Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:00:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: islamistan u moskvi  (Pročitano 9294 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Ma prodaj te price negde drugde, mi srbi pod noz vise necemo, boricemo se protiv vas do zadnjeg.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25
Ma prodaj te price negde drugde, mi srbi pod noz vise necemo, boricemo se protiv vas do zadnjeg.

da , boricete se do poslednjeg  srbina za svoje jevrejske gazde ... a onda ce da vas shutnu ko poslednje pseto kad im vishe ne budete trebali ,ko shto su shutnuli drazu mihajlovica
 Smile
« Poslednja izmena: 24. Jan 2008, 23:56:01 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Izgubljen slucaj, ne vredi, ispran mozak Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.25
Izgubljen slucaj, ne vredi, ispran mozak Smile

 primetio sam ,ali nadam se da cu ipak uspeti da ti ga ponovo zaprljam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11

tema

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Stvarno vec 3 strane raspravljate o necemu sasvim desetom
ali ima jedan kratak tekst u nin-u p acu to da postavim da vidis nesto
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC G1
Citat: gslavic link=topic=305878. msg4718403#msg4718403 date=1201162603
Nazalost ceo jedan rakurs u ovoj temi nije pokriven, pa cu ja to sada uchiniti.  Shta ruski muslimani misle o svemu tome ?
Za razliku od Kosova ili muslimana u zapadnoj Evropi muslimani se u rusiji osecaju kao "rusijanj" preciznije kao gradjani rusije.  Rusiju smatraju za svoju domovinu, smatraju da treba da je unapredjuju i razvijaju u zajednichkom zivotu sa pripadnicima drugih verskih grupa.  Ekstremizam i fundamentalizam u Rusiji nije nikada zaziveo i nikada se nije pretvorio u nekakav atohtoni pokret muslimana Rusije (chechenija, dagestan i druge kavkaske republike su iskljuchivo imale "uvezene" verske fanatike.  Ono shto se na zapadu propagira i u shta se KUNU - ali u praksi nikada ne sprovode je stvarna i sushtinska jednakost svih pripadnika verskih grupacija koje zive na teritoriji drzave.  U rusiji je to moguce i to se efikasno sprovodi.
Najeklatantnij primer za to je bash reshavanje Chechenske situacije.  Ni u jednom novinskom chlanku chechenski borci nisu bili opisivani kao nekakvi separatisti, islamski fundamentalisti, ili islamisti nego kao banditi/kriminalci/pripadnici organizovanog kriminala.  Svako od uhvacenih pripadnika chechenskih formacija nije bio smeshtan u nekakav "ruski gvantanamo bay" bez sudjenja i protivno pravnom postupku.  Svi su bili "uhapsheni" i sudjeno im je za "krivichna dela": ubistvo, vishestruko ubistvo, silovanje, ugrozavanje javne bezbednosti (znachi kao da su bacili petardu u tank sa benzinom kola za novu godinu).  Ovim postupcima (i naravno ekonomskim prosperitetom) stvoreno je nekolko bitnih presedana:
1.  Niko u Rusiji ne povezuje terorizam sa islamom.  Musliman je musliman, pravoslavac je pravoslavac, katolik je katolik, budista budista, a terorista je kriminalac.  Pripadnik svake religije moze biti kriminalac, a
2.  Kriminalcu se sudi i dobija zasluzenu kaznu, dok pripadnik verske grupacije ima prava i obaveze kao gradjanin Rusije.  Kada ih ne ispunjava - onda nije  "ne drzavni element" ili "verski fanatik" nego prekrshilac zakona.  Teroristi u checheniji se ne sudi ni zato shto je chechen, ni zato shto je musliman niti zato shto je islamista-fundamentalista - nego zato shto je UBICA i KRIMINALAC !!!
3.  Zakon u Rusiji je izrazito strog po pitanju nacionalne/verske/rasne netrpeljivosti.  Naime to je kod njih TESHKO krivichno delo iz domena veleizdaje i protiv drzavne delatnosti.  Pored toga zakon strogo diferencira verske grupacije na religije, verska udruzenja i sekte.  Status nacionalne religije imaju sve religije koje imaju preko milion vernika.  2002 taj status su dobili i budisti (pored katolika, pravoslavaca i muslimana).  ISTOG dana svi govori i izjave koji su se ticali religije SVIH drzavnih organa (predsednik, predsednik dume, ministri, gubernatori itd. ) u sebi su sadrzali odrednicu "Rusija zemlja 4 velike svetske religije" (do tada se naravno govorilo o 3).  Drzavno finanasiranje, pravo preche kupovine zemljishta za sakralne objekte its.  sve je to od tog datuma imala pravo da trazi budistichka verska zajednica.  
4.  Praksa je josh stroza od teorije.  Posle "Beslana" grupa sikins-a je doshla do genijalne ideje da demolira par chechenskih radnji.  Brzina, efikasnost i surovost koju su organi reda ispoljili prema njima je bila na zavidnom nivou.  A tek kada su kod sudije stigli !!! "Udruzivanje radi anti-drzavne delatnosti", "pokushaj ubistva", "anti drzavna propaganda" (napad na jednu nacionalnu zajednicu koja je chlan drzave - napad je na celu drzavu) spisak je ishao u nedogled.  Pored toga pripadnici moskovskog "okruga" (kod nas bi to bila opshtina) su vlasnicima 3 radnje pomogli u renoviranju radnje.
5.  Ne postoji propis koji utvrdjuje da neka firma MORA da ima pripadnike svih veroispovesti kao radnike ali KUKAVA MU MAJKA onome ko zaposhljavanje vrshi uzimajuci u obzir versku, nacionalnu, ili rasnu pripadnost kao prioritet u odnosu na struchnost.

Beneficije ovakvog pristupa su se videle vec prilikom zauzimanja Chechenije:
1.  Sever chechenije je zauzet za manje od 2 dana, razlog: sela su sama eliminisal pripadnike "ustanika" u svojim redovima.  Pored toga lokalne seoske straze i milicije su se prikljuchivale ruskim formacijama i jedinicama, vodile ih, usmeravale i zajedno sa njima se borile za "oslobodjenje chechenije od medjunarodnih bandita i kriminalaca).
2.  Trenutno oko 85% jedinica koje se nalaze u Checheniji chine sami checheni.
3.  Islamski funadamentalizam u Rusiji ne postoji.  Chak su odredjeni verski fanatici koji su pokushali da "propovedaju dzihad" na teritoriji Rusije najvishe i najgore ismejani i dezavuisani od same ruske muslimanske populacije.  Razlog je bas to shto za vreme reshavanja Chechenije nisu pravljena generalisanja krivice niti veshtachke podele na "nas i njih".
4.  Ne postoji "bratstvo i jedinstvo" (da li smo svi gradjani Rusije - JESMO, ako je tako onda valjda zajedno treba da radimo na boljitku NASHE drzave) niti se propagira nekakva "tolerancija" (ja tebe MRZIM - ali te tolerishem -NIJE NEGO, ako si gradjanin Rusije imash ista prava kao i ja nista vishe nisha manje).  
5.  Mnogobrojni primeri pokushaja da se zatruju odnosi medju verskim grupacijama (gore pomenuti chlanci su samo deo tih izjava).  Uglavnom nisu nalazili na plodno tle.  Specijalno shto bash muslimanska populacija zadnjih godina ima redukovan natalitet usled povecanja standarda, obrazovanja i odsustva osecaja ugrozenosti.
6.  Po zauzimanju Chechenije, u nju nisu nesuvislo upumpavane pare (kao shto je Srbija chinila na Kosovu skoro 50 godina) nego je samo proglashena za "zonu elementarne nepogode i velikog unishtenja" (bio rat jbg).  Samim time odatle se ne ubiraju takse i porezi i svaka vrsta inesticija u infrastrukturu je oslobodjena poreza !!! Logika je jednostavna.  Drzava je maksimalno olakshala obnovu ali cete gospodo morati sami da radite i finansirate je !!! Ako pogledate slike Groznog trenutno - mislicete da se rat nije ni dogodio !!! Za to je najbolji dokaz chinjenica da se organizacioni odbor i logistichki centar za organizaciju igra 2014 y Sochiju nalazi bash u samom GROZNOM  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
7.  U muslimanskoj verskoj zajednici se sve vishe i vishe se chuje da sebe zovu "rusianji musimanske veroispovesti".   :mrgreen:
8.  Saudiska Arabija ima kvote na broj vernika koji mogu da uchestvuju u hadziluku svake godine.  Jedan musliman na 100 registrovanih musimana u drzavi.  Ove godine na urgiranje ruske vlade i Putina ta kvota je korigovana za ruske muslimane kako bi se shto vecem broju muslimana (koji to nisu mogli proteklih decenija) omogucilo da svoju svetu muslimansku duznost izvrshe.  Pored toga definisano je da ce Saudiska Arabija i Rusija finansirati troshkove svih hodochasnika iznad 60 godina, poshto im je to najverovatnije poslednja shansa da svoju muslimansku duznost izvrshe.
8.  NAJVECA beneficija ovakvog "daltonizma prema religiji" se ogleda na ekonomsko medjudrzavnom planu.  Kada se ide u muslimanske zemlje, vode se zamenici ministara ili izvrshni direktor ruskih firmi koji su muslimani ! Samim time svako kod "koga se dodje" ima bliskiji je sa ruskim pregovarachem (dele istu religiju) ! Takodje kada se odlazi u jugoistochnu Aziiju, taj posao izvrshnih pregovaracha preuzimaju BUDISTI  :mrgreen:.  Sve za Rusiju i za beneficiju i moljitak Rusije (da vidim francusku ili SAD da tako neshto izvede, mozda ako preobuku chistachicu ili kafe uvaricu poshto je to otprilike vrh "vertikalne prohodnosti" koju ne-hrishcanin moze u tim zemljama da ima !!!
Trenutnu versku situaciju u Rusiji najbolje pokazuje vic (taze stigao iz Moskve):
OEBS odluchio da ispita status, stanje i odnos prema naconalnim manjinama u istochnoj Evropi.  
Prvo krenu u Poljsku.  Stanu kombijem na trg, iz njega izadje jedan od chlanova misije i krene da viche:
"Ja sam rus, ja sam RUS !!!"
Za par minuta se okupi gomila sprmna da ga linchuje !!! Nekako choveka pokupe kombijem i izvuku na sigurno.  Ocena: NISU ZADOVOLJAVAJUCI
Druga lokacija Kosovo.  Isti uslovi trg, kombi, jedan izlazi:
"ja sam srbin, ja sam SRBIN !!!"
Ovde josh gore, lete metci, granate ima i teshko povredjenih.  Ocena: KATASTROFALNI
Na kraju zavrshishe u Moskvi.  Crveni Trg, kombi, izabrani dobrovoljac izadje i krene.
"Ja sam musliman, ja sam musliman" -nishta.
"Ja sam chechen ja sam chechen" - nishta.  Tu vec postaju ochajni !!!
"Ja sam budista, ja sam budista" - opet nista.  Kao zadnji pokusaj, krene chovek da se dere:
"ja sam englez, ja sam englez".  
U tom trenutku mu pridje jedna stara, stara bakica i sa tuznim, pretuznim pogledom mu u ruke stavi par rubalja !!! Ekipa iz kombija brze bolje izleti i upita staricu:
"Zashto ste to uradili ?"
Na to ce bakica:
"Jadno dete - nije iz rus"
 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Potpisujem

Jedino jedna mala ispravka.
Tesko je moskovske okruge porediti s nasim opstinama.
Ima ih 10 i svi su priblizno sa oko milion stanovnika (registrovanih).
Svaki okrug se dijeli na rejone, ili kako ih tacno nazivaju "municipaljnije rajoni", i oni su najpriblizniji nasim opstinama.  A ima ih 123.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 08:00:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.