Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:05:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Internet Explorer sigurniji od Firefoxa?  (Pročitano 3961 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
mob
HTC One X
Ljudi, koristite Operu... milina od browser-a Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ja vec odavno imam averziju od IE, mozda i neopravdano. Jeste da pop up prozori iskacu kao ludi u i IE, i da se svi crvi lepe za njega. Pre nego sto sam mozillu video, pokusavao sam bezbroj puta ukloniti IE i zamenuti ga necim drugim. Ali sta ako je IE u principu i najsigurniji?

The Matrix has us... Smiley
Sve sto je trebalo da uradis je da uzmes Maxton ili Avant ili bilo koji shell za IE i ne bi imao problema sa vecinom tih stvari.
Citat
Samo kao sto kaze SF, nikome nije interesantno pisati bugove za mozillu kada je broj korisnika mizeran u odnosu na IE.

Ne samo to. Struktura ljudi koji koriste Mozillu nije struktura totalnih pocetnika i oni obicno kad imaju problem znaju da ga rese, sami ili uz google ili uz prijatelje Smiley
Citat
Mozilla je za sada jako simpatican browser, i ja ga sada korisitm uspesno, ali za koju godinu ako mu poraste popularnost mogu ce je da ce svi poceti pisati bugove i za mozillu, pa bi mozila mogao da dozivi ovo za sta optuzuju IE.

Tako nesto se nece desiti, bar ne na ovakav nacin. Mozilla koristi Netscape core, a netscape je ipak od samog pocetka bio drugacije potpuno koncpiran nego ie.
Citat
Dakle IE kao da ima odsiguranu buducnos, iako mi cini se sledi mala kriza! Isto tako pre par godina sam razmisljao kako da windows menjati sa linuxom, a da pritom na linuxu imam sve kao na windowsu. Ne moguce!!

Nista nije nemoguce, sve je stvar prilagodjavanja.
Citat
Nema tako dobar AutoCAD za linux kao za Windows , nema tako dobar Office itd. Jeste open office simpatican, ali daleko losiji od MS offica. Dakle, logicna stvar, linux je razvio jedan covek i dao ga hakerima da ga dograde, a windows razvija citava korporacija profesionalaca.

Mnogo babica, kilavo dete Smiley
Veliki deo aplikacija postoji za Linux tj u poslednjih nekoliko godina je razvijen, ali nije besplatan vec se naravno placa. Zlatno pravilo je da se sve dobro u zivotu plati. Uvek. Pre ili kasnije.
Citat
Dakle ko je tu sigurniji pitam se?? Jeste linux besplatan, ali cemu to! Voleo bih kada bi Evropa prihvatila linux kao svoj operatvini sistem, i pocela da ga usavrsava, ali bi taj OS naravno kostao sto da ne! Dakle bilo bi lepo da pored windowsa, MS office i IE koji su tipicni Americki, koegzistira u miru isto tako Evropski mocan linux, sa open officom i mozillom. Bas kao sto u svetu imate Ameriku i Evropsku uniju. Milina!

Budimo realni. Smiley
Ajmo svi "da razvijamo ruski hakerski sistem Linux" i da rusimo americke satelite. I osvojimo svet Smiley
Tolko je tih sistema razvijano boze ... kad se setim krajem devedesetih pomama svi na BeOS Smiley posle svi na FreeBSD Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Pa bilo bio stvarno dobro kada bi postojala neka realna alternativa ms-u. To bi nateralno ms da se malo spusti na zemlju i samim tim pravi stabilnije os-ove i da ih prodaje po nizim cenama. Naravno ms je to sto jeste upravo zato sto je monopolista i sto ima primat u svetu zbog toga, pa moze da radi sta hoce. Mislim da kada bi recimo bas eu, kao jedina kontrateza Americi prihvatila, sto da ne, recimo linux kao svoj os i kada bi krenula u ozbiljnu distribuciju istog, mislim da bi kroz par godina imali mnogo jeftinije i kavlitetnije os-ove na raspolaganju.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kud ces nize od 100e po licenci?
Nece ti ni jedan operativni sistem dati licencu po tim parama i taj kvalitet podrske i updatea jos jako jako mnogo vremena.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
Citat: SerbianFighter
Pa, ako cemo biti iskreni, ako uzmes go FireFox i stavis ga pored golor IE... Explorer i izgleda i pruza dosta vise... e sad sto se FireFox moze doterati to je drugi padez... zato je moj izbog Opera.. sipas i ne mislis.. a stvarno radi ko pesma..


Ma ne pruza nista vise IE od FF, al nisam govorio za FF nego bas Mozilla browser... em sto IE ne pokazuje pravilno stranice, em sto se lako da sjebati... mislim nemoguce da do verzije 6 jos nisu uspeli da nadju nacin da kad namestis homepage koji ti hoces da zaista ne moze nikakav spyware to da promeni... a to je ono osnovno, a de su oni ozbiljni propusti ...

Citat
Pa bilo bio stvarno dobro kada bi postojala neka realna alternativa ms-u.


Pa uvek mozes da uzmes Mac Smiley

Citat
Jeste open office simpatican, ali daleko losiji od MS offica.


Pa niko tebe ne tera da koristis OpenOffice niti Linux, (mada ne znam sta fali OpenOffice-u) ali ako oces to sve da imas u firmi, legalno... izvoli pa plati Smiley

Citat
Dakle, logicna stvar, linux je razvio jedan covek i dao ga hakerima da ga dograde, a windows razvija citava korporacija profesionalaca. Dakle ko je tu sigurniji pitam se?? Jeste linux besplatan, ali cemu to!


Smiley mogao bi malko vise da se informises o toj prici :)3

Svi ocekuju da kad odes kod auto-mehanicara da on zna sta radi s tvojim kolima, jer je on profesionalac... al nije to uvek tako ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
OpenOffice je bukvalno Dacia Solenza u odnosu na Ms Office koji bi recimo bio da ne preterujemo recimo Citroen Xsara ili Peugeot 407.
Opet se vracamo na staru pricu.. ako ti treba da predjes od tacke A do tacke B a izmedju njih je 50 km i nema neke narocite razlike.. ali ako mislis 10 godina voziti.. Dacia ce se raspasti posle 5 a 407 ce i posle 10 biti nov auto.
Za pare koje kosta [=0$] nudi i previse, ali kad vidis sta mozes imati kad platis.. e onda vec moze biti problema...
Klasicna Mozilla nije samo browser, vec komunikator.. I iskreno... meni je najkorisniji deo bio mail klijent Wink
E sad postoje jos neke stvari.
Ie ne prikazuje sadrzaj pravilno.. ali ga on prezvakava i to radi.. kod mozille to nije tako, ako nesto nije po ps-u nema nista da vidis il ima da izgleda idiotski Smiley nema podrsku za mnoge zezalice koje IE guta i prikazuje ok i jebiga.. to meni ne smeta.. ali kad obican korisnik dodje i ne moze da otvori microsoft.com za njega je mozilla djubre Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Nisam ja mislio da treba praviti Ruski operativni sistem koji ce rusiti Americke satelite. Naprimer, lokalna mreza u Minhenu je presla na Linux, Titanik je radjen u Linuxu itd, dakle to nisu male stvari. ima tu svakakvih peripetija i stvari u koje jos mi nismo upuceni. Dakle jako cenim Microsoft i ne treba govoriti kako microsoft treba rasturiti. Nego drago bi mi bilo da postoji alternativa Microsoftu ne da bi ta nova sila rusila microsoft, vec jednostavo da postoji i windows i linux npr. Kazem sta ce mi linux koji cu i platiti i ne znam sta, kada ne mogu instalirati programe za hidrotehniku, ima neki QCAD ali nije dobar kao Auto CAD itd. Jebes mac, koji je bud zasto samo za programere dobar, a  Beos ili minix ili lindows su sitare.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat
(mada ne znam sta fali OpenOffice-u)


Uh Imenjace, ali open officu ne hvali nista, samo sto je pogodan za pocetnike i onako za brzo nesto ispisi, proracunaj neku mini tabelicu. Za profesionalnu upotrebu, ili meni na hidrotehnici MS office je ne zamenjiv bog medju bogovima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 112
ma.OPERA8Beta je fantasticna!
IP sačuvana
social share
we are not angels!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
mob
Samsung Wave
@SF, naravo to obicnom korisniku nista ne znaci i bolji mu je IE, slazem se, ali kad probas da napravi neki malko slozeniji sajt i kad ga pogledas u Mozilla-i sve stoji kako si i napravio, dok u IE se sve raspalo... i tek onda shvatis da IE nevalja, e sad sto on guta te neke Java skripte i zezalice... super, al meni to ne treba Smiley

@costa, ok mozda tebi OpenOffice ne odgovara, ali nekima moze da zameni MS Office. U svakom slucaju lepo je imati alternativu i drugi izbor, jer to tera ove kompanije kao sto je MS da se potrude oko Office-a, da ne prave djubre i da spuste cenu, jer ce u protivnom neko preci na OpenOffice koji je besplatan, a radi im posao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:05:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.