Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 23 24 26 27 ... 51
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ислам није религија, него револуционарна идеологија  (Pročitano 68558 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Давор Јањић напустио Сарајево: Питајте у кантону зашто сам однедавно србијански глумац

уторак, 4. децембар 2018.

Јањић, који је глумачку славу стекао улогама Нихада у филму „Ово мало душе“ и Мартина Кујунџића“ у филму „Живот са стрицем“ говорио је о сјајној глумачкој каријери, стању у култури, те о томе зашто врло ријетко иступа у медијима.

Давор Јањић је рођен у Тузли 18. новембра 1969. године. Студирао је филмску глуму у Студију за младе глумце и на Академији у Сарајеву. Био је члан Отворене сцене Обала Сарајево и најмлађи члан Атељеја 212 у Београду. Од 1991. до 1996. је боравио у Лондону, а од 1997. живи и ради у Словенији.

Јањић није од оних који се свакодневно могу видјети у медијима или што би наш народ рекао „искачу из паштете“. Зашто је то тако?
„Могао бих духовито одговорити на ваше питање, али покушајмо бити озбиљни. За било какав јавни говор мора постојати разлог. Не видим да би допринио квалитетној расправи о било чему, јер безначајна мањина слуша. Зато мислим да је "глупо" јавно се обраћати.

Иако је у дугој глумачкој каријери одиграо велики број значајних улога, Јањић каже да не може издвојити неку коју би могао сматрати најдражом.

„Немам најдражу улогу, јер не гледам на те ствари тако. Мени је врло важан процес. Дакле, како направити улогу. Само радом на њој. Могао бих можда издвојити улогу у филму "Граница" Зорана Маширевића, када сам први пут постао свјестан важности свога заната. У ствари, сваки филм са људима који знају свој посао ми је једнако важан.

Сваког глумца нека улога обиљежи по којој га публика памти цијелог живота. Једна од улога која је обиљежила Јањићеву каријеру свакако је улога Нихада у филму „Ово мало душе“. Колико је Нихад утјецао на глумачку каријеру Давора Јањића?

„Нихад је случајност, која потврђује правило“, каже Давор.

Давор Јањић у улози Нихада у филму Ово мало душе

Када је премијерно приказан филм „Живот са стрицем“ у којем је играо једну од главних улога, медији у бившој држави писали су како је Југославија у Јањићу добила свог Јамеса Деана. Како с с дистанце од тридесетак година гледате на ту улогу?
„Једна од улога, с тим да сам упознао неколико велемајстора који су ме пуно научили“, додаје Јањић.

Већина глумаца има неког ко је највише утјецао на њихову глумачку каријеру. Јањић истиче како је и он имао глумачког узора.

„Имао сам узора, и још га имам. Јанез Шкоф!

Како оцијенити данашње стање у култури у односу на оно у бившој држави?
„Ужас“, кратак је Јањић.

Јањић је рођен у БиХ, одрастао је и школовао се у БиХ, тренутно живи у Словенији. Како вас можемо сматрати, босанским или словенским глумцем?
„Ја сам однедавно србијански глумац, који живи и ради у Словенији. Питајте тамо, у КС, зашто је то тако. Разлог је "наша" администрација, ако уопште постоји. Здравствено, социјално, статус слободног умјетника. Србијанци су то ријешили у секунди, "наши" никад. Ма дали би и Хрвати, Македонци, Словенци, wхоевер, али ови су ми били најближи. Мени је то свеједно. Не љутим се ја ни на кога, само ј..и га, спакујеш се и одеш. Мени је ово трећи пут да одлазим. Све сам покушао, али...

На крају разговора за Патрију Давор Јањић каже како тренутно ради са Драганом Живадиновом.

„Радим са Драганом Живадиновом. Уживам у паметним људима око себе“, закључује Јањић.

ПИШЕ: ОСЛОБОЂЕЊЕ ПОРТАЛ

https://www.oslobodjenje.ba/o2/showbiz/zvijezde/davor-janjic-napustio-sarajevo-pitajte-u-kantonu-zasto-sam-odnedavno-srbijanski-glumac-414421
« Poslednja izmena: 19. Jan 2019, 11:40:00 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
kenja se univerzumu...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
У Цазинској крајини страдало је 4.397 муслимана од стране Алијиног 5. корпуса.
Зашто је то и даље табу тема ?
Када ће Алијини муслимани одговарати за злочине који су починили над Цазинским муслиманима ?
То је више од пола Сребренице, дакле може се окарактерисати као геноцид.

Да ли овакви злочини само доливају уље на ватру и подстичу мржњу, јер нам говоре много о једном народу који већ деценијама глуми жртву ?

Каква је судбина Срба и Хрвата у тој држави, ако су се они овако опходили и даље опходе према делу свог народа. Чак не желе ни да обележе дан када су страдали муслимани који нису хтели да следе Изетбеговићев џихад ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米

Послушајте на 39:26 како се шеријатски закон спроводи у покојном Сарајеву.


IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
https://youtu.be/xXQORBotRRA?t=4185



1:09:45

Истина о злочину и геноциду над Цазинским муслиманима. Табу тема Балкана, која руши БиХ и исламску пропаганду о вечитој жртви.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Citat
Скуповима широм земље, Иран је обележио 40 година Исламске револуције. Стотине хиљада људи слило се на улице машући иранским заставама, узвикујући "Смрт Америци" и палећи америчке и израелске заставе. Техеран је одлучан да прошири војну моћ и балистички ракетни програм, упркос америчким санкцијама и растућем притиску Запада, поручује председник Хасан Рохани.

 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米

Исламисти бојом против неверника.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
sa zadovoljstvom cemo ispratiti ovu brakorazvodnu parnicu izmedju bandita...

inace amerikanci su i na drugim mestima primenjivali slicnu tehnologiju...

na kraju su pustali te njihove sticenike na milost i nemilost ...

to ce i ovde biti... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
ЧЕТНИKЕ ТРЕБА МАСАKРИРАТИ, ДА ХОДАЈУ KАО СВИЊЕ НА 4 НОГЕ! ЈЕЗИВЕ ПРЕТЊЕ СРБИМА ЗБОГ ПЕСМЕ НА СЛАВИ (СНИМАК)
16/11/20184184 0

Стихови „Лелечу Турци, кукају буле“ пробудили успавану мржњу и нетрпељивост између Срба и Бошњака

Снимак који приказује групу младића и једну девојку, који у једној кући у Новом Пазару, славећи славу певају националистичке песме, запалио је интернет.

„Од главе Зете до града Спужа
Kрвави ланац војске се пружа,
Притисли Срби турске ливаде
Турцима у Спуж задају јаде,
А сердар Вуле с високе куле
Џефердар пали, кукају буле,
Лелечу Турци, кукају буле
Ој леле леле, ево га Вуле,
А сердар Јанко са сабљом маше
Удрите браћо, српство је наше! “ – певали су они на снимку.



Изгледа да је ово славље пробудило „успавану мржњу“ и нетрпељивост, с обзиром да су на једном порталу, испод овог снимка, осванули страшни коментари:

– Болеснике четничке треба сачекати и МАСАKРИРАТИ – написала је једна корисница под именом Суада.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1209
Ne znam zasto svi napadaju islam da 'nije religija', vec ideologija. Islam je mnogo vise religija nego ideologija. Samo pogledajte kava su sve razna muslimanska drustva postojala kroz istoriju. Sad, naravno, postoje oni koji ce reci da 'pravi' islam podrazumeva i politicku organizaciju koja ce liciti na onu iz vremena Muhameda i ranog Kalifata, ali bez obzira na to, islam dozvoljava prilicnu sobodu u politickom smislu. Manje je slobode u pogledu morala i drzanja pojedinaca nego u pogledu konkretnog organizovanja drzave.

Mislim da za nas nije pitanje da li je islam ovo ili ono, vec da li islam predstavlja pretnju za nas.
« Poslednja izmena: 15. Feb 2019, 13:51:30 od andypip »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 23 24 26 27 ... 51
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.