Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: iPhone 4 16Gb, SIM Free - nov  (Pročitano 3291 puta)
23. Okt 2010, 17:12:01
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6S
VAZNO! Procitajte CEO tekst, pre nego sto donesete odluku o kupovini!

iPhone 4:

-16Gb
-SIM Free (kupljen online preko svajcarskog apple store-a)
-nov, neotpakovan

Telefon je odmah dostupan. Ja sam iz Beograda. Ne saljem kurirskim sluzbama, zbog eventualnih ostecenja u transportu.

Cena: 750 eur FIKSNO




NAPOMENA!

Pre nekoliko dana internetom je procurela informacija da je apple, poceo da proverava svoje simfree telefone. Navodno su poceli da proveravaju sa kojim karticama se njihovi telefoni koriste i ukoliko ustanove da se telefoni koriste iskljucivo i u duzem vremenskom periodu sa karticama koje nisu iz zemlje u kojoj je telefon kupljen (u ovom slucaju Svajcarke), takve telefone daljinski zakljucavaju, odnosno oni vise nisu simfree, vec zakljucani telefoni (kao da su kupljeni preko neke mreze). Da odmah bude jasno, ovo vam se (cak i da je tacno) ne moze desiti u svakodnevnom koriscenju, vec iskljucivo prilikom restore-a (reinstalacije operativnog sistema), ili upgrade-a, odnosno ucitavanja nove verzije fw.

Licno, ne verujem u ovako nesto, jer i sam koristim svajcarski iphone 4, simfree, kome sam radio jedanput upgrade i 5-6 puta restore i nije bilo nikakvih problema. Ali ipak, zelim da znate za ovu pricu, kako zbog vase sigurnosti, tako i mog "mirnog sna", jer ne zelim da kasnije ja budem eventualni krivac, ako nekome apple zakljuca telefon.

Posto je svet iPhone-a jako komplikovan i naporan u cemu apple daje tempo, jasno je da pocetnici o ovome ne znaju mnogo i da je ovo za njih sve jedna vrsta nocne more. Zato cu objasniti krajnje logicno kako se mozete uveriti da je moj (ili bilo ciji drugi) telefon simfree:

-telefon je fabricki zapakovan i vi ga prvi put otpakujete i aktivirate, cime se iskljucuje bilo kakva mogucnost da je na telefonu nesto "intervenisano". Kada u fabricki telefon ubacite karticu i on pronadje mrezu, to je dokaz da je simfree.

-za trenutnu verziju fw 4.1, koja je najverovatnije na telefonu(kazem najverovatnije, zato sto da bi se uverili sa sigurnoscu potrebno je otpakovati i ukljuciti telefon, sto je nemoguce jer je on fabricki zapakovan), ne postoji jos uvek unlock. Dakle ako telefon sa ovom verzijom radi, nemoguce je da ne bude simfree.

-da bi se telefoni koji su fabricki zakljucani, otkljucali, potrebno je prvo da postoji unlock (koji za sada ne postoji), a unlock se instalira preko cydije. Dakle ako telefon hvata mrezu a ikonica cydia ne postoji, to je jos jedan dokaz da je telefon simfree.


Mislim da je sada i najvecim pocetnicima jasno kako mogu da provere da li je telefon SIM Free. Ovo sam napisao, kako zbog vase informisanosti, tako i zbog svog "mirnog sna" jer zelim da kupci znaju sta kupuju, a istovremeno zelim da se ogradim u slucaju da se nekada, pri nekom upgrade-u ili restore-u vas telefon eventualno zakljuca, od strane apple-a. Ponavljam jos jednom. Sumnjam da je ovo sa "zakljucavanjem" simfree telefona tacno, ali ipak zelim da znate da postoje informacije da se i to desava i ja ne zelim da za tako nesto budem odgovoran.


Dakle ako ste pazljivo procitali i razumeli, sta sam napisao i slazete se sa svim uslovima, mozete me pozvati kako bi se dogovorili oko preuzimanja telefona. Ako vam bilo sta nije jasno, ili se ne slazete sa bilo cime sto sam naveo kao uslove prodaje, nemojte kupovati od mene telefon ili me pozovite da vam razjasnim eventualne nedoumice.

Citat
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6S
740 eur...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 231
Zastava Нови Сад
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b6
mob
HTC Desire HD
druze, jedno pitanje, lepo si ti sve to objasnio a posto imam i ja jedan simfree ip4, da li je problem da ja prekopiram ceo tekst u vezi te napomene kod sebe?
IP sačuvana
social share
NOKIA SL3 Unlock
Pogledaj profil WWW Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
mob
Apple iPhone 6S
Ja ne mogu da ti zabranim, ali posto sam ja ulozio odredjeni trud da to sve objasnim i sastavim, ako nista, mogao bi bar da prepricas to svojim recima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 231
Zastava Нови Сад
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b6
mob
HTC Desire HD
malo me mrzi da kuckam sad, nista - ako neko pita, ja cu dati link kod tebe na tekst pa nek cita...

bas zato sto znam da si ulozio trud, zato sam i pitao Smiley cenim tudj rad Smiley

mogao sam ja kopirati ceo tekst i pastovati, da li bi ti to skontao, to je vec druga prica, svestan sam ja da nemas autorsko pravo na taj tekst ali sam isto svestan toga da se treba ceniti tudj rad Smiley

pozz
IP sačuvana
social share
NOKIA SL3 Unlock
Pogledaj profil WWW Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15432
Zastava Beograd
OS
MacOS X
Browser
iPhone 4.0.5
mob
Apple iPhone 6S
Da ne idemo vise u off. Ti uradi kako mislis da treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.