Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Intervju: Dejan Savićević  (Pročitano 1467 puta)
18. Maj 2006, 09:09:44
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Intervju: Dejan Savićević
Predsednik fudbalskog saveza Crne Gore
NE PLAĆA ME MILO!
Oduvek sam bio Crnogorac i želim da Crna Gora bude nezavisna, nisu me platili da podržim Mila! Kao predsednik FSCG, uverio sam se da u zajedničkoj državi ne možemo biti ravnopravni!

PODGORICA - Dejan Savićević, proslavljeni golgeter Crvene zvezde i Milana, predvodi grupu sportista koji podržavaju nezavisnu Crnu Goru. Mnogi u Srbiji ovo su shvatili kao izdaju, ali Genije u intervjuu za Press tvrdi da nema razloga za ljutnju i da su "Zvezda, Delije i Beograd" zauvek u njegovom srcu.

Otkud Vi na bilbordima Bloka za nezavisnost?

- Uvek sam bio Crnogorac i želja mi je da Crna Gora postane nezavisna država. Naravno da to ne znači da treba da zaboravim Beograd i mislim da tu ne treba niko da se ljuti. Nije tačno da mi ne volimo Srbiju jer želimo svoju državu. Niko ne može da izbaci Crvenu zvezdu i Beograd iz moga srca!

Da li ste dobili neki novac za angažman u kampanji?

- Od ove kampanje neću da zaradim ni evro! Nemam nikakav biznis sa državom i nikakav materijalni interes. I ne može niko iz vlasti da mi kaže: "Reći ćeš to i to." I ne može niko da me natera da kažem nešto što ja neću. Sve što sam rekao, to sam i mislio! Kada na jesen ovde budu parlamentarni izbori, neću sigurno biti po bilbordima. Ovo je pitanje državno, a ne partijsko!

Dajte mi neki Vaš razlog za nezavisnost Crne Gore?

- Kao predsednik Fudbalskog saveza Crne Gore u poslednjih pet godina, video sam da ne možemo biti ravnopravni i da ima diskriminacije. Dok sam bio igrač, uvek je bilo dva tri igrača iz Crne Gore u državnoj reprezentaciji. Sad u ovoj zajednici dođe selektor iz Srbije i nijednog igrača iz Crne Gore ne pozove u svoju selekciju. Možete li to da mi objasnite?! Da li vi stvarno mislite da je Srbija otišla toliko napred u fudbalu, a Crna Gora nazad?! Nemoguće! I onda ja svaki put moram da zovem i molim da uzmu dva, tri naša igrača. Pa onda, na primer, nijedan veliki derbi nikad nije sudio sudija iz Crne Gore! Eto vam samo ta dva slučaja. Pazite, da sam na mom primeru video da sve može da se dogovori, ne bih jurio nezavisnost. Nisam ja lud, pa da mislim da možemo da budemo potpuno ravnopravni, ali neka doza respekta prema nama mora da postoji.

Kakav rezultat očekujete na referendumu?

- Bojim se da rezultat na referendumu neće biti 80 prema 20 ili 70:30. Biće sigurno manja razlika i nadam se da ćemo osvojiti iznad 55 odsto glasova. Žao mi je što je Crna Gora toliko podeljena! Ne mogu da shvatim da su ljudi toliko ekstremni i da su toliko za Srbiju, a Beograd su samo na razglednicama gledali! I na televiziji!

Plašite li se da će referendumska groznica pogoršati odnose među običnim svetom, među Srbima i Crnogorcima?

- Mislim da neće. Neki vaš ministar pre neki dan kaže da će Crnogorcima uvesti vize! Pa nismo pucali jedni na druge da nam se uvode vize! Što ne uvodite vize Hrvatima ili Slovencima, sa kojima ste ratovali?! Najbolje to oslikava ministar Velja Ilić.

Dajte, molim Vas, pa i sami znate da Velimir Ilić nije prava slika Srbije...

- Pa, dobro, mislite li da premijer Vojislav Koštunica misli drugačije?! Imao sam ja poziva i sa te strane, ali sam im rekao da sam ja za drugu stranu, za nezavisnost Crne Gore. Medijska kampanja u Srbiji strašno me nervira!

Mislite li da će medijska kampanja pogoršati položaj Crnogoraca u Beogradu?

- Sad me je još više to pitanje iznerviralo! Pa, kako se ponašate prema Hrvatima i Slovencima?! Da li su vam najveće firme pokupovali?! Ako ste njima firme prodali, što biste sad mrzeli Crnogorce?! Ma, svako čudo za tri dana. Biće ljutnja u prvom trenutku, ali ako je nas 600.000 problem, to stvarno ne mogu da razumem. Žao mi je što se digla takva tenzija i što se nama osporava pravo na državu.

U Crnoj Gori bilo je pritisaka na obične ljude da glasaju za opciju nezavisnosti, imate primer Mašana Buškovića?

- A vi kao ne znate u čijoj je to režiji nastalo! Pa, i mala deca u Zeti znaju ko je to namestio! Zamisli da je neko u tvojoj kući nešto snimio i da te sudija pita za to, a ti mu odgovaraš da te ne interesuje ko je snimio, već samo da je snimljeno?! Ma, daj! I on je isto u igri. Zar stvarno mislite da Mašan nije bio u toj igri?! Šta mislite da toga nema u Srbiji kada su kampanje?! Znaš koliko je Đinđić poneo para iz Crne Gore da obori Miloševića! Koferima je nosio pare, ali to Koštunici tad nije smetalo!

Da li verujete da su mogući sukobi između Crnogoraca?

- Najviše se bojim "sive zone"! Ukoliko bude 55 odsto plus jedan glas, ovi drugi će da viču da su pokradeni. Ali biće dosta posmatrača, tako da priče o krađi neće biti potvrđene.
Đorđe Odavić

 Verujem u selektora Petkovića

 Šta očekujete od nastupa naše fudbalske reprezentacije Mundijalu? Kako Vam izgleda spisak reprezentativaca?

- Ima poneko ime koje me je iznenadilo, ali to je pravo selektora. Verujem u Petka i ekipu da nas neće razočarati. Ne treba od njih očekivati čuda, bitnije je da nas ne razočaraju.

Ako se Crna Gora odvoji na referendumu, za koga ćete da navijate?

- Pa za Srbiju i Crnu Goru, naravno! I na sledećim kvalifikacijama navijaću za Srbiju! Mene najviše boli što ljudi ne shvataju da se jedan problem drugačije sagledava iz Beograda, a drugačije iz Podgorice. Ne mogu ja da dođem u Beograd i vama solim pamet.

Kakva je budućnost "samostalnog" crnogorskog fudbala?

- Ne treba očekivati med i mleko. Srbiji će biti jednostavnije jer će biti pravni naslednici. Mi ćemo tek ući od 2008. godine, kada ćemo imati naša prvu takmičarsku utakmicu. Imaćemo godinu dana da napravimo selekciju i uđemo u proces kvalifikacija. Očekujem da do kraja ove godine uđemo i u FIFU i UEFU.

Izvor: Press

(02. May 2007, 21:43:27)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
E ovakvima valja uvesti vize. Kako samo kenja oko selektora i igraca iz CG...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.