Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:18:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iran konacno dobija S-300?  (Pročitano 15793 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Sad baš žurim pa ću postovati za par dana. Sada nešto na brzinu.
nemoj da se ljutis ali kako ti ovde napisa, jos god dana i amri nece imati na cemu da lete jer se po tvom postu meni licno cine da je sve uglavnom u stanju raspada ili leleno ili su tehnikom nezadovoljni penzionisani oficiri!   e druze, pa svako u americi ima pravo na svoje misnjenje... pa m2 breadly je kostao kao svetog petra vecera pa je ipak u sluzbi pored svih skandala koji su ga pratili... mislim da sam procitao da ima i neki film o tome!

dali ti ozboljno mislis da ovo prizemljenje f-15 aviona nije samo deo nekog posla u kome se neka velika firma dobiti ogroman ugovor za modernizaciju? radi se bar o 300 aviona!
a iskreno mislim da je za reptora ovo prava stvar i pozornica za dokazivanje... mig-29 ili f-14 tesko da mogu da mu pariraju... jer su pre svega dve generacije iza njega a imaju i losije naoruzanje i radara... pa cak i najavljeni kinski j-10 tesko da moze da ima nekog znacajnog pomaka nabolje jer nema ni AESA radar!

i da ne zaboravim koliko znam kola vec jedno duze vreme prica da bi broj reptora mogao da se poveca ako se f-15 nacionalne garde ne budu modernizovale!

Daleko bilo da se ja ljutim.
Ti penzionisani oficiri su više kvalifikovani da pričaju o ovakvoj situaciji nego ti i ja, po mom skromnom mišljenju. Nezadovoljni jesu i imaju argumentovane razloge da se bune, dok njihovi "protivnici" iznose hipoteze i mitove o nepobjedivosti F-22. Isti taj kongres nije odobrio dalju proizvodnju F-22. Da, govorka se o još nekih 20 primjeraka eventualno(ne više).
F-15 su svejedno predviđeni za modernizaciju. Sjećaš li se razloga zašto su ih prizemili? Skoro je bilo. Jedan F-15C se raspao u sred leta. Posle nekog vremena daju zeleno svijetlo a onda povukuju sve osim E varijante do daljnjeg. Kažu ima neki "bug".
Nisam rekao da se sve raspada, samo da nije kao što je nekad bilo. AESA se uvodi i trenutno AESA radare imaju jedan skvadron F-15C kao i F/A-18E/F Block2 koji se od skoro uvode(Block1 ih nema, već će se kasnije modernizovati). Skoro svi američki avioni počivaju na dizajnu koji je poletio 70-ih. Da bi imali totalnu prevlast treba im mnogo više od 180 Raptora(po prvobitnim a i kasnijim analizama 750, kako je inače bilo predviđeno).
AESA radari nisu primjenjivani u boju do sada, što ostavlja ponovo samo hipotezu.
Pitanje za tebe: "Zašto su EF-2000 "dignuti" samo jednom da presretnu ruske Tupoljeve ljetos a bili su zvanično na QRA(Quick Reaction Alert) i bili u najbližoj bazi? Zašto su polijetali Tornado F3 da ih isprate, iako iz baze koja je bila udaljenija?"
Sad žurim, više idući put.
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Ljudi, nemate potrebe da se svadjate pošto je demantovana vest o nabavci sistema S-300.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
Istina


Lock
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 22:18:36
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.