Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:04:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Irina Kapetanović  (Pročitano 6441 puta)
08. Avg 2006, 02:47:17
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Smilemini intervju: irina kapetanovic
long live rock and roll!

irina kapetanovic
 nakon "drugog stanja" startala svoju solo karijeru koja joj je je izvanredno uspjela, specijalno za "vox magazin" irina prica:
reci nam nesto vise o tvojoj karijeri prije izdavanja prvog samostalnog cd-a "a krv mi vri"? Kako je ona tekla? Tvoji pocetci?
pa,ovako, sve je pocelo sa mojih 15. Godina kada sam dosla u band "drugo stanje". Drugo stanje je izdalo dva albuma:prvi pod nazivom "tragac" i drugi "nemir". Odrzali smo oko 500 koncerata,nakon cega je doslo do raspada banda zbog nekih unutrasnjih problema. Pauzirala sam godinu dana,nakon cega sam evo trenutno tu gdje jesam (smijeh)
*hrabra je tvoja odluka da za muzicki pravac izaberes rock, koji u moru folka, jedva da se i primjecuje. Kako je doslo do formiranja banda "irina&vi"?
nakon vec spomenute pauze od godinu dana srela sam kompozitora i aranzera gorana prsica koji mi je rekao da ima par pjesama i misli da bih ja to nekako najbolje otpjevala. Pjesme su mi se jako svidjele i buduci da je sve ispalo ok, spontano se i okupila ekipa koja cini grupu "irina&vi". Jednog dana smo sjeli i razgovarali i jednostavno rekli: "pero,ti si na bas gitari, beba back vokal itd. " inace,momke i djevojke koji cine grupu poznajem od ranije, tako da je zbog te cinjenice sve nekako bilo jos spontanije. Goran sada vodi sve poslove, podupire nas, a i napisao je vecinu pjesama na nasem albumu. Jako je vazno napomenuti i to da je u meni oduvijek bio rock i nikako se ni u snu ne mogu zamisliti ni u cemu drugome, pa kada bi ostala samo jedna osoba koja slusa rock,ja bih ponovo pjevala ovo sto pjevam. Jednostavno,to sam ja.
*planiras li, mozda proboj i na inostrano trziste ili mozda turneju po inostranstvu, nesto slicno kao sto si nedavno ucinila po bosni i hercegovini?
naravno,planiramo ozbiljnije razmisliti i poraditi na proboju na inostrano trziste,ali to je planirano za slijedecu godinu. Za sada, pozvani smo na razna gostovanja po makedoniji, sloveniji, hrvatskoj. . . . . Gdje se, takodjer u prodaji nalazi nas album.
slobodno vrijeme. Imas li ga uopste i kako provodis? Tvoji hobiji ?
pa,moze se naci slobodnog vremena. Veliki sam ljubitelj prirode, festi, motora, plivanja i knjiga. Obozavam otici u prirodu i uz muziku nekako pronaci sebe, opustiti se daleko od svega. Naravno uz to ide i dobra knjiga. A feste obozavam zato sto se opustim do maksimuma.
poruka citaocima online vox magazina?
da ne komplikujem previse. . . . . . Neka bude ovako. . . . . Long live rock and roll!
 
intervju pripremio:
muris podrug

[Edit by shone83: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

irina_kapetanovic 2005.jpg
(21.79 KB, 350x262)
« Poslednja izmena: 04. Jan 2007, 16:25:41 od shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile[b]Irina Kapetanović: [/b] Princeza bh. rok scene
Iako ima samo 23 godine, Irina Kapetanović je vlasnica tri "Davorina" i brojnih muzičkih priznanja. Zbog specifične boje glasa i muzike koju s ljubavlju interpretira posljednjih godina, održala je rock 'n' roll scenu u BiH. Svoje prve muzičke korake napravila je u priredbama u rodnom Konjicu pjevajući isključivo heavy metal i rock 'n' roll.
"Na tim silnim priredbama zamijetili su me momci iz benda 'Drugo stanje'. S obzirom da nisu imali vokal, pozvali su me da im se pridružim. Iako smo bili mladi, naši tekstovi i muzika bazirali su se na socijalnim temama. S obzirom na ratna dešavanja u BiH, najbolje smo se snalazili u svakidašnjim, socijalnim pričama. Bili smo vrlo uspješni, imajući u vidu da smo bend koji dolazi iz provincije, iz malog gradića. Sa svojom muzikom prihvatila nas je publika u Konjicu i zbog toga smo počeli kucati na vrata sponzorima kako bi nam omogućili snimanje prvog demo snimka. Uspjeli smo naći novac, snimili smo demo album i te pjesme smo ponudili svim radio-stanicama u Konjicu i Sarajevu", priča Irina.
Nakon što je javnost upoznala Irinu i "Drugo stanje", izdaju album "Tragač", a godinu dana kasnije i drugi "Nemir". Zbog zvuka i socijalnih tekstova s albuma "Nemir", kako kaže Irina, dočekani su "na nož" kritike. "Album nije postigao uspjeh kakvom smo se nadali i zato smo se ubrzo prijateljski rastali", kaže Irina.
Ona potom napušta rodni Konjic i odlazi u Sarajevo, gdje upisuje studije komparativne književnosti na Filozofskom fakultetu.
NOVI POČETAK
"Prvu godinu sam stvarno studirala, da bi jedne večeri u sarajevskom rok kafiću 'Opera' upoznala Peru, basistu. Kroz razgovor i razmjenu ideja, s obzirom na naše potencijale, odlučili smo da pokrenemo novi projekat 'Irina Kapetanović i VI'. Odmah sam poslušala neke pjesme mog sadašnjeg menadžera Gorana Pršića Masnog. Snimili smo pjesmu 'Mrazevi' i sve je tada krenulo. Prvi album smo nazvali 'A krv mi vri', a drugi ujedno i novi 'U rikvercu'", objašnjava Irina.
Pored ova dva albuma, "Irina Kapetanović & VI" nedavno su snimili i kompilaciju na engleskom jeziku.
"Riječ je o kompilaciji naših hitova s oba albuma. U maju ove godine trebalo je da sviramo u Engleskoj i to nam je bio povod za snimanje kompilacije. Međutim, nismo dobili radnu vizu zbog zemlje iz koje dolazimo. Smatraju nas nekakvim teroristima, valjda zbog nemilog rata koji je nedavno harao u BiH. To nam ne odgovara, jer smo u kontaktu s ljudima iz NBC-a koji su zainteresirani da nam izdaju album. S obzirom da ne možemo otići tamo, ta ponuda je još na čekanju. Osim ovog trećeg, kompilacijskog albuma na engleskom jeziku, lagano pripremamo i četvrti na bosanskom, te koncert u 'Slogi' u Sarajevu 20. novembra", ističe Irina.
REDOVNO NA PREDAVANJIMA
Bez obzira na brojne koncerte i promotivne aktivnosti, Irina uspijeva i studirati.
"Nažalost, prošle godine sam obnovila treću godinu. Taj period sam iskoristila za koncertne i promotivne aktivnost našeg benda. Pobrkaš kriterije i prioritete - nekad mi je važnija muzika, najčešće vikendima, a ostalim danima sam na fakultetu. Redovno idem na predavanja, jer mislim da se tu dosta mogu naučiti. Studiram zato što ne želim da mi jedan posao bude primaran. Mislim da se neću moći muzikom baviti još dugo. Šta više, vjerujem da će moja muzička karijera trajati vrlo kratko. Planiram se povući u svoj mir i tišinu i zbog toga studiram. Voljela bih imati kuću na selu. To je najljepši život. Smeta mi beton i buka automobila. Kupit ću sebi motor i raditi kao profesorica književnosti", priča Irina.
Kaže da je mama njenim muzičkim nagradama posvetila jedan zid.
"Ali meni najdraža, uz poštovanje prema ostalima, je ona koju sam dobila u srednjoj školi za afirmaciju muzičke kulture u školi", dodaje kroz smijeh Irina.
HUMANITARNI RAD
Bavi se i humanitarnim radom. Tako je prošle godine učestvovala u projektu "No drugs". Sav prihod od tog koncerta u "Skenderiji" išao je za izgradnju terapijskog centra u Sarajevu.
"To je bio moj neki lični motiv, a ujedno sam željela da pokažem ljudima da me ne smatraju nekom narkomankom, samo zato što sam se opredijelila za takvu vrstu muzike. U tom periodu srela sam tri člana Udruženja 'Bivši narkomani'. Divni momci! Morali smo nešto uraditi! Kontaktirali smo prvo pripadnike SFOR-a. Prihvatili su našu ideju. Zovnuli smo još neke bendove, organizovali koncert u KSC-u 'Skenderija'. Tako smo pokazali ljudima da rok može imati lijepe motive i da ga ne vezuju za drogu", priča Irina.
Irina kaže da slobodno vrijeme provodi čitajući knjige.
"Ali, prije nego što umrem, voljela bih da upoznam Brucea Dickensona, frontmana grupe 'Iron maiden'. Dolazio je on u Sarajevo u ratu. Tada sam bila u Konjicu. Dobro se sjećam, u najavi dnevnika su spomenuli da je on došao u BiH. U tom momentu sam mislila da ću pasti u nesvijest", opisuje Irina.
Razgovarala: Šejla Ibrić

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

irina.jpg
(8.23 KB, 200x150)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
IRINA KAPETANOVIC
Biografija

Rodjena: 20.03. 1981. godine.
Instrument: Vokal
Uzori: David Coverdale, Bruce Dickinson, Russel Alain, Jorn Lande, Glenn Hughes,
Joe Lynn Turner, Mats Leven, Alannah Myles, Steve Lee...

 
Drugo Stanje   

U ratnom Konjicu grupa momaka osniva rock band Drugo Stanje. Irina Kapetanovic im se pridruzuje 1997. godine. Uskoro snimaju prvi album – "Tragac" koji dobija dobre kritike publike i medija. Bend nastavlja raditi na drugom albumu i uporedo radi koncerte i festivale po cijeloj BIH, a najzapazeniji nastup imaju na "Bascarsijskim nocima" u Sarajevu gdje je bilo prisutno oko 40,000 ljudi. Drugo Stanje svira na mnogim turnejama - prati bend Bajaga i Instruktori na turneji po BiH, radi zajednicku turneju sa The Locals iz San Franciska, zatim turneja u Svedskoj 2000. godine. Iste godine, na poziv OSCE-a, Irina snima pjesmu "Zgrabi svoju srecu" kojom se propagira ucesce mladih na izborima. U sklopu promotivne turneje, Irina putuje i u Berlin na MTV, gdje gostuje u emisiji poznate Anastasije. Nakon toga bend Drugo Stanje snima i drugi album pod imenom "Nemir" nakon cega dolazi do razlaza benda.

 Irina & VI 

2002. godine Irina pocinje rad sa bendom Irina & VI i iste godine izlazi album "A krv mi vri" koji nailazi na sjajan prijem publike. Irina & VI prave nekoliko turneja po BiH, Hrvatskoj i SCG. Nakon toga, izdaju album "U rikvercu" ciji je autor Nedim Saric – Sara, sjajni gitarista iz Mostara koji se na drugom albumu i pridruzio bendu. Irina & VI su zajedno odrzali oko 150 koncerata, dobili "Davorina" u kategoriji najboljeg novog benda, a Irina cak dva "Davorina" za Najbolji zenski vokal i to 2003. i 2004. godine. Irina je dva puta proglasena "Rock kraljicom BiH" po izboru slusalaca Radio M. Na Drugom BH muzickom Oskaru Irina opet dobija titulu "Rock kraljica" za 2003. godinu, a u Bihacu dvije godine zaredom (2004. i 2005.) dobija nagradu "Rock pjevacica godine" na manifestaciji "Noc najboljih estradnih licnosti i projekata regionalnih RTV BIH", kao i mnoge druge pohvale i priznanja.

Irina Kapetanovic 2005. godine pocinje raditi sa svojim dugogodisnjim prijateljima iz grupe Southern Storm i zajedno osnivaju bend Irina & Storm. Storm cine: Damir Sinanovic - Bumbar (bubnjar), Samir Sinanovic - Same (gitara), Havel Dario (gitara) i Mario Vilusic - Willy (bas gitara). Prvi koncert u toj postavi sviraju na festivalu "Rock Village" u Banatskom Sokocu nakon cega slijede brojne svirke po BiH. U aprilu 2006. godine Irina & Storm ulaze u studio Winn Music (Tuzla) i snimaju svoj prvi zajednicki album.

2006 su joj naklonjene zvijezde. Horoskop kaze upoznaces starijeg kolegu koji ce ti otvoriti put u svet nuzičkog posla.
Iskoristi sve svoje potencijale i poslusaj kontakte koji ti dolaze u susret.

Zato sam i kopirala sve tvoje tekstove koje sam nasla na internetu da ih drugi vide i čitaju.

Želim ti puno uspjeha
I R I S 19
 
Irina & Storm   

Diskografija:

"Tragac"
"Nemir"
"A krv mi vri"
"U rikvercu"
[/b][/size][size=10pt][move][/move][b][b][/b] Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

irina_vili.jpg
(28.83 KB, 350x305)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
IRINA[size=10pt][/size][font=Verdana][/font]

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IRINA copy.jpgg.jpg
(97.5 KB, 883x152)
iris[1].gif
(18.62 KB, 150x100)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Iris19

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

iris[1].gif
(18.62 KB, 150x100)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 536
Zastava BG-Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 2730
Video sam pre par godina spot za pesmu Mrazevi na IBC televiziji. Mnoooogo dobra pesma! Kasnije sam došao i do kasete "A krv mi vri", album generalno OK zvuči, Mrazevi definitivno najjača stvar, Sad se briše i blijedi takodje odlična...
« Poslednja izmena: 09. Avg 2006, 16:59:32 od crusader84 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
kako da dodzem do albuma posto sam zijanio a nemogu naci kupiti a i trazio sam na internetu da skinem pjesme ali bez uspjeha U P O M O C ! ! ! IRINA BAS SI KRALJICA
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 536
Zastava BG-Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Nokia 2730
Jedino što ja znam je da je album u Srbiji izdat od strane beogradskog One Recordsa.
Vidi preko njih.

http://www.onerecords.co.yu/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jel ima neko MP3 i reci pesme od Vice MC & Nidza bleya?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

ja imam pesma. email?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 19:04:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.252 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.