Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:09:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iran Can Fire 11,000 Rockets In One Minute!  (Pročitano 8256 puta)
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Onda to u principu ne znaci nista. Tako sam i mislio, nego novine to objave na nacin kao da nesto stvarno mogu da udare, kao da SAD sudovi i zakoni vaze za ceo svet.
« Poslednja izmena: 28. Okt 2007, 02:35:18 od niksa517 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Knowledge is a deadly friend,when noone sets rules

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 333
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
11000 raketa je bas mnogo.  Ja bih cenio da oni imaju ukupno toliko, kad bi imali mnogo vise,to bi impliciralo da su i pre imali dovoljno,bar dovoljno da pobeda iracko-iranski rat.  Drugo i da imaju toliko raketa,da bi to ispalili u minuti treba da imaju i toliko lansirnih rampi,jer ces tesko ispaliti raketu,natovariti drugu na rampu,nanisaniti neki drugi cilj i opet ispaliti u roku od jednog minuta.  Opet i ako imaju toliko rampi da imaju samo 11 000 raketa to je lepa cifra ali opet ne treba ostati na jednom opaljenju vec opaljivati tako po 10 000 svakih 10-20 minuta,ceo dan i noc jedno mesec dana.  Za takvo nesto je potrebno 43 200 000,koliko po mojoj proceni nema na celoj planeti.  A da jedan Iran ima toliko,pa gde bi ih drzali.  Imali bi jedno 10 puta vise raketa nego vojnika sto je poprilicno bolesno i logisticki neodrzivo.  Dalje domet od 150 km i nije neki,dakle morali bi da naguraju 11000 lansirnih rampi negde veoma blizu fronta i pri tome bi stetu pravili samo pesadiji i to po mojim procenama ne veliku stetu.  veca bi bila da time mozes da bombardujes baze, infrastrukturu itd.  Tako da od ovoga nema velike vajde
IP sačuvana
social share
Sebe vidim kao demona koji je dosao da promeni svoju okolinu,koristeci se sredstvima koje je savremeni covek odbacio.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
@dreadknight...welcome... Smile

po mom mišlenju oni su imali na umu i metke.......... Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Mislim da sam u jednom clanku procitao izjavu iranskog generala gde kaze 11000 raketa i granata, sto bi bilo znatno realnije  ali vecina projektila od tih 11000 ima ogranicen domet dok one rakete koje imaju veci domet njih ima u manjim kolicinama i tesko da bi ih odmah sve lansirali, vec bi kalkulisali i gledali da ih sto bolje iskoriste.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Samsung S7
Citat
tesko da bi ih odmah sve lansirali

Zast ne bi?Imaju oni sopstvenu proizvodnju tako da ne moraju da cekaju uvoz  Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Da ali proizvodni kapaciteti nisu dovoljno veliki da bi mogli brzo da popune rezervu, a i sigurno bi bili napadnuti i pitanje je da li bi proizvodnja raketa velikog dometa uopste funkcionisala nakon pocetka sukoba... Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
Da ali proizvodni kapaciteti nisu dovoljno veliki da bi mogli brzo da popune rezervu, a i sigurno bi bili napadnuti i pitanje je da li bi proizvodnja raketa velikog dometa uopste funkcionisala nakon pocetka sukoba... Smile

Funkcionisalo bi bez problema.Fabrike za proizvodnju vitalnih delova za avio industriju,kao i nuklearna postrojenja i ostali prateci program nalaze se pod zemljom,tako da ne bi bili unisteni u prvom talasu napada.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
To sto su pod zemljom, nije im od neke koristi. Vecina nase namenske industrije se nalazila takodje pod zemljom, pa je razrusena za vreme bombardovanja. Bombardovanje bi mogle da prezive neke fabrike koje bi se nalazile u nekom brdu ili planini. Medjutim, amerikanci su dosta toga usavrsili od 1999. po pitanju bombi za unistavanje podzemnih objekata.
Smesno je uporedjivati vojni potencijal Irana i Amerike. Cak i ako bi Iran ispalio tih 11000 raketa (raznih tipova i dometa), na Izrael i americke trupe u Iraku, odmazda za tako nesto bi bila totalno unistenje infrastrukture Irana iz vazduha.
Amerikanci nece ulaziti u Iran kopnenim trupama (ne racunam ogranicen broj specijalnih jedinica), jer Iran nije Irak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Knowledge is a deadly friend,when noone sets rules

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 333
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
koliki god broj aviona da posalju da bombarduje ipak ne mogu bas pobediti iz vazduha, pogotovu ne za kratko vreme
IP sačuvana
social share
Sebe vidim kao demona koji je dosao da promeni svoju okolinu,koristeci se sredstvima koje je savremeni covek odbacio.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8

To bi
To sto su pod zemljom, nije im od neke koristi. Vecina nase namenske industrije se nalazila takodje pod zemljom, pa je razrusena za vreme bombardovanja. Bombardovanje bi mogle da prezive neke fabrike koje bi se nalazile u nekom brdu ili planini. Medjutim, amerikanci su dosta toga usavrsili od 1999. po pitanju bombi za unistavanje podzemnih objekata.
Smesno je uporedjivati vojni potencijal Irana i Amerike. Cak i ako bi Iran ispalio tih 11000 raketa (raznih tipova i dometa), na Izrael i americke trupe u Iraku, odmazda za tako nesto bi bila totalno unistenje infrastrukture Irana iz vazduha.
Amerikanci nece ulaziti u Iran kopnenim trupama (ne racunam ogranicen broj specijalnih jedinica), jer Iran nije Irak.
To sto su pod zemljom, nije im od neke koristi. Vecina nase namenske industrije se nalazila takodje pod zemljom, pa je razrusena za vreme bombardovanja. Bombardovanje bi mogle da prezive neke fabrike koje bi se nalazile u nekom brdu ili planini. Medjutim, amerikanci su dosta toga usavrsili od 1999. po pitanju bombi za unistavanje podzemnih objekata.
Smesno je uporedjivati vojni potencijal Irana i Amerike. Cak i ako bi Iran ispalio tih 11000 raketa (raznih tipova i dometa), na Izrael i americke trupe u Iraku, odmazda za tako nesto bi bila totalno unistenje infrastrukture Irana iz vazduha.
Amerikanci nece ulaziti u Iran kopnenim trupama (ne racunam ogranicen broj specijalnih jedinica), jer Iran nije Irak.

To bi sve moglo da prodje pod uslovom da Iranski vojni krugovi nisu izvukli nikakav zakljucak od prve pustinjske oluje do danas.Meni je prosto neverovatno da su prespavali sve ove godine i da ce napraviti iste greske kao mi i Iracani.Dovoljno je da samo uce na nasim greskama i nece nikad proci ko Iracani kojima su tokom jedne noci unistili kompletno RV.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 02:09:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.