Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:26:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovest snaje i svekrve  (Pročitano 2128 puta)
17. Maj 2011, 10:32:35
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
Kakva su vaša iskustva po ovom pitanju? Da li je dole opisani odnos zaista tako redak, i ako jeste-zašto?

Ispovest snaje i svekrve: Zajedno šetamo pored Tise

Snaja sam 29 godina, a svekrva tek godinu dana. Za mene moj svekar kaže da ima najdivniju snahu na svetu, svekrva isto tako, a i ja svoju snahu volim. Izgradile smo prvenstveno drugarski odnos.

70% snaha u Srbiji nezadovoljno je svekrvama; 65% svekrva nezadovoljno je snahama

Možda su baš reči moje majke pravi recept za svaku svekrvu.


Voli snahu, govorila mi je majka, jer i ona je nečije dete. Kad postaneš svekrva, budi joj druga majka. Kao što ja ne bih volela da tebe neko maltretira, znaj da ni njoj nije lako. Treba da se navikne na sve drugačije, na novu sredinu. Da imaš ćerku, sigurno ne bi volela da ona ima pakao od života, da živi u neslozi, rastrzana između supruga i svekrve, osuđena na odnos u kome jedna strana stalno truje drugu.
Imam dva sina, mlađi se oženio, živimo na selu, a snaha mi je iz Novog Sada, novinarka po profesiji. I pored stana u Novom Sadu i kuće u Novom Kneževcu njih dvoje žele da žive s nama.
Nas dve se uz kafu o svemu dogovorimo, šta bi trebalo svakog dana da uradimo, ko će šta. Mlada je i trudi se ono što ne zna da nauči, a ja opet ne volim da naređujem. Sve je lakše kad se ljudi poštuju. Sve je strašno kad ponižavaju jedni druge.
Ja je poštujem jer ona je supruga mog sina. Želim da im pomognem da započnu život pun međusobnog poštovanja, razumevanja i ljubavi. To je jedini recept za uspešan i dug zajednički život.

Uskoro ću biti baka
Nije tačno da snaja i svekrva ne mogu lepo da se slažu. Nas dve jednom nedeljno idemo u šoping. Nekad kupimo neku sitnicu, nekad ne, ali ono što nema cenu jesu druženje, razgledanje, razgovor o tome kako bi kojoj stajalo ovo i ono. Posle zajedno šetamo pored reke i na kraju svratimo u kafić kraj Tise na osveženje.
Ona kaže – ala nam je lepo ovaj dan prošao! Ne zato što je zaista bio lep, već zato što smo se zbližile, pričale o svemu, šalile se.
Volim je što usrećuje mog sina i što smo zbog njihove sreće i mi sre­ćni. Kuća nam je puna svega, ali sreće najviše. Uskoro ću biti i baka. Baka od 47 godina!

Volite se, žene
Za veliku i zajedničku sreću potrebna je tolerancija, razumevanje. Moramo da se setimo da smo i mi nekada bile snajke, mlade i neiskusne.
Mnogi mi kažu, baš si savremena svekrva! Ne znam šta to znači, ali znam da nema veze s tim gde ko živi. Danas nije bitno da li živiš u gradu ili u selu. Automobili i kompjuteri su nam isti, ali srećni su samo oni kojima je kuća puna. Onda je srce puno smeha i radosti.
Zato kažem svim snajama i svekrvama – volite se! Život će biti lepši i vama i vašim ukućanima. Budite tolerantne. I nemojte upoređivati snaju sa sobom. Majka koja sinu ponavlja – žena ti je ovakva i onakva – više truje sebe ljubomorom i sebičnošću. Izgubiće i sina i snahu.
 
Budite bolja snaha
• Poštujte njeno mišljenje, godine i iskustvo.
• Neka sin s majkom razgovara o ozbiljnim problemima. Vi se držite po strani i trudite se da se ne mešate.
 
 
Budite bolja svekrva
• Imajte razumevanja za njeno mišljenje čak i ako je dijametralno suprotno od vašeg.
• Neka muž sa ženom razgovara o ozbiljnim problemima. Vi se držite po strani i trudite se da se ne mešate.

Budite bolje jedna prema drugoj
• Pozovite je ponekad samo da je pitate kako je.
• Pokažite joj poštovanje i saosećanje i onda kada vam nije do toga.
• Ne reagujte burno ako dođe do sukoba. Shvatite da svako ima pravo na svoje mišljenje. Ako pogrešite, izvinite se.
 
 
Recept je tolerancija
Rivalstvo svekrva i snaja uvek je zanimljiva tema, ali nije tačno da snaje i svekrve ne mogu lepo da se slažu.
U braku sam pet godina i moram da kažem da imam jako lep odnos s mojom svekrvom Nadom. Dosta mi je pomogla oko dece, imam dva sina, čuvala je starijeg dok sam spremala ispite i vodila računa o kući.
Smatram da je osnovni problem današnjih loših porodičnih odnosa nedostatak poštovanja i strpljenja. Mlade žene ne žele ništa da rade u kući, ne žele ni da nauče, a starije misle da sve znaju, iako ne znaju.
Zatim, niko više nema razumevanja za druge i, na kraju, niko neće da posluša nekog malo iskusnijeg. Najbolje bi bilo da svi malo spustimo loptu, razmislimo o tuđim potrebama i osećanjima. Biće nam svima bolje.

Izvor


 
« Poslednja izmena: 17. Maj 2011, 10:33:38 od Brana.M »
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.68
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Imam svekrvu koja je potpuno različita od mene, skroz smo drugačije ličnosti. A opet, imamo odličan odnos, pun razumevanja i međusobnog poštovanja granica. Dopada mi se i to što poštuje moj autoritet, onako prećutno, tiho, što mi jeste znak poštovanja iznad svega. Valjda sam imala sreće. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:26:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.