Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:49:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Is Your Son a Computer Hacker?  (Pročitano 1534 puta)
02. Dec 2006, 06:51:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 62
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
mob
HTC 
Zaprepašćen sam količinom neznanja i gluposti koje je autor pokazao u ovom relativno malom članku. To što je hakovanje protivzakonito, ne znači da ne treba hakovati. To je smisao života (bar mog) i zakon kojim se zabranjuje je kompletno idiotski jer su ga sastavile gomile birokrata (maloumnih korisnika) koje ne znaju ni Windows da koriste kako treba. Autor smatra da je knjiga "Programming with Perl" loša i da je treba zabraniti. Da li se ikada zapitao odakle dolazi softver, da možda ne raste na drvetu. Prema njegovom rezonu, ne treba uopšte da se trudimo da nešto sami razvijemo. Treba da ostanemo glupavi konzumeri. Ne treba da razmišljamo svojom glavom, jer sva razmišljanja treba prepustiti Microsoftu.
Ko kaže da je brisanje Windowsa loše i da se tako kvari komp? Kada sam kupio Acer Aspire One D250 zaprepastio sam se što je tako dobra mašina došla sa Windowsom. Iako je Windows XP home edition koji je došao sa netbookom legalan i licenciran, istog dana sam ga pregazio sa Ubuntu Linuxom, operativnim sistemom dostojim ovako dobre mašine. Takođe me nervira što autor lupeta protiv Linuxa. Ne znam ko mu je utuvio u glavu da je Linux ilegalan, ali vidim da njegova priča nema veze sa mozgom.
Još me više čudi kako on misli da može sinu da zabrani da čita literaturu koja ga zanima ili još gore da zajednica pošalje peticiju prodavcu knjiga da ukloni te naslove sa polica. Nije li peti amandman njihovog ustava izričito zabranio ometanje objavljivanja, uvoza, izvoza i prodaje knjiga. Pretpostavljam da tu "zajednicu" ne čini još takvih zatucanih diletanata.
Da sam na mestu njegovog sina, instalirao bih linux na USB, nabavio svu neophodnu literaturu na pdf-u i nastavio sa hakovanjem.
Hvala Bogu da nemam takve roditelje da moram svoj hobi da sakrivam od njih. Iako sam dugo žalio što nisam rođen u Americi, kad vidim kakvi su njihovi roditelji (stalno pišu nekakve peticije "parents/mothers against ..." i stalno galame oko nečega) shvatim da je dobro što sam Srbin.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
To je prastara zajebancija.

Sad videh da si bumpovao post star 4 godina.
« Poslednja izmena: 09. Mar 2010, 23:53:10 od CvijaFaQ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Ili imas skolu ili ides u muda...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Nokia 
override i386 Definitivno se slazem sa tobom,skroz si u pravu!!! samo moras se sloziti samnom da vecina ovih hackera u svetu su samo Lameri koji znaju samo za Prorat i tako te sitne programe,znaju napraviti 1 trojan i onda su najHackeri.  .  .   i treba da se zna razlika izmedju Hackera i Crackera! jel mnogi ih mesaju!!! opet cu reci override i386 skroz si u pravu! :[115]:
IP sačuvana
social share
Zivi svaki dan kao da ti je poslednji.   .   .    majke mi! Smile


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 62
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
mob
HTC 
I ja sam počeo kao script kiddie. Iako su obični lameri, uvek ima šanse da ako dođu do prave literature (Hacking Exposed na primer) i pravog operativnog sistema ,tj Linuxa (Ubuntu ili Backtrack) postanu pravi hakeri. Ako se malo bolje obrati pažnja na navedene knjige može se videti i Programming with Perl. Tu se vidi da njegov sin uči da programira, a to je jedna od ključnih razlika hakera i lamera. Lameri nemaju pojma o programiranju.
Iako svi znamo kakvi su lameri, u svakom slučaju ih više poštujem nego laike koji ne umeju da koriste ni prorat i ni darkmoon.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 05:49:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.