Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:38:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iran lansirao raketu u svemir ....  (Pročitano 4166 puta)
03. Feb 2010, 23:04:35
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
... usledila kuknjava znate vec koga   Smile Smile Smile

iran je u svemir lansirao raketu Kavoshgar-3 koja je u svemir poslala crve ,dve kornjache i pacova . najavljuje se ambiciozni program da se u svemir lansiraju ljudi . vishe o tome :



http://www.nowpublic.com/world/kavoshgar-3-iran-flies-worms-two-turtles-and-rat-space-2568906.html

http://www.latimes.com/news/nation-and-world/la-fg-iran-satellites4-2010feb04,0,3755268.story

http://www.ennaharonline.com/en/international/3048.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
najavljuje se ambiciozni program da se u svemir lansiraju ljudi

Да, видимо, досад три земље су послале човека у свемир, САД, Русија и Кина. Да ли ће се Иран придружити том клубу? Биће занимљиво. Smile
« Poslednja izmena: 04. Feb 2010, 00:04:54 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 182
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
svaka cast iranu i ako tu uspe onda su zakon. Samo me interesuje ciii je motor koristila raketa Kavoshgar-3.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Svaka cast Iranu na ovom projektu. Smile Smile Smile.Imaju para kao i dovoljno strucnog kadra,tako da slanje ljudi u svemir zvuci veoma realno.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia N70
Citat
САД, Русија и Кина.

Iran + India!

Borba za prevlast u svemiru se zahuktava,a mislim da tu Ameri najvise popustaju.Rusima  i Kinezima je u interesu da  se pokazu da  su bolji od Amera,i da  se dokazi.A Ameri misle da su u neverovatnoj prednosti.
Projekat povratka na Mesec-prekinut(verovatno!)
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Citat
САД, Русија и Кина.

Iran + India!

Можда у ту листу "упадну" ESA и Јапан. Пошто су дотичне државе такође кренуле са таквим пројектима.
« Poslednja izmena: 04. Feb 2010, 18:45:11 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N70
Citat
Можда у ту листу "упадну" ESA и Јапан. Пошто су дотичне државе такође кренуле са таквим пројектима.

Jos samo fali da cujemo dragog nam predsednika kako kaze na dnevniku u pola 8,da ce i Srbija znacajniji deo svog budzeta izdvojiti na svemirska istrazivanja,jer je to opsti trend u svetu,a Srbija prati trendove.
Kud svi Turci,tu i mali Mujo! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
Ovaj Kavoshgar-3 je mala raketa, a i onaj paket od cetiri motora koji su otkrili je suvise mali da bi to iznelo coveka u svemir (sem ako nisu skontali nesto bolje od ruskih rakeynih  motora u sta cisto sumnjam). Trebace im dosta vremena da razviju sve to.
Ali, trude se i to moze da dovede do uspeha. Naravno, politicari ce uvek da podrze sve sto im koristi - no, to nas ne zanima. Bitno je da oni taj svemirski program odrze i razviju BEZ obzira na politicka preseravanja. ZA sada su to mali koraci ali ipak koraci. Podrzavam, i kamo srece da sve zemlje rade na svemirskim programima a ne na ratnim. Mozda bi i mi ispalili nekog "Malog Radojicu" koji bi u svemir poneo prvu mangulicu ili nesto slicno. Smile Smile

Ovaj iranski svemirski program je idealan za proucavanje, kao i indijski, jer su jos u nekoj vrsti pocetne faze. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N70
Citat
Ovaj iranski svemirski program je idealan za proucavanje, kao i indijski, jer su jos u nekoj vrsti pocetne faze.

Ima se,moze se.Oni razvijaju svemirski program,a mi se mlatimo sa strajkom Kopaonika i ostalih... Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
I da imamo program odakle da lansiramo, oni imaju pustinje i more a kod nas nema veceg nenaseljenog prostora. Morali bi da sklapamo ugovore sa drugim drzavama.

Hrvati inace rade na projektu mikrosatelita zapremine 1 litra. Nema neku realnu upotrebnu vrednost (komercijalnu) ali je neki rad. Inace, nas cuveni inzenjer Milivoj Jugin je svojevremeno jednom ruskom kosmonautu tutnuo par novcica koje je ovaj odneo u svemir i nazad tako da smo i mi imali svoj "mikrosatelit", doduse sa Titovim likom.

Nije to vise neka filozofija ali trazi ogromna ulaganja, mislim da samo zemaljska stanica za pracenje i vodjenje satelita kosta izmedju 200 i 300 miliona USD. Sam satelit (mislim na ovakav mikrosatelit) i cak raketa neuporedivo manje kostaju (jer imamo solidnu osnovu, doduse za rakete sa cvrstim gorivom, ali njih i Indijci koriste za manje terete).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 20:38:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.