Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:19:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iran Launches 1st Mowj Class Frigate  (Pročitano 9801 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Samsung S7
Citat
ostalim senzorima

Lol , sad si stvarno neozbiljan.Molim te pokazi mi kaskadno navodni senzor na gornjoj slici?
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Smile Smile

koji je nivo elektronike na brodu (ukljucujuci i radar) mi ne mozemo da znamo . ukoliko su imali saradnju sa kinezima i rusima , to moze da bude sasvim pristojno . to dakle necu da komentarishem .

 sisteme PVO takodje ne mozemo da komentarishemo . sasvim je sigurno da nisu "pochupani" niotkuda ,a moja pretpostavka je da je u pitanju tor odnosno njehova mornarichka verzija kinzhal . to jeste dosta kratak domet ,ali moze da posluzi .

 protivpodmornichki sistem (torpeda) takodje nije identifikovan tako da ni to necu da komentarisem .

protivbrodsko naoruzanje sam vec opisao ...

--------------------------

sve u svemu , to svakako nije loshije od raketnih topovnjaca rade koncar (koje su imale svega 2 Styx-a) a mogao bi da bude i prilichno moderan ratni brod . naravno , nije neko chudo tehnike ali je u rangu onoga shto se u toj klasi (fregate) proizvodi i plovi po svetu .

Konacno neko nesto pametno da napise. Smile Smile
Ako zaista poseduju mornaricku verziu Tor-m1,onda se moze reci da se redi o veoma dobrom naoruzanju,istina je  da ima mali domet,ali je izuzetno efikasno.
« Poslednja izmena: 22. Feb 2010, 06:03:09 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N70
Svaka im cast.Ljudi rade,iako su pod sankcijama! Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
ajde ljudi da se nelazemo... ovo je jadna verzija starih vosper mk.5 patrolnih korveta. iran je imao tri i argentina tri ili cetiri.

to nije fregata... jer moderne fregate imaju deplasman od 3000-5000 tona. ovo je korveta u najboljem slucaju, mada vise podseca na ne O.P.V. samo sto su dodali cetiri protiv brodske rakete c-802. pvo sistem nije tor... naravno (rusofili smirite dozivljaj i masu) vec kineski hq7 koji je u osnovi francuski cotale sa kraja sedamdesetih u kineskoj kucnoj radinist.

brod niti ima stelt karakteristike niti je ista moderan... moze od vas da kaze ko sta hoce... ali ovo je na nivo brodova klase koni koje je imala jrm cetiri komada.

ovo su moderne korvete i daleko naprednije od ovog broda...
http://www.naval-technology.com/projects/oman/
http://www.naval-technology.com/projects/k130corvette/
http://en.wikipedia.org/wiki/Sigma_class_corvette

i sva tri su daleko ispred iranskog broda... jedno trideset god. samo po dizajnu, a ni ostala oprema.
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Svaka im cast.Ljudi rade,iako su pod sankcijama! Smile

Pa i nisu pod sankcijama, samo na odredjene tipove naoruzanja. Ekonomski nisu pod sankcijama, slobodno izvoze proizvode (izmedju ostalog i Pezo 206)  i naftu. Tim vise bi trebali da bolje rade i da kupuju znanje koje nemaju. Samo sto ih Mule ubijaju u pojam, mesaju se tamo gde ne bi smele i gde bi trebalo da se pita samo struka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Јок, него ће да праве тешке и скупе крстарице са 1000 морнара да их њихови "пријатељи" из Израела, САД и Европе са задовољством потопе и побију.

И ово је превелико.
Иранци су тога и свесни те не улажу превише у оваква пловила.
Ово је упућено паметњаковићима који "виде" да је ово крш....
« Poslednja izmena: 22. Feb 2010, 11:59:01 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 267
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
@ aleksa...

ako vec morzis pomenute zemlje... nemoj piti coca-colu, pepsi, nemoj nositi nike, reebok, adidas, puma, converse, nemoj koristiti amd ili intelov procesor u kompu... ppp americko je, mozda te prate... !!!

i da pamtnjakovic sam, jer kad pisem nesto imam osnova... a ne da bih rekao nesto suprotno bez osnova.

PS. krstarice se vise ne prave, niti imaju tolike posade...
« Poslednja izmena: 22. Feb 2010, 12:16:19 od deky81 »
IP sačuvana
social share
"...ja sam samo prolazio i neam` pojma..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung S7
i da pamtnjakovic sam, jer kad pisem nesto imam osnova... a ne da bih rekao nesto suprotno bez osnova.

A kojih to osnova imas? Smile Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Е свашта и ти питаш! Па за њих је све што не долази са запада аутоматски инфериорно и безвредно... То је опште познато...  Нема ту разговора ни доказивања...

За њих су негативни стреотипи које су покупили са телевизије заправо аргументи и сматрају за своју свету дужност да нападну и обезвреде све што није са запада.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
@aleksa

Mislim da tu gresis, ovde se konkretno i ne radi o tome (doduse nisam pratio sve sagovornike na ovoj temi po forumu pa da znam da li im je to "obicaj"), ali iskreno nazivati fregatu razaracem i dizati u nebo brod koji, ruku na srce, nije vrhunski u svoj klasi (najblaze receno) samo zato sto prkosi Americi nikako ne opravdava ni suprotne stavove. Premalo imamo podataka za zakljucivanje o svemu.

Sagledajmo hladnokrvno i stavimo osecanja na stranu, interes Rusije je da Iranci ojacaju i da naprave te krstarice koji si ti aleksa pomenuo i da lepo i oni i Ameri iskrvave obostrano u poduzem sukobu (i u medjuvremenu ostave nas na miru), osim ako bi se radilo o nuklearnom ratu, gde ce svi da stradaju. Nije humano, znam, i jeste da bi se ustalasalo trziste nafte, ali Rusija igra tu igru (nisu oni prijatelji ni Amerima ni Irancima, jedni su im problem na globalnom a drugi potencijalni problem na regionalnom nivou). Iran je nemoguce pokoriti na isti nacin kao Irak, tako da tu ne bi doslo do "naseljavanja" Amera. Sklopio bi se nekakav mir, gde bi obe strane proglasile pobedu, Iran bio oslabljen, ali i u ogromnoj meri i Ameri koji bi izgubili dominaciju u svetu gde bi veci deo kolaca podelili Rusi i Kinezi.

Svaki skok cene nafte odgovara Rusima (a svoje probleme okrecu jedne protiv drugih), nas gasovod ce vredeti vise, a obe drzave itekako imaju ulogu u desavanjima 90-ih i borbi protiv Srba (iako su Iranci sada fini i ne priznaju Kosovo, ali isto iz svojih razloga), tu treba sazaljevati jadan narod koji ce izginuti zbog "kolateralne stete" obeju strana i idiotske politike obe drzave. Najbolje bi bilo da rata ne bude, ali sve umesane drzave prosto srljaju u to, pitanje je koliko ce to kostati citav svet.
Otuda i taktiziranje Rusa sa S-300, probace u zamenu za njega da istrguju sa obema stranama sto vise mogu, i sa Irancima ali i sa Amerima i Izraelcima (nije za dzabe Izraelski premijer bio pre neki dan u Moskvi).
Onomad su Rusima prodali bespilotne iako znaju da ce ovi da iskopiraju tehnologiju, sutra ce biti nesto drugo (Rusi su vec dobili neka naftna polja u Iraku, a zna se koje morao da kaze amin na to), mozda ce dobiti planove za one francuske brodove Mistral ispod cene itd. To je sve politika. Ne bi me zacuilo da ako krene sukob u Iranu u poslednjem trenutku isporuce S-300, kako bi Ameri (zapravo obe strane zbog produzenog sukoba) sto vise stradali.,

Zato treba sagledati realno, ne radi se tu o omalovazavanju Istoka, Rusa, Indijaca ili Kineza, vec cinjenici da i pored sveg bogatstva Iranci ne uspevaju da naprave prave stvari zbog uticaja njihovih Mula (ali i medjunarodne politike). One se pitaju skoro za sve, od izbora motora za avione do verovatno i ovog broda. Da su nastavili saradnju sa Rusima, sigurno bi napravili daleko bolji, sposobniji i steltniji avion od onog Safagha.

Verovatno su i ovde Mule imale uticaj da se u ocekivanju sukoba sa SAD oslone skroz na svoje snage iako su od Rusa verovatno mogli da dobiju odlicne sisteme i znanje da naprave bolje brodove. Njihova logika na duzi rok jeste relativno dobra (razvoj sopstvenih tehnologija), ali u ocekivanju relativno skorijeg sukoba njima treba vrhunska oprema i masovna.
A pitanje je u kolikim brojevima sve ove nove svari koje objavljuju mogu uopste da naprave. Transfer tehnologija su mogli da obave i bez znanja Zapada koji je paznju usmerio na konkretne sisteme poput S-300. Nije da ne mogu da kupe od prijateljskih drzava (od Kine recimo), vec je pitanje zasto nece. Lazni ponos moze skupo da ih kosta.
« Poslednja izmena: 22. Feb 2010, 16:09:38 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 12:19:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.