Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Intervju Vladimira Bebe Popovića odgledali i poslanici  (Pročitano 18571 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
lakirana bubasvaba  Smile opis do bola  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Glas šumadijsko-pomoravski u poslednjem broju piše o Vladimiru Bebi Popoviću iz drugačijeg ugla
Jagodinac koji se brzo odrekao svog zavičaja
Posle mature nikada nije bio u gradu, niti je dolazio na proslave godišnjica, iako su ga zvali. Još dok je studirao, nikada nije govorio da je iz Jagodine, već da je iz Beograda, a voleo je i da se predstavlja da je stariji. Obično je govorio da je '53. godište

I ovog i prošlog ponedeljka, bar pola Srbije pomno je pratilo emisiju "Insajder" na Televiziji B92. Vladimir Beba Popović, bivši šef Biroa za komunikacije, svedočenjem je prikovao za male ekrane i gledaoce u njegovoj rodnoj Jagodini. U gradu mnogi i ne znaju da je tu rođen, odrastao, maturirao... Njegovi roditelji i danas žive u Jagodini, tu su i danas neki od njegovih školskih drugova koji i dalje o njemu misle isto što su i onda, kada su zajedno učili u Gimnaziji. Kažu da od mature više nije dolazio i da se odrekao rodnog grada.

- Beba je veliki emotivac, dobar čovek, a zašto se odrekao Jagodine, Jagodinci bi trebalo da se pitaju. U potpunosti ga opravdavam, jer odavde treba bežati, pogotovu što Beba nije bio za ovu sredinu. Sigurna sam da niko ko se s njim družio i išao u školu ne može, niti ima bilo šta ružno da kaže o njemu - kaže za Glas šumadijsko-pomoravski Jadranka Vojinović, direktor Omladinske zadruge "Duga" u Jagodini.

Mikica Vulović, profesor engleskog u jagodinskoj Gimnaziji "Svetozar Marković", pohađao je prvu godinu Gimnazije u istom razredu s Popovićem.
   
      

Sve devojke su bile zaljubljene u njega

Mikica Vulović kaže da su sve devojke bile zaljubljene u Bebu Popovića.
- Jeste bio lep i zgodan, ali je devojke privlačio pričom. U školi nije imao neku ozbiljniju vezu. Jadranka Vojinović potvrđuje da je Popović "bio lep dečko, ali ga to nikad nije ponelo i tome nije pridavao poseban značaj".
Vulovićeva kaže i da je Beba bio svojevrstan fanatik kada je hteo u nečemu da uspe.
- Pošto su izviđači bili popularni, on je seo, naučio sve što treba i ušao u ekipu Odreda izviđača i planinki "Boško Đuričić" iz Jagodine, koji je 1976. osvojio prvo mesto u Srbiji, što je onda bio veliki rezultat. Bio je jedan od najuspešnijih gimnazijalaca u izviđačkom višeboju - seća se Vulovićeva.
      
      
      
   
   
      

Uvek u centru pažnje

- Oblačio se sportski, a najviše je voleo da ima moderne, italijanske cipele. Voleo je da obuče nešto što nema niko. Čaba, koji drži cvećaru "Fito-dekor", uvek je imao italijanske i francuske parfeme, što je u ono vreme za nas bilo nezamislivo. I Beba otrči kod njega, namiriše se i dođe. "Mirišite, seljaci", govorio je u šali. Skupljao je i štosove od starijih i onda ih "prodavao" nama. Samo da bude u centru pažnje - priča Mikica Vulović.
      
      
      
   

- Posle mature nikada nije bio u Jagodini, niti je dolazio na proslave godišnjica, iako su ga zvali. Još dok je studirao, nikada nije govorio da je iz Jagodine, već da je iz Beograda, a voleo je i da se predstavlja da je stariji. Obično je govorio da je '53. godište - kaže Vulovićeva.

Popovićevi školski drugovi pričaju da se već u to vreme znalo da će on postati "neka faca", jer je uvek imao originalne ideje i organizatorske sposobnosti.

- On je rođeni vođa i organizator. Imao je sposobnost da okupi ljude oko sebe. Organizovao je sve - od zabava, preko druženja, izlazaka u grad, do fudbalskih utakmica ili basketa. Njemu je uvek bila potrebna publika. Toliko je bio ubedljiv da je, na primer, na matursko veče doveo Miliderku Đorđević, profesorku engleskog, koja ni na jedno matursko veče do našeg nije došla - kaže Vulovićeva.

Popović je obično sedeo u prvoj klupi, jer je još tada nosio naočare i svi su se gurali da sednu s njim, a on je neprestano pravio duhovite ispade, prisećaju se njegovi školski drugovi.

- Jednom je, kad smo bili izviđači, smislio da nađemo neobičan predmet u gradskim izlozima, a pronalazača je čekala nagrada. Ceo grad smo obišli da bi, na kraju, Jasmina Petrunović našla pecivo u izlogu prodavnice cipela. Išli smo biciklima do Morave na pecanje, vadili smo žabe i pravili mali milion gluposti. Onaj ko bude ovo čitao, neće razumeti - dodaje Vojinovićeva.

Beba Popović se, u vreme srednjoškolskih dana, ideološki nije razlikovao od vršnjaka.

- Politika nas u to vreme nije interesovala. Tih sedamdesetih godina lepo se živelo. Razlike među nama nisu bile velike. Jedino se on malo pravio važan što je iz grada, pa je šikanirao one sa sela. Tada niko o politici nije razmišljao, niti je to zanimanje bilo popularno kao danas. Nismo znali ni ko je ko. Samo Tito i kraj priče, mada je Bebin deda Ilija bio četnik.

Inače, Vladimir Popović je rođen 1957. godine u Jagodini. Sin je oca Bore i majke Cvete. Nadimak Beba dao mu je stariji brat Ilija, koji je preminuo pre dvadesetak godina. Popovići su poreklom iz Crne Gore, a Bora Popović se u Jagodinu doselio odmah po otvaranju Fabrike kablova. Ubrzo je upoznao Cvetu Mirković, sadašnju suprugu, koja je takođe radila u fabrici. Oženio se njome, dobio sinove Iliju i Vladimira, na "Radničkom" završio zagrebačku Visoku školu za spoljnu trgovinu i postao šef predstavništva Fabrike kablova u Rusiji. Bora je bio veoma popularan među Jagodincima, koji su mu dali nadimak Grof, jer se uvek oblačio moderno i svirao trubu u tadašnjem gradskom orkestru. Nažalost, iako nedužan, nekoliko meseci proveo je u zatvoru.
   
      

ANKETA :Mnogi građani Jagodine i ne znaju da im je Vladimir Beba Popović zemljak

U razgovoru sa građanima saznali smo da mnogi i ne znaju da je Beba Popović rođeni Jagodinac. Većina njih ne sme da komentariše, jer je reč o "velikoj zverki". Na sreću, bilo je i hrabrih koji su pristali da odgovore na naša pitanja o Popoviću.

Zoran Milošević
- Mislim da je Beba govorio istinu. Ako ima dokumentaciju, kako je izjavio, i kada to ugleda svetlost dana, mislim da će da bude "povuci-potegni" za sve koje je pomenuo. Ne znam da li mu prete, ali bojim se za svakoga ko tako javno govori o političarima, jer zbog toga gube glavu.
Snežana Aleksandrović
- Znam da je Beba Popović Jagodinac. Poznajem njegovog oca Boru, koji mi je pričao da je on bio blizak sa Đinđićem još pre 5. oktobra, da su fantastični prijatelji i da je učestvovao u pripremama za 5. oktobar i svim važnim događanjima. Beba je za mene, pre svega, hrabar čovek što se uopšte oglasio, jer je opasno javno govoriti o tome. Možda ima malo naduvavanja, možda on sebi daje prevelik značaj u nekim rečenicama, ali vidi se da je bio upućen u sve te stvari i da je bio blizak sa Đinđićem.
Slobodan Popović
- Da, znam da je Beba iz Jagodine. Verujem u ono što je rekao i mislim da je time hteo da se zaštiti, jer mu verovatno prete. Takav čovek na takvom položaju sigurno mnogo zna. Gost prethodne emisije "Insajder", koji je radio u DB-u, pokušao je nešto da kaže, ali nije smeo da ide do kraja. Ako Beba baš želi da stavi glavu u torbu, mislim da je spreman da rizikuje. Neće da ga ubiju, jer bi time potvrdili da je ono što je rekao tačno.
Marija Vasić
- Beba je iz dobre i poštene porodice. Poznajem ih jer sam išla u školu sa sestrom njegove majke, odnosno s njegovom tetkom Miki. Verujem mu i ne verujem. Možda je hteo da kaže istinu koju mi obični građani ne znamo, naročito o onom periodu dok je bio DOS. Moje lično mišljenje je da su oni koji su se borili protiv Miloševićevog režima ostali u pozadini. Što se tiče Bebe, on je bio u toj vlasti, ali je bio funkcioner u pozadini.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Popović: Dolazim na informativni

BEOGRAD - Bivši službenik Vlade Srbije Vladimir Popović rekao je da će se odazvati pozivu na informativni razgovor, prenosi Beta.
- Ako im je hitno, mogu da dođu i u Beč da razgovaramo u konzulatu. A, ako nije hitno, mogu da sačekaju da ja dođem u Beograd - rekao je Popović.

Popović je u emisiji "Insajder" na Televiziji B92 rekao da iza ubistva premijera Srbije Zorana Đinđića stoji deo vojne bezbednosti. Izneo je i niz optužbi na račun predsednika Vlade Srbije Vojislava Koštunice, dela Srpske pravoslavne crkve i SANU, kao i rusku obaveštajnu službu.
- Javno sam rekao sve što sam imao i policija od mene neće saznati ništa novo. Nije mi teško da to ponovim hiljadu puta, ali je problem što oni, u stvari, žele da se sve zataška - rekao je Popović.

Zamenik Okružnog javnog tužioca Dušan Lončarević izjavio je da Popović ne može da bude saslušan u Beču, već da informativni razgovor mora da se obavi u Beogradu.

Bivši ministar policije Dušan Mihajlović potvrdio je da prošle subote bio na informativnom razgovoru u policiji i da je govorio o obezbeđenju Milorada Ulemeka i Jovice Stanišića, kao i "slučaju Bagzi". Mihajlović je rekao da je istraga tačno utvrdila da je obezbeđenje samovoljno i neovlašćeno dao tadašnji komandant JSO Dušan Maričić, pozivajući se na tradiciju jedinice.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
On zna mnogo i verujem da je Kostunica umesan u sve to.Ako neko zna sta je Kostunica izjavio pre nego sto ce Djindjic biti ubijen da cce rusiti Vladu.Da li smo mi svesni da je Kostunica covek zeljan vlasti?Nismo.Cela ova skalamerija od Vlade je samo grupa ljudi zeljnih udobne kozne fotelje i debelog novcanika.A na narod ni ne obracaju paznju.To sto je Lazarevic otisao u Hag svaka njemu cast jer je on svestan sta treba da se uradi za ovu zemlju!I znam da nista nije savrseno ali dajte dodjimo sebi.Postanimo svesni da MI moramo da gradimo novu Srbiju.Mi a ne ljudi zeljni vlasti!Dobro znamo kako je nastala ova Vlada-protiv volje naroda.A ko je nas pitao?Niko.
Ako iko u ovoj zemlji zna istinu,onda je to Beba Popovic.Niko drugi ne zna,ili ako zna onda nece da kaze.Onda nam je Popovic jedini spas.Svi sad pljuju po njemu.Pljuju jer ga se boje.Boje se njega,pravde,istine boje se naroda.Boje se da im obraz ne bude ukaljan.Sad je gotovo imena su nam poznata a sigurno postoje i dokazi.Mislim da ce istina uskoro izaci na videlo.
I da vam kazem da se ne treba bojati ljudi,treba se bojati istine.Uskoro cemo i videti zasto.
Pozdrav svima!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 42
Mozda si u pravu,ali znaj da kad klupko bude pocelo da odmotava,neki ce platiti glavom i opet nece biti sva istina recena....jer kao i uvek svi ce da se prave blesavi ,nevini i da govore u trecem licu jednine....Beba je prvi osuo paljbu i to vrlo perfidno i znao je sta ce biti posle...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
u zemlji Srbiji, kada su politicari u pitanju, nema nevinih.
Tako da ni Beba nije izuzetak.
Ima covek, kao i ostali, svoje interese
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Kad ja tamo, a ono, medjutim.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1733
Zastava u kuci
Sada je josh zanimljivije poslije Chedinog "izLaganja"  Smile
IP sačuvana
social share
Aoccdrnig to a rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in
waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the
frist and lsat ltteer is at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses
and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed
ervey lteter by it slef but the wrod as a wlohe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
i tako
atmosfera se zahuktava
sta ce iz svega ispasti videcemo
a spominju se i neki izbori
nove afere su na pomolu
redovno stanje u Srbiji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.