kamp smešten duboko u Sahari, gde se devojčice odvode na kuru gojenja.
Tijani nije ni slutila kakva je tortura čeka. Čim je stigla u kamp pridržila se svojim vršnjakinjama na doručku, koji je bio više nego obilan. Njen stomak je bio naduven od kozjeg mleka i masnog kus-kusa, ali to je bio samo deo obroka. Glavno jelo je tek stizalo. Devojčice su se pobunile, ali su ubrzo shvatile da nemaju izbora i da moraju da pojedu sve što im se servira. Oko njih je obilazila starija žena, vitlajući dugim štapom i preteći batinama. Njeno ime je Aminetou Mint Elhacen i njen posao je ugoji devojčice koristeći represivne mere ukoliko je to potrebno.
"Cilj je da ih hranimo dok njihova tela ne postanu kao naduvani baloni", objasnila je slikovito reporterki "Marie Clairea", iz koga prenosimo tekst.
Napolju šiba vetar i raznosi pesak na sve strane. Najbliže naseljeno mesto udaljeno je 200km, tako da devojke nemaju načina da pobegnu iz pustinje. Preostaje im samo da se primire i uredno jedu svoje obroke.
 
GOJAZNOST KAO SIMBOL LEPOTE

Gojazno telo je ideal ženske lepote u Mauritaniji. Ovakva tradicija zaživela je pre mnogo vekova, kada se dobro ugojena stoka smatrala simbolom bogatstva. Isto tako, ako je devojka za udaju debela, to je dokaz da potiče iz bogate porodice gde je imala hrane u izobilju.
Iako je vlada Mauritanije 2003. godine započela kampanju protiv zlostavljanja dece i za podizanja svesti o zdravstvenim rizicima gojaznosti, u ruralnim sredinama ova tradicija je i dalje duboko ukorenjena. Ovu praksu, kako je objasnio jedan mauritanski novinar, nameću muškarci, koji cene i žele da ožene samo gojazne devojke.
 
BATINE ZA BOLJI APETIT

Elhacen dobija 155 dolara za svaku devojku koju prisilno hrani tokom tri meseca i ona je oduševljena svojim poslom i brojem klijenata. Obroke im sprema od najkaloričnijih sastojaka koji postoje. Dok je preporučljivi dnevni unos kalorija za devojčice starosti 12 godina 1400 kalorija, u ovom pustinjskom kampu one dobiju dnevnu porciju od 16.000 kalorija. To je četiri puta jača ishrana od one koja se preporučuje muškim bodibilderima.
"Stomak me užasno boli", žali se Tijani, koja je besna na roditelje što su je poslali u kamp.
"Ne želim da budem debela, ne mislim da je to ideal lepote. Sada shvatam zašto se neke devojčice vraćaju debele u školu posle letnjeg raspusta. Ja obožavam sport. Kako ću da treniram debela?"
Kako devojčica uopšte može da pojede toliku količinu hrane?
"Ja sam veoma stroga" ponosno ističe Elhace. "Batine pomažu kad neće da jedu. Ako me ne slušaju ja ih stavim u izolaciju i objasnim da moraju da jednu, jer mršave žene nisu na ceni i da ih takve niko neće oženiti."
Elhacen negira da zlostavlja decu i da je je okrutna prema njima.
"Ne, ne , to je za njihovo dobro ", kategorična je. "Kako će te sirote devojke naći muža ako izgledaju kao kostur".
 
STRIJE SU SEKSI?

Sa ovom primitivnom tradicijom povezana je još jedna, a to je prerana udaja, između 12 i 14 godina. Povećana telesna težina stvara iluziju da su devojčice fizički zrele za bračne dužnosti.
Tijani kaže da želi da studira i da jednog dana postane profesorka francuskog jezika. Međutim, Elhacen otkriva da su joj roditelji već ugovorili brak.
"Njen posao će biti da rađa decu.  Mora da bude mekana kako bi njen muž uživao kad legne na nju".
Zbog toga je Tijani na ubrzanoj kuri gojenja. Svakoga dana mora da pojede čašu čiste životinjske masti.
"Ono što se ceni su salve masnih naslaga na stomaku koje se prelivaju jedna preko druge, debeo vrat i butine koje se preklapaju" objašnjava Elhacen. "Ono što je najlepše na debelom telu jesu strije, ako uspem dovoljno da ugojim Tijani da se i kod nje pojave, dobiću bonus od njenih roditelja".
 
MUŠKARCI ŽUDE ZA DEBELIM ŽENAMA

Iako se većina devojčica opire ovoj tradiciji, nakon udaje vrlo brzo shvate da se neće dopasti muškarcima ukoliko nisu debele.
Zeinebou Mint Mohamed (26) priča da je jako teško ponela boravak u kampu, te da je svakodnevno povraćala od ogromne količine hrane koju je morala da jede. Imala je 13 godina i više od 100 kilograma kada su je udali za dosta starijeg muškarca. U 16. je postala majka.
"Posle porođaja htela sam da smršam, užasno mi je smetala težina, ali muž se protivio tome. Na kraju se razveo od mene,  jer mu nije bilo po volji što mršavim umesto da se još više udebljam".
Tek nakon razvoda, kada je počela da izlazi sa prijateljicama, uvidela je koliko muškarci u Mauritaniji obožavaju debele žene.
"Imala sam uvek gomilu udvarača oko mene. Govorili su mi da imam najlepše telo u gradu, borili su se za mene. Kada sam shvatila koliku moć imam nad muškarcima, počela sam da uživam u svom izgledu", iskrena je Zeinebou.
Ipak, ona priznaje da je debljina prilično usporava u životu, te da ne može da bude aktivna onoliko koliko bi želela.
"Uvek sam umorna, teško dišem. Ponekad poželim da smršam kako bih mogla da nosim farmerke, uske haljine i cipele na štiklu. Ali, uplašim se da neću više biti poželjna muškarcima."
 
OPASNA TRADICIJA NARUŠAVA ZDRAVLJE

Zeinebou ima status najlepše među njenim drugaricama, jer ima sve porebne atribute da se dopadne muškarcu - naslage sala i strije.
"Sve žene su ljubomorne na Zeinebou, ona ima najlepše telo", priznaje njena najbolja prijateljica Hawer Sessay, koja je tek elegantno popunjena. "U kampu su me devojke zadirkivale jer nisam nikako mogla da se ugojim. Kada sam se udala, muž je izbegavao intimne odnose i rekao mi je da ne želi da spava sa vrećom kostiju."
Da bi se ugojila Hawer uzima preparate za dobijanje na težini i lekove protiv alergijskih reakcija koji kao nus pojavu imaju povećan apetit. Ona ne razmišlja o posledicama nesmotrenog korišćenja medikamenata. "Farmaceut mi je dao one koji su najmanje opasni", kaže.
Aktivisti protiv prisilnog hranjenja devojčica ističu da su lekovi novi oblik spovođenja torture gojenja. Reč je od hormonima koji se koriste za tov kamila i pilića, i prodaju se ilegalno. Oni krive državu što ne preduzima ništa da ovu primitivnu i opasnu tradiciju iskoreni.
"Vlasti žele da se žene vrate u svoje tradicionalne uloge - da kuvaju, ne izlaze iz kuće, rađaju decu i budu dovoljno debele po ukusu njihovih muževa", kaže jedan od aktivista. "U gradskim sredinama devojke se opiru se ovoj tradiciji, i ne pristaju da ih prehranjuju kao stoku."
Dr Mohammed Ould Madene, doktor urgentne medicine, navodi podatak da u Mauritaniji, naročito u ruralnim oblastima, raste broj pacijentkinja sa dijabetesom, hipertenzijom, bolestima srca i depresijom. Međutim, vlasti ne priznaju da ova crna statitika ima bilo kakve veze sa duboko ukorenjenom praksom prisilnog kljukanja devojčica hranom.   

Izvor: Blic Zena
« Poslednja izmena: 04. Jan 2012, 13:30:37 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Sendo 
Pa dobro, u srednjem veku se smatralo ja su vitke devojke bolesne, i da ne mogu da rađaju decu kao one punije. To što postoje različite kulture, običaji i verovanja, kao što to očekujem od nekog stranca koji dolazi u Srbiji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Eto, postoji bar jedna zemlja gde sam ja najbolja riba Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
povraca mi se od ovog teksta  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
ovo je kao oni kampovi za debelu decu gde je isao kartman samo obrnuto  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Sendo 
To je Običaj, ne slaže se sa našom kulturom, ali ga treba poštovati. Here is another shocking news - Somewhere in Europe is a State with 300 euro average pay, but no one in the World gives a Fuck!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, sad.. obicaj...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
Sendo 
Pa jbga, toliko ljudi na svetu zabole ona stvar što se tiče naših problema u zemlji, otimaju nam decu što su slikana gola u kadama itd. itd. a ja moram da se brinem što se neke žene u Africi tove pred svadbu. Nemam druga posla, ako oni to rade zbog sredine u kojoj žive, neka ih. Nuff sad Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
To je Običaj, ne slaže se sa našom kulturom, ali ga treba poštovati.
+1

Kao sto je blaga anoreksija obicaj kod nas kao i to da cure same sebe brendiraju debelima ako se nagoje par kilograma(nikada to necu razumeti posto je jedno kada se bas nagojis a sasvim drugo kada dodas par kilograma  Smile ) tako je i ovo obicaj kod njih. Eto, cisto nesto sto se ceni i cemu teze.
« Poslednja izmena: 04. Jan 2012, 19:23:54 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.