Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Intervju za vize u Americkoj ambasadi u Beogradu - iskustva  (Pročitano 37997 puta)
Zvezda u usponu


905. члан форума по реду!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Bresno Polje, Trstenik, Rasinski okrug, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.152
mob
HTC One M9
Ako nekog zanima, ja mogu da vam ispricam moje iskustvo sa US Embassy u Beogradu. Mnogo mi je bila velika frka kada sam aplicirao, imao sam toliku tremu da je to cudo jedno Smiley. Pre svega obisao sam sve sajtove na svetu vezane za apliciranje za vizu u Beogradu, zeleo sam da odem turisticki na par meseci i hteo sam da budem spreman na sve sto bi ambasada mogla da nadje kao problem. To je bilo u oktobru 2010. tada sam bio student, apsolvent, pa sam na tu kartu i igrao, spremio sam kopiju indeksa, potvrdu da sam redovan student, uplatio 4000e u banku i izvadio izvod kako bi dokazao da imam para za to putovanje. Izvadio potvrdu iz geodetske uprave da moja porodica poseduje nekretnine i zemlju koje cu ja naslediti u buducnosti, kao i izjavu dva svedoka koji to potvrdjuju, kao dokaz da cu se vratiti u Srbiju, takodje sam prilozio i kopije saobracajnih dozvola od motockla i automobila iz istog razloga. Potrebno je bilo priloziti izvode iz maticne knjige rodjenih za clanove porodice. Mislim da je to sve, nadam se da nisam nesto propustio. Onda sam uplatio 10e u Raiffeisen banku kako bi mogao da zakazem intervju, a kada sam zakazo intervju, na internetu sam popunio obrazac za aplikaciju DS-160 kao i DHL list preko koga ce ambasada ako vam odobre vizu da vam posalje pasos na kucnu adresu. Nakon toga, uplatio sam tada je bilo 140$ taksu za apliciranje i na zakazani termin se pojavio u ambasadi. Kada sam prosao kontrolu na ulazu i dobio broj, usao sam unutra i cekao da me prozovu. Prvo su me prozvali da dam otiske prstiju a posle toga i na intervju, sluzbenica me je na Srpskom pitala gde putujem, da li imam nekog u USA, od kada sam apsolvent i samo mi je rekla da ce moja viza stici za 2 dana. Inace da napomenem najbitnije je da prilozite sto vise papira kao dokaz da ima nesto da vas vezuje za Srbiju, da uplatite novac u banku da dokazete da imate dovoljno para za put i da nikako ne pominjete da nekog znate u USA, idete turisticki, da obidjete Ameriku i to je to. Pasos mi je stigao DHL-om posle 2 dana sa vizom. Eto toliko od mene, nadam se da sam pomogao Smiley
IP sačuvana
social share

"Potreban nam je novi socijalni konsenzus, odlaganje svih sporova i sukoba, zavrtanje rukava, uvođenje reda" Dr. Zoran Djindjic
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
mob
Samsung i9300
Sto cu pitati nema veze sa intervjuom vec samim apliciranjem za usa vizu. Dva kolege su zaposleni na odredjeno, imaju primanja kao i mi, ali im ugovor istice za par meseci sa naznakom da ne znaju da li ce im se ugovor produzavati. Da li uopste imaju sanse da apliciraju za turisticku vizu? Ako nesto znaci, imaju diplome fakulteta. Smorise me da pitam nekog za info. Koliko sam shvatio hoce da odu tamo sa turistickom pa da traze posao bez ssn-a
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Posao bez SSN je pasji život.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.