Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Internet dijeljenje veze za WinXP SP2  (Pročitano 7764 puta)
22. Dec 2005, 20:58:00
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Cookie
Pozdrav svima!

Muči me ponovo problem sa podjelom internet veze ali ovaj put je u pitanju WinXP SP2!

Dakle sve sam uradio kao u klasičnom WinXP-u bez servisnih paketa gdje sve radi kao "mina".

Kada idem da podesim dijeljenje internet veze on neće da ide na internet preko glavnog servera.

Na oba kompa je instalisan WinXP SP2! Jedan je server a drugi klijent. Dodjeljene su IP adrese 192.168.0.1(server) i 192.168.0.2(klijent)

Na serveru sam otišao na Network Setup Wizard te podesio da "on" ima direktnu vezu ka internetu. Na klijentu sam podesio da ide preko servera na internet. Međutim to ne radi u WinXP SP2, dok u običnim winXP radi bez problema. Problem se ogleda u tome da u statusnoj traci uopće nije dodjelio adresu Gateway-a dok je to u klasičnim windozama to bilo upisano i to IP adresa od servera kao gateway adresa.

Postoji li način da u WinXP sa SP2 radi internet djeljenje? Napominjem da file sharing radi bez problema, dakle samo internet djeljenje ne radi!
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Kod kompa koji je server, desnim klikom na konekciju, pa na properties, pa na advanced....stikliraj ovo.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Jesi ovo podesavao....jpg
(44.66 KB, 363x423)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Cookie
To već bude automatski odrađeno kada se završi network setup wizard, tako da je to već aktivno a veza ka internetu još uvijek ne radi!
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Pazi ovako :
Trenutno imam 2 kompa sa  win sp2. Ako kod mene to funkcionise (sve podeseno sa wizardom), meni uopste nije jasno kako tebi onda ne funkcionise???

Probaj ponovo, sve iz pocetka...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
Samsung Wave
Problem se ogleda u tome da u statusnoj traci uopće nije dodjelio adresu Gateway-a dok je to u klasičnim windozama to bilo upisano i to IP adresa od servera kao gateway adresa.

Pa podesi to onda rucno. Ja ne znam zasto svi koristite taj wizard, meni preko njega nikad nije htelo da radi, lepo podesis sve rucno i uvek radi bez problema + naucio si nesto korisno sto mozes da iskoristis na svim operativnim sistemima kad treba da podesavas mrezu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Pa nije valjda da nije probao rucno da to stavi?  Smile
Mc Blade je poznat po tome sto svoje pitanje tako istripovano postavi na 10 postova u jednoj temi, tako je bar bilo kada je hteo da umrezi win xp i win 98....

Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Cookie
Plese, don't blame me, don't attack me.

Pa jesam probao ručno! Uvek probam puno toga pre nego se požalim na bureku.
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Samsung S7
Da si uradio kao sto si napisao gore ne bi mogao da ides sa klijenta na net .......ma nikad.Evo zasto:
Citat
Na oba kompa je instalisan WinXP SP2! Jedan je server a drugi klijent. Dodjeljene su IP adrese 192.168.0.1(server) i 192.168.0.2(klijent)

Na drugom racunaru(klijentu) ne sme da bude upisana fiksna adresa kao sto je kod tebe 192.168.0.2 vec mora da se podesi na dodeljivanje IP adresa automatski.Kasnije na serveru serujes konekciju i net ce ti raditi.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


Insane in the Mainframe

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4488
Zastava Aachen
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
Samsung Wave
Ne bih se bas slozio s tim... to mora da radi sa fiksnim adresama... tako meni radi. Jer zamisli da imas 200 racunara u mrezi kojima ne smes da dodelis fiksnu ip adresu jer nece imati net... to bio haos... a zamisli tek da jedan od tih 200 kompova ima virus, nema sanse da znas koji je kad su dinamicke ip adrese u pitanju...
« Poslednja izmena: 24. Dec 2005, 03:16:36 od Zoran Karavla »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Cookie
Dodelio sam automatsko dodelivanje IP adrese na klijentu i evo ovo upravo pišem preko klijenta i radi. Adresa koju je odabrao je 192.168.0.6 i kada restartujem računar ista je IP adresa.

Ali kao što reče Zoran Karavla nije nikako dobro što nemože da radi s fiknim adresama jer će nastati haos kad bude bilo više kompjutera. Šta da mu činim a da probam ručno još jednom?
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
LG Nexus 5
Ne bih se bas slozio s tim... to mora da radi sa fiksnim adresama... tako meni radi. Jer zamisli da imas 200 racunara u mrezi kojima ne smes da dodelis fiksnu ip adresu jer nece imati net... to bio haos... a zamisli tek da jedan od tih 200 kompova ima virus, nema sanse da znas koji je kad su dinamicke ip adrese u pitanju...

Apsolutno. Ipak mreza sa 200 racunara se mora malo bolje projektovati, tu je i hardverska zastita, dosta switch-eva, itd....

Citat
Ali kao što reče Zoran Karavla nije nikako dobro što nemože da radi s fiknim adresama jer će nastati haos kad bude bilo više kompjutera. Šta da mu činim a da probam ručno još jednom?

Ostavi sve kako jeste, ne moras menjati nista, ipak je to home varijanta deljenja veze. Vec sam ti jednom rekao da je bar po meni, switch keva za ovakve stvari. Nisi mi rekao samo koji je net u pitanju. Ja izbegavam te jebade server-klijent (mora da rade obe masine, da bi klijent bio na netu).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Blago kuci koju zaobidjem :D

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5996
Zastava Tako blizu a tako daleko
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6130
da, moraju da rade obe, ali to se naravno resava sa switchom....itd..I ja sam imao problema s tim, klijent mi radi na automatiku..ostavi tako, ja nemam nikakvih problema..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.