Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:13:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Internet na 2 kompjutera  (Pročitano 3631 puta)
16. Nov 2010, 21:51:00
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 510
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG KU970
Posedujem sbb-ob webstar modem i zanima me da li moze da se preko njega prikaci jos jedan kompjuter. Ako ne moze kako se to izvodi.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

scientificatlanta_dpc2100__26780.JPG
(49.96 KB, 750x723)
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
HTC Desire
Pa mislim da ces morati da kupis ruter i da taj ruter spojis sa modemom, pa onda dva racunara sa ruterom.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG Nexus 5
Ili ruter ili sherovanje konekcije.

Nije izvodljivo da jedan komp povezes preko UTP, a drugi preko USB kabla.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1364
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
LG 
vidim da vec postoji tema pa da ne otvaram drugu. ja imam net preko orion telekoma, i ja imam samo jedan kabl, koji direkt ubacim u komp, nemam ruter, nego nesto malo crno, sto ima jedan ulaz za kabl za net (koji ide iz tog malog crnog u komp, na njemu pise LAN) a drugi je ulaz verovatno za taj internet signal sta vec... jel mogu ja da podelim taj net, da bude na 2 kompa, ali da kad je jedan ugasen, da na drugom bude full konekcija a kad su oba upaljena naravno da se deli???
« Poslednja izmena: 21. Nov 2010, 23:43:28 od aki123456 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Nepoznat
Browser
Android 10.1
mob
HTC Desire
Pa kad serujes konekciju, onda ce jedan komp biti stalno upaljen, jer ti on prenosi net. Moja preporuka ti je da kupis ruter, ja sam uzeo tplink, wireless ruter, prosle godine za nekih 3000 dinara i problem ces lepo resiti. Ruter ce posao podele neta sam resiti.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1364
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
LG 
a cek, ako uzmem ruter, moze ovaj "glavni" komp da mi bude ugasen a da drugi bude upaljen i da radi net? i da li ce biti full konekcija ako je jedan ugasen? i zanima me, kakav je to neki "switch" koji kosta jeftinije, i radi taj neki posao deljenja sa full konekcijom ako je jedan ugasen?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
HTC Desire
Pa tebi net nece ici preko jednog od racunara, vec ide iz modema u ruter i iz rutera u ta dva racunara. E sad, sve zavisi koji ruter uzmes, mozes da ih povezes kablom ili wireless-om. Ruter sam odredjuje koliko je kome potrebno i kada jedan racunar ne povlaci neke podatke sa interneta, drugi ce imati full protok i obrnuto, a kada oba racunara povlace podatke sa interneta ruter ce sam rasporedjivati protok. Nekad je to 50-50, nekad drugacije.

Trenutno ne znam koja je razlika u ceni izmedju svica i rutera, ali mislm da ti je pametnije uzeti ruter, jer je napredniji od svica i neces se brinuti o netu i njegovoj podeli izmedju racunara.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 510
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
LG KU970
Pa tebi net nece ici preko jednog od racunara, vec ide iz modema u ruter i iz rutera u ta dva racunara. E sad, sve zavisi koji ruter uzmes, mozes da ih povezes kablom ili wireless-om. Ruter sam odredjuje koliko je kome potrebno i kada jedan racunar ne povlaci neke podatke sa interneta, drugi ce imati full protok i obrnuto, a kada oba racunara povlace podatke sa interneta ruter ce sam rasporedjivati protok. Nekad je to 50-50, nekad drugacije.

Trenutno ne znam koja je razlika u ceni izmedju svica i rutera, ali mislm da ti je pametnije uzeti ruter, jer je napredniji od svica i neces se brinuti o netu i njegovoj podeli izmedju racunara.

Koji ruter je pametno kupiti i kako se uopste koristi.Mislim ne bi da kupim,a da se posle nesto zeznem.30e nisu bas male pare.
Kad kupim ruter koji kabal ide u njega,a koji u komp, u ovom slucaju 2 kompa.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1662
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
HTC Desire
Pa u poslednje vreme nisam nesto gledao koji ruteri su se pokazali kao dobri, ja koristim TP-Link TL-WR542G. Uzeo sam ga prosle godine i prezadovoljan sam. Sluzi mi kao wireless ruter i na njega kacim, laptop i telefone. Signal je jak, a jos mogu da promenim antenu, ako hocu jaci.

Sigurno je izaslo dosta modela, novijih kvalitetnijih, najbolje je da pogledas ovu temu. Pa ako ne nadjes neki model, postavi pitanje tamo, pa nek ti preporuce nesto.
IP sačuvana
social share
Ko uci znace, ko se snadje imace.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
mob
Tel.Me Your.Number
Kupi svič i 3 mrežna kabla.
Jedan će ići iz sviča u ruter koji imaš, drugi ide iz sviča u komp i treći iz sviča u drugi komp.

Tako ti je najlakše.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 11:13:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.