Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Intervju: Darko Pančev  (Pročitano 3079 puta)
29. Okt 2004, 16:49:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Intervju: Darko Pančev
NEĆU DA SE ULIZUJEM ZA MESTO U ZVEZDI!
"Možda bih prihvatio mesto na 'Marakani' ako bi se promenilo sadašnje rukovodstvo kluba", kaže Darko Pančev, legendarni centarfor crveno-belih

Darko Pančev, "Zlatna kopačka" Evrope 1991. godine i legendarni centarfor generacije Crvene zvezde koja je u Bariju osvojila Kup šampiona, živi danas relativno mirno i povučeno u Skoplju, naročito u odnosu na popularnost koju je svojevremeno stekao u crveno-belom dresu.

Odlučujući penal koji je "zveknuo" posred gola Paskala Olmete u finalu Kupa šampiona predstavlja verovatno najvažniji trenutak u istoriji fudbala svih država koje su nastale i nestale na ovim prostorima. Tri sjajne sezone u Zvezdi nisu mu bile dovoljne da dobije pravu šansu u Interu, zahvaljujući čuvenoj "katenaćo" filozofiji. Trinaest godina posle Barija, poznati golgeter priča o generaciji koja je Zvezdi donela titulu prvaka Evrope.

- Kako se ko od nas okućio i stvorio porodicu, otišao je svojim putem. To je normalno i prirodno. Još uvek se čujem s Piksijem, sa njim sam od svoje 14. godine, zajedno smo prošli sve reprezentativne selekcije. Čuo sam se skoro i sa Dejom, Mrkelom...

Čime se danas bavi Darko Pančev?

   
      

Druga supruga - estradna zvezda!

Vaša druga supruga Maja je vrlo popularna pevačica u Makedoniji. Kako funkcioniše brak dve poznate ličnosti?
- Maja se ceo život bavi muzikom, čak smo se i upoznali na festivalu u Štipu. Sećam se da nije htela da se viđa sa mnom, jer još nisam bio razveden, iako više nisam živeo s bivšom suprugom. Morao sam da budem jako uporan dok je nisam osvojio. Već pet godina smo u braku, imamo četvorogodišnju ćerkicu Nadicu, a i sin je na putu! Maja planira da snimi maksi-singl u Srbiji, a Čeda i Maja iz grupe "Luna" pomogli su joj oko pesama.
      
      
      
   

- Najviše porodicom, a imam i neke sitne poslove. Tu je jedan butik sportske opreme, a držim i kafić koji se zove "Devetka", ne znam zbog čega... (smeh)

Imate li još dodira s fudbalom?
- Kad nađem vremena, odem do jednog manjeg kluba da se malo istrčim. Nisam aktivno u fudbalu, jer ljudi koji vode makedonski fudbal rade na neki svoj način, a rezultati su im tužni. Liga je nikakva, interesovanja publike nema, tako da sebe ne vidim u svemu tome. Moj karakter mi ne dozvoljava da se priklonim toj grupi, koja ne radi za dobrobit fudbala.

Da li je bilo poziva za trenerski posao?
- Nikad nisam razmišljao o trenerskoj karijeri, jer me to nije zanimalo. Kad sam prekinuo da igram, bio sam godinu dana sportski direktor u Vardaru. Te godine je Vardar igrao u Evropi, osvojio državni kup i prvi put je nakon deset godina radio bez finansijskih dubioza. Dosta od mene...

Priča se da je ovih dana stigla ponuda iz Crvene zvezde za mesto tehničkog direktora?

   
      

Zaturena "Zlatna kopačka"

Vi ste 1991. godine bili najbolji strelac Evrope. Da li ste ikada dobili svoj primerak "Zlatne kopačke"?
- Nikad nisam dobio to priznanje, jer tada su počeli problemi u zajedničkoj državi. Nedavno je Piksi razgovarao s Mišelom Platinijem, koji mu je rekao da su skoro pronašli zaboravljenu kopačku u nekoj arhivi i da je plan da mi je uruče na nekoj od narednih utakmica makedonske reprezentacije. Lepo sam se osećao kad mi je Piksi javio, već sam spremio mesto na vitrini za nagradu koju sam davno zaslužio.
      
      
      
   

- Sve ovo što se dešava u Zvezdi za mene nije slučajnost. Koliko god da ste velika legenda, navijači ne mogu da imaju beskonačno strpljenje kad izostaju rezultati. Bez obzira na to da li se zovete Dragan Džajić, Dejan Savićević ili Darko Pančev. Mislim da Džaja nije obratio pažnju na činjenicu da je teško napraviti ekipu, ako svake godine prodaješ najbolje igrače. To tako ne ide! Mene su pre 1991. tražili Fiorentina i još neki klubovi, pa me Zvezda nije pustila. Zvezda je u poslednje vreme grešila oko transfera, Partizan je to radio mnogo pametnije i bolje. Ko zna, ako bi se promenilo rukovodstvo, možda bih prihvatio mesto u Zvezdi. Ja sam karakteran čovek i ne bih nikada nikome lizao dupe samo da posle 20 godina budem u klubu. Ako već dođe do toga da ode Džaja, za mene je Piksi pravo rešenje.

Utisak je da su Piksi i Džaja poslednjih godina kod publike izgubili dosta od onoga što su kao igrači stvarali?
- Ne bih ja probleme sa reprezentacijom SCG pripisao samo Piksiju. Mnogo se toga taložilo dvadeset, trideset godina. Tu je struktura ljudi koji su pustili korenje i s kojima je teško raditi. Ni Džaja nije zaslužio zvižduke, možda samo kritike što neke stvari nije video. On bi trebalo da bude počasni predsednik i da kao gospodin dolazi na stadion, što i zaslužuje.
S. MILOVANOVIĆ

(02. May 2007, 21:32:48)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
on je jos ziv ????

ma sta sere , da mu nije bilo Dzaje kurac bi on video sveta i titule ....

takav nam ni netreba na Marakani ....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
A jel mozes ti maka jedan odgovor na ono sto se pise da das mirna srca i argumentovano?
Jel on nesto lose rekao ovde?
Da li je i jedna recenica ovoga sto je rekao netacna?
Da li zaista mislis da Darko Pancev onakav kakav je bio ne bi uspeo da nije bilo Zvezde?
Cela ta generacija u svim nasim klubovima mogla je uspeti jer su imali kvalitet... poslednji kvalitet koji je uopste fudbal i ove i bivse zemlje imao... sve sto su samostalno postigli bilo je na ledjima te generacije.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Jes Zrenjaninac i ja se zapitah .. da li je živ .. simpatična mu ženica .. :wink:

Dok se on frljao sa jezikom po terenu, bekeljio, bilo je Zvezdi lepo .. a i navijačima ..
gde nestade to vreme da mu j*... m.

Nisam siguran da li bi ON bio baš najbolje rešenje .. suviše je po strani bio a mnogo toga se promenilo ..
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Citat: SerbianFighter
Intervju: Darko Pančev
NEĆU DA SE ULIZUJEM ZA MESTO U ZVEZDI!
"Možda bih prihvatio mesto na 'Marakani' ako bi se promenilo sadašnje rukovodstvo kluba", kaže Darko Pančev, legendarni centarfor crveno-belih


Evo ovo SF .... Dzaja mu je bio dobar dok ga je gurao , dok ga je vodio , dok su osvajali titule , kada ga je prodao u Inter ( zvanican Interov stav je da je Pancev najveca promasena investicija u Interu do sada !!! )

e to mi smeta u ovom txt .... jasno ?
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa sta?
I on je zvezdi bio dobar dok je bio zlatna kopacka evrope, posle ga se niko nije setio.
Jel ti mislis da ne treba da se promeni rukovodstvo kluba?
Jel ti mislis da je Dzaja vise kriv od ljudi koji su su tu 30 godina, pustili korenje a nikad nista dobro za zvezdu uradili nisu?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.