Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:22:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iskustva sa Italijanskom ambasadom?  (Pročitano 1205 puta)
17. Jun 2008, 13:46:18
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 935
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Nokia e51
kakvih iskustva imate?
jel moguce dobiti vizu a da vas bar jednom ne odbiju jer nemate svu zeljenu dokumentaciju, iako vi pripremite sve sto treba odnosno sto su oni naveli da treba, oni vam kazu ambasada zadrzava pravo da trazi dodatnu dokumentaciju?!  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Ja nemam losih iskustava, jedino me nervira telefonsko zakazivanje narocito u ovom periodu kad su svi termini u narednih dva meseca popunjeni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 935
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Nokia e51
o zakazivanju necu da trosim reci uopste.... veca je verovatnoca da cete naci 50eura na ulici nego da cete zakazati razgovor u ambasadi.. na primer u prosli utorak od 7 ujutru od kad rade do 9 su zakazali drugi deo juna, a ja nisam mogao da ih dobijem u ta 2 sata.. drugi deo juna=10 radnih dana, ambasada radi od 9 do 1, znaci 4 sata*10 dana=40 sati/10minuta(1 termin je 10min)=240 termina*bar 2 saltera koja rade a radi ih i vise=480 termina, sto znaci da su oni zakazali 480 termina za 2 sata  Smile Smile razgovor nema sanse da se zakaze za manje od 5 minuta cekanja, znaci 2h/5min=24 uspesno zakazana termina
ali ajde recimo da ima vise operatera, nek ih ima recimo 7 a nema ih toliko 100% al ajde.. 7*24=168 zakazivanja...  a sta je sa ovih ostalih 312 termina??? Smile Smile Smile Smile Smile Smile i onda kada nekako, pitaj boga kako uspe da se zakaze razgovor, oni te vrate jer ti nedostaje neki dokument koji oni izmisle i koga nigde nema navedenog da ti je neophodan, i kazu sto se niste spremili za razgovor  Smile Smile Smile i kao zakazite ponovo...

sledeci put cu krenuti da zovem negde u oktobru da bih do jula uspeo da dobijem vizu.. Smile
« Poslednja izmena: 17. Jun 2008, 14:30:06 od chewuns »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Sta su ti rekli da ti nedostaje? O turistickoj vizi se radi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 935
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Nokia e51
o turistickoj se radi, necu da kazem sta su mi trazili zvucace previse smesno da bi bilo istinito
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Pa s obzirom da si pokrenuo temu, bilo bi lepo da nam objasnis pojedinosti Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 935
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Nokia e51
pojedinosti...
pa evo, traze mi medjunarodno osiguranje, a ja prosle godine lepo uradio to osiguranje, platio 2500 i ona mi ladno rekla to vam ne treba posto imate garanciju i pozivno pismo, i sad kaze e pa sada treba osiguranje a ista je situacija kao i prosle godine... onda traze mi fotokopiju pasosa osobe koja mi je poslala garanciju, sto je van svake granice gluposti, kad se uzme u obzir da sam imao fotokopiju licne karte, izvod iz maticne knjige rodjenih, cak i vencani list osobe koja mi je poslala garanciju.. i sad ti meni reci sta to pise u pasosu sto ne pise u ovim dokumentima koje ja imam??? i sta na primer ako ta osoba nema pasos??? i da, traze mi da im donesem kartu za autobus ili voz ili cime idem, a to prosle godine nisu ni spominjali, ali reci mi jel normalno sad ja da kupim kartu za 50 eura, da platim osiguranje 50 eura za 90 dana i sta ako me oni odbiju??? eto bacio 100 eura, ja im lepo kazem kupicu kartu kad mi date vizu, tako se i radi u francuskoj ambasadi, a ona mi prosipa neke price.. i sad ti meni reci jel to normalno i sta ja da radim montenegrina? 
« Poslednja izmena: 18. Jun 2008, 13:29:19 od chewuns »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Citat
pa evo, traze mi medjunarodno osiguranje, a ja prosle godine lepo uradio to osiguranje, platio 2500 i ona mi ladno rekla to vam ne treba posto imate garanciju i pozivno pismo, i sad kaze e pa sada treba osiguranje a ista je situacija kao i prosle godine

To mi je cudno sa osiguranjem jer ne bi trebalo da ti traze to medjunarodno posto imas garanciju i pozivno pismo. Jedino u slucaju da ta osoba koja ti je poslala poziv ni sama nema papire za stalni boravak, i tamo je na neki nacin privremeno, onda ti treba to medjunarodno. Meni su na primer to trazili za Austriju kad sam isla kod sestre koja tamo studira i smestena je u studentskom domu, tako da ona nema cime meni nesto da garantuje.


Citat
onda traze mi fotokopiju pasosa osobe koja mi je poslala garanciju, sto je van svake granice gluposti, kad se uzme u obzir da sam imao fotokopiju licne karte, izvod iz maticne knjige rodjenih, cak i vencani list osobe koja mi je poslala garanciju.. i sad ti meni reci sta to pise u pasosu sto ne pise u ovim dokumentima koje ja imam???

Ovo mora, koliko god ti zvucalo glupo Smiley

Citat
i da, traze mi da im donesem kartu za autobus ili voz ili cime idem, a to prosle godine nisu ni spominjali, ali reci mi jel normalno sad ja da kupim kartu za 50 eura, da platim osiguranje 50 eura za 90 dana i sta ako me oni odbiju??? eto bacio 100 eura, ja im lepo kazem kupicu kartu kad mi date vizu, tako se i radi u francuskoj ambasadi, a ona mi prosipa neke price.. i sad ti meni reci jel to normalno i sta ja da radim montenegrina?

Jesi siguran da ti traze da kupis kartu? Koliko znam traze rezervaciju karte a ne kartu. Ja sam nosila samo rezervaciju avionske karte, a kartu sam kupila posto sam dobila vizu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 935
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
mob
Nokia e51
Citat
pa evo, traze mi medjunarodno osiguranje, a ja prosle godine lepo uradio to osiguranje, platio 2500 i ona mi ladno rekla to vam ne treba posto imate garanciju i pozivno pismo, i sad kaze e pa sada treba osiguranje a ista je situacija kao i prosle godine

To mi je cudno sa osiguranjem jer ne bi trebalo da ti traze to medjunarodno posto imas garanciju i pozivno pismo. Jedino u slucaju da ta osoba koja ti je poslala poziv ni sama nema papire za stalni boravak, i tamo je na neki nacin privremeno, onda ti treba to medjunarodno. Meni su na primer to trazili za Austriju kad sam isla kod sestre koja tamo studira i smestena je u studentskom domu, tako da ona nema cime meni nesto da garantuje.


Citat
onda traze mi fotokopiju pasosa osobe koja mi je poslala garanciju, sto je van svake granice gluposti, kad se uzme u obzir da sam imao fotokopiju licne karte, izvod iz maticne knjige rodjenih, cak i vencani list osobe koja mi je poslala garanciju.. i sad ti meni reci sta to pise u pasosu sto ne pise u ovim dokumentima koje ja imam???

Ovo mora, koliko god ti zvucalo glupo Smiley


a sta ako ona nema pasos??? nije u obavezi da ga ima?!
a ovo za osiguranje.. i meni je cudno, prosle godine sam platio i oni su mi rekli pa ne treba ti to, a sada mi kaze ona na salteru od Nove Godine svi placaju osiguranje!!! a lepo pise u onoj garanciji da mi ona garantuje, hranu, smestaj, i medicinske probleme ako do njih dodje..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Za izdavanje vize u bilo kojoj ambasadi, od dokumentacije je neophodno da imas, izmedju ostalog, i polisu medjunarodnog komercijalnog zdravstvenog osiguranja koja pokriva period vazenja trazene vize, sa minimalnim pokricem 30.000 EUR... i to nista nije cudno  Smile Bez obzira da li imas garantno ili pozivno pismo, odnosno potvrdu o rezervaciji hotela ne znaci da nije potrebno putno zdravstveno osiguranje prilikom predaje dokumentacije za dobijanje vize.

Kupovinom polise putnog zdravstvenog osiguranja obezbedjuje se da u slucaju nesrecnog slucaja ili bolesti, troskove placa osiguravajuce drustvo koje je izdalo polisu. Polisa traje koliko i viza i osigurava osiguranika tokom putovanja i boravku u inostranstvu.


Ukoliko platis putno zdravstveno, a ambasada te odbije, odnosno ne izda ti vizu, neophodno je da od ambasade zatrazis da ti vrati primerak polise (od osiguravajuceg drustva dobijas dva primerka polise - jedan zadrzava ambasada, jedan ostaje tebi) koji su uzeli zajedno sa dokumentacijom, kao i pisanu potvrdu (odbijenicu) iz kog razloga su te odbili (overenu, naravno)... odes u osiguravajuce drustvo das im na uvid oba primerka polise i odbijenicu i imas pravo na povrat uplacene premije.
« Poslednja izmena: 26. Jun 2008, 16:02:36 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:22:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.