Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovest Dejana Joksimovića: Prevaren!  (Pročitano 5919 puta)
23. Dec 2005, 03:30:22
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Ispovest Dejana Joksimovića: Prevaren!

Nemanja Vidić i Ognjen Koroman slagali i obmanuli fudbalskog menadžera koji je dogovarao njihov transfer u Liverpul

Reprezentativci Nemanja Vidić i Ognjen Koroman su me slagali i obmanuli, izjavio je juče Dejan Joksimović, fudbalski menadžer, povodom sage oko transfera Nemanje Vidića i Ognjena Koromana u Liverpul. Joksimović je ogorčen ponašanjem dvojice reprezentativaca SCG.

- Kao prvo, nisam agent Nemanje Vidića, ali sam uložio veliki trud i novac kako bi preko svoje menadžerske agencije ubedio Liverpul da ga kupi. Bili smo na dobrom putu, potrošio sam sate i sate na relaciji Beograd-Moskva-Liverpul. Nakon 15 dana engleski klub šalje zvanično pismo u kojem potvrđuje spremnost da započne pregovore sa Spartakom oko transfera Nemanje Vidića koji je mi je prećutao da da je već potpisao predugovor s Fjorentinom- rekao je Joksimović.

- Kada sam pozvao Vidića da mi poslednji put potvrdi svoj pristanak, kazao mi je da je već potpisao predugovor s Fjorentinom, koji mu je ponudio njegov menadžer Silvano Martina. Nisam mogao da verujem. Prvo, zato što mi to nije odmah rekao, a drugo, jer sam već uložio veliki napor zbog njega, iako je on mnogo ranije sklopio dil s Italijanima. Izvređao je i mene i Mijatovića, nazvao nas džukcima i spustio mi slušalicu. Eto, to je naš reprezentativac. Mnogi su mi govorili da je dobar dečko, ali je sam se uverio u suprotno. Liverpul je nakon svega odustao.
      
Kraj saradnje

Liverpul je bio spreman da ponudi Vidiću 1.750.000 evra po sezoni, a Rafa Benitez mu je garantovao mesto u timu i transfer je već bio na pomolu. Međutim, Vidić je naivno prihvatio ponudu Fjorentine, gde bi godišnje zarađivao "samo" 750.000 evra.
- Bez obzira na sve, i dalje smatram da je Vidić jedan od pet najboljih odbrambenih igrača u Evropi. Zaslužuje da igra u većem klubu od Fjorentine i za veći novac i to sam mu nebrojeno puta govorio. Jednom nogom je već u Mančesteru, koji će Spartaku platiti obeštećenje od oko 10 miliona evra, što je najveći transfer za jednog igrača iz ruske lige na zapad ikada. Međutim, sa Vidićem ne želim više nikad da sarađujem - kategoričan je Joksimović.

U međuvremenu, u trku se uključio Mančester junajted, preko svog skauta i bivšeg igrača Partizana Budimira Vujačića, koji je prvi kontaktirao s Joksimovićem.

- Buda me je zvao i rekao da je Mančester vrlo zainteresovan za Vidića, koga prate već četiri godine. Vujačić je izuzetno cenjen tamo i pretenduje da bude njihov skaut. Kada je Vidić čuo za interesovanje Mančestera, naglo je promenio odluku i sada ne želi u Fjorentinu, jer zna da će finansijski mnogo bolje proći u Engleskoj. Mančester nudi oko 10 miliona evra, za razliku od Italijana, koji za Vidićevu slobodu nude tačno koliko je potrebno- 7,5 miliona. Dogovori između dva kluba su pri kraju i Vidić skoro sigurno karijeru nastavlja u Mančesteru.

Slučaj, koji je presudio da Joksimović iznese sve u javnost, jeste situacija oko Ognjena Koromana, koji je poput Vidića izigrao uvređenog menadžera. Koroman je inače imao važeći dvogodišnji ugovor s agencijom Dejana Joksimovića, ali ga nije ispoštovao.

- Zamislite samo koliki trud treba čovek da uloži da bi naterao jedan Liverpul da se zainteresuje za igrača Tereka, klub za koji niko u Engleskoj nije čuo. Drugo, u istoriji Liverpula nikad nije igrao nijedan Srbin, što je dodatno otežavalo posao. Plus za Koromana jeste u tome što je mogao odmah da nastupa u LŠ. Benitez ga je gledao protiv Španaca i želeo ga je u ekipi. Ljudi nisu mogli da poveruju da neko iz Tereka može doći u Liverpul. Čak su ga zvali da prisustvuje utakmici Liverpul-Betis. Nudili su mu godišnju platu od 850.000 evra. Međutim, preokret je usledio, jer je Koroman bez mog znanja sklopio dogovor sa gazdom Tereka Germanom Tkačenkom i tako prekršio ugovor. Ljudi iz Liverpula potom su me zvali, ja im nisam mogao garantovati za Koromana i sve je propalo. Deset minuta kasnije, Koroman se predomišlja i želi u Liverpul, ali bilo je kasno, jer Liverpul zove samo jednom.

Ne želim ovim sebe da reklamiram. Veliki sam patriota i želeo sam da obojica nastave karijere u velikim ekipama. Ukoliko me budu tužili za klevetu, spreman sam da sve ove tvrdnje ponovim pred sudom - zaključio je ogorčeni Joksimović.
Rafa stari poznanik

Najveći posao, kada je prelazak Koromana u Liverpul bio aktuelan, odradili su Predrag Mijatović i Zoran Vekić, koji odlično poznaje Rafu Beniteza, još iz vremena dok je trenirao Valjadolid. Vekić i Mijatović već dugo vremena uspešno vode menadžersku agenciju za koju radi i Dejan Joksimović.

Izvor: Start

(02. May 2007, 21:41:26)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.